На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Інтелектуальна власність в Україні та її захист

Реферати > Правознавство > Інтелектуальна власність в Україні та її захист

КУРСОВА РОБОТА

НА ТЕМУ: Інтелектуальна власність в Україні та її захист

2008 р.

План

Вступ. Історичний ракурс. Україну виключено з Priority Foreign Country

1. Позитивні та негативні моменти щодо інтелектуальної власності в Україні

2. Пристосування системи інтелектуальної власності до ринкових умов. Українсько-американська група співпраці

3. Проблеми перетворення інтелектуального продукту на об’єкти інтелектуальної власності

4. Захист прав інтелектуальної власності в Україні та приєднання до Світової Організації Торгівлі

5. Перспективи розбудови інтелектуальної власності в Україні

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Економіка інтелектуальної власності належить до наук, які знаходяться у стані активного розвитку. У методичному відношенні вона постає як одна із досить складних. Специфіка об’єктів інтелектуальної власності полягає у тому, що на ринок виводяться не самі продукти інтелектуальної діяльності, а права на них. Вартість об’єктів постає як вартість прав, а об’єктом купівлі-продажу, тобто товаром, постають охоронні документи, які засвідчують виключні права на використання інтелектуальної власності. Зростаюча зацікавленість цією власністю в Україні пов’язана, перед усім, із ринковими перетвореннями, появою приватної власності, визначенням пріоритету поновлюваного інтелектуального ресурсу над вичерпними сировинними, впровадженням результатів наукових досягнень, які захищені відповідними охоронними документами, проголошенням курсу до Європейського Союзу та Світової Організації Торгівлі. Світовий ринок прав інтелектуальної власності - один з найзначніших щодо вартості та динаміки розвитку. Щоб створити та захистити інтелектуальну власність в Україні необхідно: зберігати та примножувати науковий потенціал, отримувати кваліфікаційний захист інтелектуальної власності від несанкціонованого, безоплатного, нерівноцінного використання.

Історичний ракурс

У червні 2002 року в Департаменті відбулася зустріч керівництва Департаменту, Укрпатенту та УААСП із представниками Департаменту торгівлі США і Посольства США в Україні. Учасники зустрічі обговорили можливості допомоги США у сфері охорони прав інтелектуальної власності у питанні вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) та майбутньої співпраці в цьому напрямі.

У рамках чергового раунду двосторонніх переговорів із країнами – членами Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ та IX засідання Робочої групи, які відбулися 24-26 червня 2002 року, були обговорені питання щодо імплементації в Україні норм Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (Угоди ТРІПС).

В обговоренні питань, пов’язаних із забезпеченням прав інтелектуальної власності в Україні, взяли участь представники делегацій США, ЄС, Канади, Австралії, Швейцарії, Аргентини, Чехії, Словаччини, Молдови та інших держав, які визнали суттєвий прогрес у створенні в Україні нормативно-правової бази, що відповідає вимогам міжнародних норм, зокрема нормам Угоди ТРІПС.

17 липня 2002 року в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України відбулося четверте спільне засідання Підкомітету з питань торгівлі та інвестицій Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. На засіданні обговорювалися питання прийняття України до СОТ, впливу розширення Європейського Союзу на Україну, включаючи сферу захисту торгівлі. Член Української частини підкомітету, перший заступник голови Департаменту Володимир Жаров, зокрема, зазначив, що пріоритетними напрямами розвитку стосунків України із світовою спільнотою у сфері охорони прав інтелектуальної власності є гармонізація національного законодавства у цій сфері відповідно до міжнародних норм.

У серпні 2002 року в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України в рамках технічної місії СОТ відбулося відкриття Інформаційного центру СОТ. На презентації були присутні представники Секретаріату СОТ, Проекту підтримки розвитку торговельної політики України, органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання, пов’язані зі вступом України до СОТ, а також представник Департаменту.

У заході взяв участь Жерар Туре – радник Відділу з питань технічного співробітництва СОТ, який зазначив, що ще в 1997 році Секретаріат СОТ прийняв рішення створити мережу обладнаних комп’ютерами інформаційних центрів у найменш розвинених країнах, незважаючи на те, чи є вони членами СОТ.

24 вересня 2002 року в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України проведено перше засідання Спільного комітету Україна – ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі), де обговорені питання розвитку торговельно-економічного співробітництва між країнами-учасницями ЄАВТ та Україною, зокрема у сфері інтелектуальної власності (торговельні аспекти прав інтелектуальної власності). Департамент представляв перший заступник голови Володимир Жаров.

Також відбулося Дванадцяте засідання Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Одним з питань порядку денного, на якому була зосереджена увага, посилення ефективності захисту та боротьби з порушеннями прав інтелектуальної власності.

16 жовтня 2002 року при Комітеті Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій відбулося спільне засідання з комітетами з питань промислової політики і підприємництва та з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглядалися проблеми "Про перспективи вступу України до СОТ". В обговоренні взяв участь перший заступник голови Департаменту Володимир Жаров.

18 жовтня в Департаменті європейської інтеграції Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України відбулося засідання координаторів Української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами.

Департаментом розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань інтелектуальної власності", яким приведено законодавство України у відповідність до вимог Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Зазначений проект розглянутий на засіданнях комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, з закордонних справ, Європейської інтеграції. Закон прийнято 22 травня 2003 року.

7 листопада 2002 року відбулося засідання Урядового комітету економічного розвитку та з питань європейської інтеграції, на якому розглядався План заходів щодо підготовки до чергового раунду переговорів та наступного засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ. За результатами розгляду Департаментом узгоджено проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про План заходів щодо підготовки до чергового раунду переговорів та наступного засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ", підписаного 16 листопада 2002 року.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат