На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Плата за землю


У випадку несплати земельного податку він стягується в судовому порядку, але не більше ніж за два попередні роки. Якщо ж плата за землю нарахована неправильно і частина її підлягає поверненню, то платнику повертаються не­правильно нараховані суми, але не більше ніж за два попередні роки, або вони зараховуються, за його згодою, на сплату податку в рахунок зобов'язань наступного року.

Крім того, Земельним кодексом України передбачено, що за систематичну несплату земельного податку власник або землекористувач може бути позбавлений права власності або користування земельною ділянкою.

У такому разі фінансові органи письмово попереджують власників або землекористувачів про необхідність сплати податку в місячний термін, а якщо сплата громадянами не проводиться, місцеві ради народних депутатів на основі отриманих матеріалів із фінансових органів звертаються з позовом у суд про припинення права власності на землю.

Незважаючи на те, що користування і володіння землею в Україні здійснюється на платній основі, для окремих категорій громадян державою передбачене звільнення від сплати земельного податку.

Частка громадян, що користувалися пільгами, показана на рис. 2.

Рис. 2. Співвідношення чисельності громадян, які сплачували та не сплачували земельний податок у 1999 році

До категорій громадян, звільнених законодавс­твом від сплати земельного податку, відносяться:

- інваліди 1-ої і 2-ої груп;

- громадяни, які виховують трьох і більше дітей;

- громадяни, члени сімей яких проходять строкову військову службу;

- пенсіонери;

- громадяни, яким у встановленому порядку видане посвідчення про те, що вони постраж­дали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

громадяни, що користуються пільгами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту", а саме: учасники бойових дій і особи, прирівняні до них, інваліди війни, учасники війни, інші особи, на яких поширюється дія вищевказаного Закону, особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Звільнення від земельного податку для пільгових категорій громадян передбачено не за всю площу земельних ділянок, а тільки в межах норм, встановлених Земельним кодексом України.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат