На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Застосування науково-технічних засобів

Реферати > Правознавство > Застосування науково-технічних засобів

м. Купянськ, вул. Зелена, будинок № 25

Місце події оглянуто оперативною групою Купянського РВВС, Харківської області в складі:

слідчого кримінального розшуку Купянського ВВС капітаном Градським О. М.

працівника кримінального розшуку Купянського ВВС сержанта Гмирі В.И.

20 вересня 200 - року, початок огляду 15 годин 30 хвилин.

Під час огляду місця події, що знаходиться за адресою: м. Купянськ, Харківської області, вул. Зелена, будинок № 25 було знайдене наступне:

До приїзду оперативної групи, господарі квартири за адресою м. Купянськ, вул. Зелена, будинок № 25 в будинок не входили.

Вхідні двері № 2 (дивися План квартири) в районі накладного замка висвердлена в 12 місцях і вирубана гострим предметом (дивися Мал.1 Додатку Протоколу). Замок від вхідних дверей відсутній на місці події.

Будинок представляє одноповерхову цегляну будову, на двох господарів. Входи в квартири окремі, розташовані з протилежних сторін.

Квартира складається з двох суміжних кімнат, кухні і передпокою. Суміжні кімнати позначені на Плані квартири: Кімната № 1 і Кімната № 2 відповідно.

Розташування меблів показано на Плані квартири.

Біля серванта в Кімнаті № 1 знайдений недопалок сигарети "КENT" (див. Додаток до Протоколу)

На серванті з правої сторони знайдені пото-жирові сліди двох пальців руки (див. Додаток до Протоколу)

Під час огляду особистого майна гр. Фоминою О.В. була знайдена пропажа речей. Опис зниклих речей додається.

В Кімнаті № 1 знайдені сліди бруду (Див. План Квартири)

При огляді двору (Див. План двору удома № 25 по вул. Зеленої) знайдена ручна дриль зі вставленим в неї свердлом, діаметром 6 мм і завдовжки 210 мм

У дворі (Див. План двору удома № 25 по вул. Зеленої) знайдено три об'ємні сліди від взуття (Опис фіксації слідів доводиться в Додатках к Протоколу огляду міста події).

Проведений опит жителів квартири. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

Проведений опит сусідів гр. Петруненків. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

Проведений опит жителів довколишніх будинків. Протоколи опиту представлені в Додатку протоколу огляду місця події.

До протоколу огляду місця події додаються наступні документи:

План квартири

План двору

Опис зниклого майна.

Свідчення гр. Фоміних.

Свідчення гр. Петруненков

Свідчення свідків

Фотографії (в кількості 11 шт.)

Протокол місця огляду містить:

4 креслення;

25 листів рукописного тексту;

11 фотографій.

Огляд місця події закінчений 20 вересня в 20 годин 10 хвилин.

Підпис Слідчий Купянського ВВС капітан

Градський О.М.

Підпис Працівник Купянського ВВС сержант

Гмиря В.И.

6. Фототаблиця

D:\Photo\PICT0234.JPGD:\Photo\PICT0235.JPGD:\Photo\PICT0236.JPG

D:\Photo\PICT0238.JPGD:\Photo\PICT0237.JPGD:\Photo\PICT0240.JPG

D:\Photo\PICT0239.JPGD:\Photo\PICT0241.JPGD:\Photo\PICT0242.JPG

D:\Photo\PICT0243.JPGD:\Photo\PICT0244.JPG

7. Способи фіксації слідів ніг людини

Сліди ніг людини, що зустрічаються в практиці, бувають статичними і динамічними, об'ємними і поверхневими, локальними і периферичними. Основним підрозділом слідів ніг є їх класифікація на сліди босих ніг і сліди ніг в панчохах або шкарпетках. Особливу групу складають сліди взуття.

Сліди босих ніг дозволяють отримати важливі дані про будову стопи і в окремих випадках виділити індивідуальні ознаки. Відомі немало випадків, коли злочинець був встановлений по слідах босих ніг, забарвлених кров'ю, свіжою фарбою або іншою речовиною.

Сліди ніг, озутих в панчохи, крім даних про особливості панчохи також можуть дати відомості про ознаки будови стопи, але звичайно вони придатні тільки для групової ідентифікації.

Найбільш часто в практиці доводиться стикатися із слідами озутих ніг, тобто із слідами взуття. Виявлення цих слідів звичайно не супроводиться особливими труднощами через їх значні розміри. Сліди взуття виникають при ходьбі: звичайно озута нога спочатку опускається на п'яту, потім на всю підошву і відштовхується від опори шкарпеткою. Такий механізм освіти приводить до певного зсуву сліду, а на м'якому ґрунті профіль сліду приймає дугоподібну форму, що утрудняє вимірювання сліду і знищує частину ознак взуття, але, як правило, не позбавляє можливості їх трасологичного дослідження, у тому числі для ідентифікаційної мети. В слідах взуття звичайно можна виділити підметкову частину, проміжну і каблук. Вивчення слідів взуття на місці події з певним ступенем точності дозволяє встановити:

1) зріст людини, що залишила слід (він приблизно рівний довжині підошви, помноженій на 7);

2) підлога і вік людини (формою і розміру взуття);

3) кількість осіб, що знаходилися на місці події (по характеру знайдених слідів);

4) інші питання.

Важливі дані можна отримати вивченням так званої "доріжки слідів", зокрема: напрям руху злочинця; співвідношення розмірів кроку його правої і лівої ноги; кут розвороту стопи по відношенню до лінії руху (цей кут є істотною ідентифікаційною ознакою); характер руху (йшла людина спокійним кроком, бігла, повзла, зупинявся в дорозі, рухався прямо або скоював обходи); індивідуальні особливості ходи і ін.

Нарешті, місце виявлення сліду або доріжки слідів дозволяє побудувати версії про відношення людини, що залишила сліди, до події злочину.

Перераховані ознаки кожний окремо володіють вельми малою доказовою цінністю, але в сукупності вони дають досить точне уявлення про особливості особи і образ дії людини, що залишила сліди.

Особливу значущість дані про характер слідів взуття і доріжку слідів придбавають в тих випадках, коли їх словесний опис супроводиться точними вимірюваннями відповідних елементів (сліду і доріжки слідів). В слідах босої або озутої в панчоху ноги вимірюється загальна максимальна довжина сліду, ширина сліду в його найширшій (плюсневой) частині, ширина відбитка зведення стопи і ширина п'яти. В сліді взуття вимірюється: довжина сліду, ширина підошовної частини, якнайменша ширина проміжної частини сліду, довжина і ширина каблука. Вимірювання проводяться за допомогою масштабної лінійки або метра.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат