На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Державне казначейство в Україні, його суть і значення

Реферати > Економіка підприємства > Державне казначейство в Україні, його суть і значення

Державне казначейство в Україні, його суть і значення.

Казначейство, як спеціальний урядовий фінансовий орган, який відає касовим виконанням державного бюджету.

В Росії засновано після 1863 року коли у складі міністерства фінансів створили Департамент Державного казначейства. І у його віданні перебували місцеві органи – казенні палати (до речі, відомий український письменник Панас Мирний майже все своє життя працював службовцем казенної палати У Полтаві). Всі зібрані казначейською системою прибутки записували в єдиний рахунок у Держбанку. Після жовтневої революції й утворенні СРСР казначейства були ліквідовані, бо касове виконання Державного бюджету виконувалось Держбанком.

Праобразом казначейства можна вважати княжу казну, яка за часів правління великих і уділих князів слугувала сховищем матеріальних цінностей князівств. Але не тільки, тут також писали укази, складали грамоти, ввели поточне листування...

Казна московського князівства була в кремлі, на казенному дворі та вже до середини 15 століття княжа казна набула значення центрального фінансового відомства... Згодом документи, які в ній зберігалися склали основу так званого царського архіву та інших державних архівів.

Україна як відомо була провінцією Росії, і між нею і іншими провінціями царської Росії щодо бюджету жодних відомостей не було можливості самостійного існування бюджетові України не було.

Спроби побудувати бюджет України на базі власної державності була зроблена у 1917 – 1920 роках Центральна Рада наприкінці 1917 року намагалося централізувати фінанси України від фінансування в Росії. Повний бюджет побудовано тільки за гетьманату Павла Скоропадського. Загальну суму його прибутків обчислено на 324973 млн. крб., видатків – 5346,735 млн. крб. Дефіцит у 2097,005 млн. крб., мав бути відшкодований випуском серії білетів Державної скарбниці на суму 1004,650 млн. крб. Та ін. Кредитними операціями на суму 1092,355 млн. крб.

Українське казначейство може вважатись створеним лише тоді, коли воно почне оплачувати рахунки установ, які утримуються з Державного бюджету.

Потрібно часткове передання функції казначейству двох управлінь Мінфіну. Також передати фінансування від управлінь центрального апарату Мінфіну до Головного управління Державного казначейського управління. Дальше Головному управлінню Державного казначейського управління слід протягом слід протягом першого кварталу підготувати кадровий потенціал і розпочати передавати функції фінансування бюджетних установ безпосередньо територіальним казначействам, що дасть можливість міським і районним відділенням Державного казначейства вивчати їх потреби в коштах і визначати шляхи скорочення державних витрат.

Повноцінне казначейство забезпечить:

акумуляцію коштів державного бюджету на єдиному рахунку що дасть змогу урядові терміново здійснити першочергові заходи і точне виконання Закону про виконання Закону “Про Державний бюджет”;

встановленість урядом черговість використання видатків Державного бюджету.

Тобто від ритму роботи казначейства залежать спрямування коштів за призначенням і на просування економічних реформ.

Державне казначейське управління у своїй діяльності керується конституцією України; конституцією договором між Верховною Радою України і Президентом України, його розпорядженнями; декретами та постановами Кабінету Міністрів України.

На органи Державного казначейства України накладаються функції:

управління наявними коштами Державного бюджету та коштами державних позабюджетних фондів;

розмежування за нормативами затвердженою ВРУ, загальнодержавних податків, зборів та обов‘язкових платежів між державним бюджетами, фінансування видатків державного бюджету;

введення обліку виконання Державного бюджету за доходами і видатками складання звітності про стан виконання державного бюджету;

здійснення управління та обслуговування внутрішнього і зовнішнього боргу;

здійснення контролю за надходженням та використанням коштів державних позабюджетних фондів.

Розробка нормативно методичних матеріалів з питань бухгалтерського обліку, звітності та організації виконання бюджетів усіх рівнів.

Основними завданнями Головного управління казначейством:

Здійснює керівництво за територіальними органами Державного казначейства України.

Веде зведені реєстри розпорядників коштів Державного бюджету і розрахунків територіальних органів ДКУ в установах банків.

Управляє доходами і видатками Державного бюджету в межах розпису доходів і видатків.

За дорученням КМУ, і МФУ проводить операції ін. коштами, що є в розпорядженні уряду.