На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Хеджування продажу, купівлі та вигоди хеджування

Реферати > Економічна теорія > Хеджування продажу, купівлі та вигоди хеджування

Опціонні спреди

„Бичачий спред” – торговець купує опціон покупця і продає опціон покупця з більш високою ціною зіткнення. Цей опціон повинен принести прибуток при ринковій кон’юнктурі, що підвищується.

„Ведмежий спред” – протилежна операція. Купується опціон на продаж і продається опціон на продаж з більш низькою ціною зіткнення. Операція приносить прибуток при ринковій кон’юнктурі, що знижується.

Якщо торговець не знає, у якому напрямку будуть змінюватися ціни, він може купити як опціон продавця, так і опціон покупця. Така операція є подвійним опціоном. Якщо обидва опціони купуються по одній і тій же ціні зіткнення, то він називається стредл чи спред по нестійкості.

Якщо ж в опціонних спредах опціон на купівлю придбаний за ціною зіткнення більшої, ніж опціон на продаж, операція називається стренгл.

Існує також комбінація, названа зворотній раціо-спред, що є зворотнім до нормального раціо-спреду. При цьому один опціон продається і більш ніж один опціон купується.

Зворотний раціо-спред на продаж означає продаж одного опціону на продаж з високою ціною зіткнення і купівлю декількох таких опціонів з більш низькою ціною з метою досягти збільшення прибутку на ринку з кон’юнктурою, що знижується.

Календарний спред полягає в покупці опціону з одним терміном і продажем опціону (звичайно з тією ж ціною зіткнення) на наступний місяць.

Існують ще деякі види стандартних комбінацій з опціонами:

метелик – купівля опціону покупця за ціною х, продаж двох опціонів покупця за ціною у, купівля опціону на купівлю за ціною z , де x < y < z. З опціонами на продаж угода відбувається навпаки.

кондор – купівля опціону на продаж за ціною v, продаж опціону на продаж за ціною х, продаж опціону на продаж за ціною у, купівля опціону на продаж за ціною z, де v < x < y < z. Те ж саме можна здійснити з опціонами на купівлю.

Операції з покритими опціонами.

Покриті опціони припускають сполучення операцій з опціонами з угодами та ф’ючерсними контрактами. Такі операції також можуть здійснюватися в різних комбінаціях.

Проста угода являє собою комбінацію опійної угоди з протилежною угодою та ф’ючерсним контрактом:

продавець опціону на купівлю купує ф’ючерсний контракт,

продавець опціону на продаж продає ф’ючерсний контракт,

покупець опціону на купівлю продає ф’ючерсний контракт,

покупець опціону на продаж купує ф’ючерсний контракт.

На результат операції впливає, чи здобувається опціон „без грошей” чи „при грошах”.

Конверсійна угода. Суть її полягає в тім, що торговець купує опціон продавця, продає опціон покупця і купує ф’ючерсний контракт. Обидва опціони мають однакові ціну зіткнення і термін закінчення. Ф’ючерсний контракт має такий же термін виконання, що й опціони, і його ціна повинна бути максимально близькою до ціни, зафіксованої в опціонах.

Якщо ціна ф’ючерсного контракту перевищу ціну зіткнення опціону покупця, то право на купівлю використовується тим, хто його купив, довга позиція (куплений ф’ючерсний контракт) автоматично закривається, а право на продаж, тобто опціон продавця, залишається невикористаним.

Зворотня угода. У цій угоді торговець купує опціон покупця, продає опціон продавця і ф’ючерсний контракт. Обидва опціони мають одинакову ціну зіткнення і термін закінчення. Ф’ючерсний контракт має той же термін виконання, і його ціна повинна бути по можливості близька до фіксованого в опціонах цін.

Якщо ціни поточних ф’ючерсних контактів перевищують ціну зіткнення вчасно закінчення терміну контракту, то торговець здійснює своє право на купівлю контракту, і тим самим автоматично закривається коротка позиція по фючерсу, а опціон продавця не використовується.

Якщо ж ціни ф’ючерсних контрактів падають, то власник опціону продавця виконує його, а коротка позиція за контрактом, що мається в торговця, автоматично ліквідовується, при цьому опціон покупця залишається невикористаним.

Використання опціонів у хеджуванні

Ще складнішою стає практична участь на ф’ючерсній біржі, коли хедеру потрібно не чекати витікання терміну контракту, а виконати його, щоб уникнути невиправданих втрат. Страхування від цінового ризику стає прогнозуванням напрямків зміни ціни і саме в цьому вузькому змісті спекулятивною грою.

Купівля опціону на купівлю у визначених випадках може здійснюватися для того, щоб зафіксувати максимальну ціну на купівлю реального товару в майбутньому.

Купівля опціонів на продаж подібна хеджуванню продажем з ф’ючерсами, тому що і та й інша операція забезпечує захист від зниження цін. Вона часто проводиться для встановлення мінімальної ціни продажу наявного товару. Однак на відміну від ф’ючерсного хеджу опціон на продаж дозволяє виграти у випадку більш сприятливої ціни (більш високої продажної ціни).

Використанням опціонів для хеджування досягають рівноваги між прибутком по опціонах і втратами на реальному ринку.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат