На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Особливості розробки анкет при дослідженні ринку

Реферати > Маркетинг > Особливості розробки анкет при дослідженні ринку

РОЗРОБКА АНКЕТ

Для ефективної роботи на місця необхідно використовувати анкети, що складаються із структурованої послідовності питань, на які отримуються відповіді в процесі опитування.

Навіщо потрібні анкети

Анкета – символ роботи маркетолога. І це закономірно, бо його робота передбачає передбачає, що він задає запитання, а для цього необхідні анкета та записник.

Анкета являє собою формуляр, що складається із запитань, які дослідник хоче задати респондентові. Переважно (але не обов'язково) її використовують і для реєстрації відповідей. Таким чином дослідник збирає первинну інформацію, за допомогою якої досягає мети дослідження.

Анкети відіграють значну роль. Без них було б важко, а то й неможливо використати інформацію, отриману від великої кількості людей. Анкети виконують важливі функції:

Полегшують проведення опитування. Надають опитуванню належної структури та послідовності. Без них опитувач може забути поставити деякі запитання, погано їх сформулювати, респондент може відхилитися від суті питання у своїх відповідях і його важко буде повернути до потрібної тематики.

Забезпечують зацікавлення респондента опитуванням. Оскільки опитувач використовує ретельно складену анкету, перехід від запитання до запитання логічний і доцільний. Тому вдається підтримати цікавість респондента і його активність. Але погано складена анкета матиме протилежний вплив на опитуваного.

Дисциплінують опитувача, змушують його поставити всі заплановані питання у відповідній формі. Коли дослідник готує анкету, він повинен урахувати всі запитання, на які необхідно отримати відповіді в процесі дослідження. Він також знаходить відповідну форму, в якій вони повинні бути поставлені. Процес підготовки анкети концентрує увагу і не дозволяє забути певні питання чи сформулювати їх у невідповідній формі.

Служать підказкою опитувачеві. Немає сумніву, що анкети необхідні при дослідженнях споживчого ринку через велику кількість пов'язаних з ними опитувань. Однак при дослідженнях промислових ринків у зв'язку з тим, що планується лише декілька опитувань, у дослідника може виникнути спокуса «прокрутити їх напам'ять». Це небезпечна та погана практика. Анкета, навіть у формі простого питальника, завжди нагадає вам коло питань та проблем, які необхідно охопити при опитуванні.

Полегшують роботу опитувача. При наявності добре розробленої анкети, майже кожен зможе поставити питання та зареєструвати відповіді. Чітко сформульовані і впорядковані запитання полегшують роботу та роблять її приємнішою для опитувача та респондента.

Полегшують реєстрацію отриманої інформації. Збір інформації під час опитувань ускладнюється, якщо не відпрацьовано формалізованого механізму її реєстрації. У дослідженнях, під час яких планується провести велику кількість опитувань, необхідно мати уніфікований метод реєстрації інформації. Його забезпечує використання в роботі анкет. Кодувальники зможуть швидко опрацювати стандартні анкети і виконати покладене на них завдання. Робота з розрізненими записами перетворилася б у кошмар.

ЗРАЗОК АНКЕТИ

Доброго ранку / дня. Я виконую маркетингове дослідження для компанії «Дослідження підприємств і ринку». Воно стосується будівельних матеріалів. Чи міг би я поговорити з особою, що відповідає за вибір будівельних матеріалів, які ваша фірма використовує у своїх будівельних проектах?

Назва фірми…………………………………………………………………………...

Адреса ………………………………………………………………………………...

Опитувач………………………………………………………………………………

Дата…………………………………………………………………………………….


ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ЗУСТРІНЕТЕСЬ З ПОТРІБНИМ РЕСПОНДЕНТОМ, ПРОДОВЖУЙТЕ:

П.1. Доброго ранку/дня. Чи ви займаєтеся вибором будівельних матеріалів, які ваша фірма використовує у своїх будівельних проектах?

Так ( )

Ні ( ) Закінчити розмову

П.2. Які будівельні матеріали ви могли б назвати? Які ще? (НЕ ПІДКАЗУВАТИ)

1. Деревина ( )

2. Цегла ( )

3. Камінь ( )

4. Будівельні блоки ( )

5. Бетон ( )

6. Сталь/арматура ( )

7. Скло ( )

8. Цемент/пісок/гіпс ( )

9. Інші (ВКАЗАТИ) ( )

…………………………………………

П.3а. Які будівельні матеріали ви найохочіше використали б для будівництва офісів?

1. Деревину ( )

2. Цеглу ( )

3. Камінь ( )

4. Будівельні блоки ( )

5. Бетон ( )

6. Сталь/арматуру ( )

7. Скло ( )

8. Цемент/пісок/гіпс ( )

9. Інші (ВКАЗАТИ) ( )

…………………………………………

П.3б. Чому ви надаєте перевагу цьому/цим матеріалам для будівництва офісів? (НЕ ПІДКАЗУВАТИ, ВІДПОВІДЬ ЗАПИСАТИ ПОВНІСТЮ).

…………………………………………………………………………………………

П.4а. Які матеріали, на вашу думку, бажано використовувати для житлових будинків? (НЕ ПІДКАЗУВАТИ).

1. Деревину ( )

2. Цеглу ( )

3. Камінь ( )

4. Будівельні блоки ( )

5. Бетон ( )

6. Сталь/арматуру ( )

7. Скло ( )

8. Цемент/пісок/гіпс ( )

9. Інші (ВКАЗАТИ) ( )

…………………………………………

П.4б. Чому цей/ці матеріали бажано використовувати для житлових будинків? (НЕ ПІДКАЗУВАТИ, ВІДПОВІДЬ ЗАПИСАТИ ПОВНІСТЮ).

………………………………………………………………………………………….

П.5. Чи не могли б ви оцінити важливість того, щоб будівельні матеріали для нових будівель були — довговічними? Дуже важливо і т.д. (ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ ЗА СХЕМОЮ (П.5а- 5є)).


Дуже

Досить

Помірно

Не дуже

Цілком ні

Не знає /Не має відповіді

П.5а довговічними?

1

2

3

4

5

6

П.5б не отребували багато догляду?

1

2

3

4

5

6

П.5в мали привабливий вигляд?

1

2

3

4

5

6

П.5г відповідали оточенню?

1

2

3

4

5

6

П.5д дешевими?

1

2

3

4

5

6

П.5е високотеплоізоляційними?

1

2

3

4

5

6

П.5є універсальними?

1

2

3

4

5

6

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат