На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Африка – Україна

Реферати > Міжнародні відносини > Африка – Україна

Нинішні переговори з південноафриканською делегацією представники України коментують дуже неохоче (крім того, на момент написання статті вони ще не були завершені). Вказують, щоправда, на виявлені можливості спільної роботи в сфері модернізації авіатехніки, створення легкої бронетехніки, радіолокації і засобів ППО. Проте все це потребує проробки. Серед безумовно важливих кроків України назустріч цьому ринку — рішення взяти участь у виставці ADD-2002 (Africa Aerospace and Defense-2002) у вересні ц.р. і рішення про призначення в цю державу військового аташе. Підходи до ВТС із ПАР мають змінитися, і про це говорять мало не у всіх українських відомствах, що мають відношення до даної сфери.


Сьогодні туризм став однією з особливо динамічних за темпами розвитку індустрій світу, навіть незважаючи на тимчасовий спад, викликаний терористичними актами вересня 2001 року.

Південна Африка спромоглася увійти в число найпривабливіших туристичних країн світу. Характерні особливості цього регіону – повна безпека для туристів, незвідана африканська екзотика – принади, які неможливо виміряти у грошовому еквіваленті.

І Україна, і Південна Африка як держави, переживають радикальні політичні зміни, можуть отримати багато користі від усебічного розвитку туристичної індустрії. Зокрема на нинішньому етапі розвитку суспільства туризм приніс Південній Африці чимало корисного, причому головними чинниками успіху стали природні багатства країни і різнобарвна культура народів, що її населяють. Велику роль відіграє туризм і у становленні нації, він прискорює зростання економіки, сприяє промисловому розвитку, удосконаленню інфраструктури і створенню нових робочих місць.

І земля, і люди Південної Африки прекрасні, однак найбільшим нашим надбанням залишаються саме люди. У цьому виданні ми знайомимо читачів тільки з деякими епізодами життя нашої чарівної країни, з ії казковою природою і різнобарв'ям культур і народів.

Sawubona - Ласкаво просимо до Південної Африки!!

Деларей ван Тондер, Посол Південно-Африканської Республіки

* * *

За минулий рік кількість українських туристів, що відвідали Південну Африку, стала рекордною. Ця тенденція набирає обертів у всьому світі, що підтверджують дані Всесвітньої Організації Туризму. За 2001 рік темпи росту туристичної індустрії ПАР були чи не найвищими у світі, країна увійшла до двадцятки найпопулярніших туристичних країн світу.

Українські туристи вважають нашу країну унікальним туристичним раєм, де кожен гість почуває себе в повній безпеці, в оточенні екзотики і гостинності, які не виміряти грошима. Опитування українців, які відвідали Південну Африку, виявили, що головними принадами, які ставлять нашу країну в число найпопулярніших туристичних регіонів, такі:

Екологічний туризм: більшість українських туристів можна охарактеризувати як екотуристів, яких цікавлять захопливі краєвиди, дика природа численних національних і приватних парків-заповідників і відпочинок на золотих пляжах океанського узбережжя. Особливої популярності набуває спостереження за велетнями-китами. До того ж археологічні знахідки біля Стерхфон-тейну, що неподалік від Йоганнесбургу, свідчать про те, що Південна Африка – це колиска людства, де зародилася людська раса. Країна також відома як найбагатший у світі музей залишків доісторичних динозаврів.

Пригодницький туризм: деяких туристів вабить "адреналінова лихоманка" - надзвичайні пригоди, зокрема подорожі на повітряних кулях, альпінізм, водні види спорту, підводне плавання і полювання, "бангі-джампінг", рафтинг і серфінг, рибальство й африканське сафарі.

Подорож місцями визвольної боротьби та історичної спадщи­ни: багато українців прагне ближче ознайомитися з боротьбою південноафриканців за свободу і демократію (адже свого часу українці підтримували боротьбу проти апартеїду). Особливо популярний острів Роббен Айленд, де Нельсон Мандела провів у в'язниці 27 років, і Музей Апартеїду. Цікавляться українці також багатим минулим країни, зокрема англо-бурською війною (українці теж брали в ній участь на боці бурів), історією голландської колонізації, долею французьких гугенотів, іншими драматичними епізодами з історії країни.

Страви та вина: українців також приваблюють виноградники Капської провінції, а особливо, відомі на весь світ південно-африканські вина, до яких ідеально допасовуються страви, виготовлені за найрізноманітнішими рецептами народів, що населяють країну. Особливо смакують морепродукти, які можна придбати тут майже задарма.

Культурний туризм: українці із захопленням відвідують численні африканські культурно-етно­графічні села-музеї, зокрема всесвітньо відоме передмістя Соуето, де вас завжди гостинно зустрінуть друзі, де ви зможете оцінити красу народних мелодій і наспівів, у мальовничій крамничці придбати екзотичний сувенір від якогось славетного африканського ремісника, покуштувати справжніх шедеврів кулінарного мистецтва. І все це неймовірно дешево!

Шоп-тури: усі туристи з України називають Південну Африку "раєм для покупців". Особливою популярністю користується модельний одяг і ювелірні вироби (купуючи діамант, пам'ятайте чотири головні ознаки якості: чистота, гранка, колір і карат!)

Конференції: представники українських державних кіл і громадських організацій часто беруть участь у міжнародних конференціях, що проходять у Південній Африці, у тому числі нещодавню Конференцію із проблем расизму, а також Всесвітню Конференцію з питань сталого розвитку, що відбудеться тут у вересні цього року. Передбачається, що з нагоди цієї важливої для всього світу події країну відвідають близько 50 000 осіб.

Спортивний туризм: коли в Україні настає зима, усе більше видатних українських спортсменів їдуть тренуватися і відпочивати до Південної Африки, де на них чекають найсучасніші стадіони та спортивне обладнання, медичне обслуговування, готелі та гест-хауси, а головне – щира гостинність африканців. Тут можна навчитися грати в гольф на найкращих у світі майданчиках. У 2003 році Південна Африка прийматиме чемпіонат світу з крикету.

Навчання: Південну Африку дедалі частіше розглядають як країну, де можна отримати якісну освіту і диплом світового зразка за досить невисоку плату. Усе більше українців закінчують у вузах ПАР аспірантуру з інформаційних і телекомунікаційних технологій, бухгалтерського обліку, менеджменту та сучасного бізнесу.

Медицина: у Південній Африці працює плеяда талано­витих пластичних хірургів і стомато­логів. До послуг тих, хто бажає надовго залишатися молодим і вродливим – найсучасніші лікарні та післяопераційний відпочинок у розкішному стилізованому котеджі в заповіднику, а обійдеться це їм за півціни порівняно з іншими країнами.

Полювання: Південна Африка пропонує виняткові можливості вполювати екзотичні трофеї. Цей вид туризму має особливо важливе значення для розвитку сільських общин і захисту диких тварин, яким загрожує винищення. І нарешті, українці вважають, що для туристів умови проживання у ПАР світового рівня якості, проте за винятково низькими цінами. Тут на вас чекають всесвітньо відомі розкішні готелі і комфортабельні гест-хауси, "сафарі" і стилізовані котеджі, зручні та недорогі курорти системи "тайм-шер" і будинки відпочинку на берегах океанів.

Прекрасну і різнобарвну Південну Африку населяють представники майже двадцяти різних етнічних груп. За площею країна дорівнює Німеччині, Франції та Італії разом узятих. Південноафриканське місто Кейптаун розташоване на 35 градусі південної широти майже на тій же відстані від екватору, що й австралійський Сідней або американський Лос-Анджелес.

Океанське узбережжя країни довжиною 2 954 км, на заході омивається холодною Бенгуельською течією з боку Атлантичного океану, а на сході – теплою Мозамбікською течією (Агульхас). Клімат помірний, а ландшафт змінюється від високогірних луків до напівпустель і субтропічних боліт, які населяє чи не найбагатша у світі за своїм різноманіттям флора і фауна. Південна Африка – єдина у світі країна, на території якої представлені всі види рослин "капської файнбоської" флори.

Більшість населення країни мешкає у східних регіонах, де випадає найбільша кількість опадів, там родючіші землі, багатші природні ресурси і більше можливостей для працевлаштування. Понад третини південноафриканців мешкає в чотирьох найбільш заселених регіонах: Йоганнес­бург-Преторія-Верінігінг, провінція Готенг; Дурбан-Пайн-таун-Пітермаріцбург, провінція Квазулу-Наталь; Кейптаун із пе­редмістям; Порт-Елізабет-Уітен-хейг, провінції Східний Кейп.


Географічне положення: два основні регіони

Країна складається із двох основних регіонів: величезне за площею континентальне рівнинне плато і вузька смуга океанського узбережжя. Ці два регіони відокремлені гірським пасмом, над яким домінують Драконові Гори (Drakensberg). На півдні і заході Кейпу лежить ще декілька мальовничих гірських масивів.

У країні немає судноплавних річок. Деякі річки в засушливих зонах наповнюються водою тільки в сезон дощів. Основними морськими портами є Дурбан, Кейп­таун, Порт-Елізабет, Іст-Лондон, Річардс-Бей і Салдана-Бей.

Клімат в основному помірний. Завдяки тому, що простори країни оточені океанами, клімат Південної Африки в основному помірний, проте кліматичні умови і кількість опадів різних регіонів суттєво відрізняються. Наприклад, клімат Західного Кейпу взимку нагадує Середземноморський з його дощами, що супроводжуються поривчастим вітром. В інших прибережних зонах дощі випадають упродовж усього року, проте 80% опадів припадає на літні місяці з жовтня по березень. У цей час нерідко бувають грози та град.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат