На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Україна та Китай


ІІІ Розділ

Для проведення контент-аналізу я використав такі видання: „Киевские ведомости” (1.3.-31.3.2004р.), „Дзеркало тижня” (28.2.-5.3. №8 (483) — 27.3.-2.4.2004р. №12 (487), „Урядовий кур’єр” (2.3. №40 (2703) — 31.3.2004р. №60 (2723), „Аргументы и факты” (№9 (447) - №13 (451) березень 2004 року).

Джерело виявлення інформації

Кількість виявлених статей про співробітництво в даних сферах

Політична сфера

фінансова сфера

економічна сфера

культурні зв’язки

військова сфера

Дзеркало тижня №12 (487) 27.3.04.р.

1

-

-

-

-

Урядовий кур’єр

-

-

-

-

-

Киевские ведомости

-

-

-

-

-

Аргументы и факты

-

-

-

-

-

З опрацьованих мною джерел видно, що стосунки між КНР та Україною в березні цього року велися вкрай в’яло. Але це не означає, що вони ведуться так завжди. Адже як було зазначено вище Китай є країною з якою Україна має дуже хороші партнерські стосунки. І обидві країни співпрацюють в різноманітних сферах.

4 січня 2004 року минув 12-літній ювілей встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР. Протягом цього порівняно невеликого відрізку історії обидві сторони домоглися суттєвого поступу у взаємовигідному співробітництві в різних галузях. Серед них політична сфера посідає особливе місце, оскільки покликана створити сприятливий клімат для розвитку економічних, науково-технічних, гуманітарних і культурних зв’язків.

Основою українсько-китайського політичного співробітництва стало співпадання або близькість інтересів. Саме вони визначають характер, спрямованість, і масштаби зв’язків. Ці інтереси охоплюють широкий спектр заходів захисту кожною країною свого державного суверенітету і територіальної цілісності, зміцнення мирного довкілля та безпеки, реалізації п.16:53 політичних цілей на міжнародній арені. Взаємне сприяння зусиллям значно полегшує досягнення результативності у зазначених напрямках.

Політичні зв’язки України та Китаю пройшли за темпами швидку еволюцію, хоча й стартовий момент вже був достатньо високим. Вони одразу набрали необхідного динамізму й широти. Українсько-китайські зустрічі на вищому рівні перетворились в регулярні, постійно здійснюються обміни візитами глав урядів, парламентів, керівників міністерств і відомств. На основі створеного міцного підґрунтя відкривається можливість фактичного переходу політичного співробітництва Києва і Пекіна на вищий щабель – до політичної взаємодії на міжнародній арені, враховуючи високий ступінь взаєморозуміння між обома сторонами. Можливо найвиразнішою демонстрацією прихильного ставлення до України стало надання Китаєм гарантій ядерної безпеки поряд з іншими ядерними державами – США, Росією, Великою Британією та Францією – гарантувала безпеку України у зв’язку з її рішенням про ядерне роззброєння і приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Важливість і значимість китайського кроку можна належно оцінити, якщо взяти до уваги, що Пекін ні до, ані після, не надавав подібних гарантій окремо жодній країні світу.

Привабливою є координація і періодичне узгодження дій України та КНР в міжнародних організаціях, передусім, в ООН. Це дозволяє обстоювати свої інтереси при розгляді різних питань, пов’язаних з національною, регіональною і глобальною безпекою, соціально-економічним розвитком, подоланням бідності, боротьбою з поширенням хвороб, захистом навколишнього природного середовища, підтримкою науки, освіти, культури тощо. Результатами є домовленості про взаємну підготовку кандидатур при виборах керівних органів системи ООН та їх спеціалізованих організацій, інших міжнародних інституцій.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат