На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Сучасне музичне мистецтво у світі

Реферати > Музика > Сучасне музичне мистецтво у світі

Сучасне музичне мистецтво має різні форми прояву. Найсучаснішими з них є такі:

Хаус (House)

У середині 80-х у Чикаго виник новий вид танцювальної музики - хаус. Назва походить від клуба Warehouse (склад). Саме там чикагські ді-джеї вперше спробували змішувати сингли групи Kraftwerk зі звуком кардинально нового для того часу пристрою за назвою драма-машина. Вони зверталися до традицій андеграунда і кращі сучасні треки все ще звучать трохи "андеграундно", можливо також через якість запису. Корені цієї музики - диско. Характерним є ритм дискотеки, свингове звучання, заводні мелодії і загальний настрій радості і веселощів. Одним словом - музика для щасливих.

Класичний хаус простий: біт - чотири чверті: 1 2 3 4 і не занадто швидкий темп (120 ударів у хвилину), що відповідає серцебиттю танцюриста. Багато хто думають, що барабанні семпли, використовувані в класику від MFSB "Love is the message" - це фундамент хауса. Також широко використовується розвеселий вокал у дусі соул.

Гараж (Garage)

У той час як чикагські ді-джеї експериментували з драмою-машиною нью-йоркські ді-джеї в стінах клуба Paradise Garage під керівництвом Larry Levan родили інше, що не уступає в популярності на танцполе хаусу напрямок - гараж /Garage/ (за назвою клуба). Великий внесок у справу будівництва гаража внесли також музиканти з Нью-Джерсі. Надворі стояла середина вісімдесятих.
Що таке гараж - це насамперед вокал у дусі соул, а потім біт. Гараж - це глибока клубна музика з коренями в ритм-н-блюзі. Послухайте примадонну британського відділення гаража - Ultra Nate і ви відчуєте що таке гараж.

Дип Хаус (Deep House)

"Глибокий хаус" - стиль, що з'явився на стику "старого" чикагського хауса і госпела. Переповнений мелодіями, побудованими на старих (і всіма улюблених) акордних прогресіях, зіграних примарним звуком електрооргана. Дип Хаус - це насамперед хаус, а вуж потім - глибоке звучання інструментів.

Ейсід Хаус (Acid House)

Друге чикагське покоління експериментувало з більш психоделічним звуком трохи прискореного синтезатора Roland TB303. Цей інструмент є культовим, саме йому ейсід хаус зобов'язаний своїм незвичайно теплим, "фанковим" звучанням. Ейсід-хаус - це поп-музика майбутнього, швидка, по-справжньому різка і радісна.

Відрізняється від інших хаусов більш високим темпом і відсутністю вокалу. Ймовірно "Ейсид гімном" є кислотні треки від Phuture.

У самому кінці вісімдесятих цей стиль іде в глибокий андеграунд, щоб створити нові стилі - дуже швидкий хардкор, дип ейсид, що присипляє свідомість (але не ноги) транс і габбу - дуже швидку похідну хардкора (за 200 ударів у хвилину).

Транс (Trance)

Це щось середнє між амбієнтом і ейсід-хаусом. Транс значно безпечніше для барабанних перетинок, чим будь-яке техно, але під нього можна відмінно танцювати. Ціль цієї музики - перенести тебе в інший світи за допомогою руху. Пластичний і чіткий, дуже "космічний", транс рідко переборює оцінку "150 bpm" (150 ударів у хвилину).

Прогресив (Progressive)

Прогресив - це різновид хауса. Повна назва - Progressive House. З'явилася ця музика в останні роки. Характеризується наявністю симпатичної заводної мелодії і стабільним бітом у 120 - 130 bpm.
Чому прогресивний - не знає ніхто, просто так один з музичних журналів спробувався виділити це звучання. Ймовірно прогресивність полягає в поверненні до традицій стабільного біта і мелодійності хауса.
Як би те ні було прогресив сьогодні напевно сама популярна в нас на танцполі музика, втім і сама комерційна. Прогресив - стиль більшості танцювальних проектів популярних європейських виконавців - Quicksilver, Sash, Red5, Brooklyn Bounce і ін. Особливо можна виділити італійське трактування прогресивності - так називаний Dream House, воно ж Середземноморський Прогресив /Mediterranean Progressive/, представлений Gigi d'Agostino, Robert Miles і ін.

Техно (Techno)

Термін техно використовується для великої кількості видів електронної музики. Особливий, нетанцювальний аспект може бути знайдений в окремому напрямку техно - ембиент, на треках лейбла WARP. Інший вид багатьох стилів - детройтське техно.

Подібно хаусу, оригінальне техно характерно чотирма чвертями 1 2 3 4. Воно трохи швидше чим хаус (126-130 BPM) і не завжди містить диско-удари. Мінімальне техно -просто ритм і мало-мало звуку. Техно - крайність танцювальної музики, що має ті ж самі ритмічні основи, що й інші види хауса, але використовує більш інтенсивний синтезаторние семпли. Існує безліч варіацій на цю тему. Важкі версії, відомі як рейв і транс, більш швидкі версії - габба (Голландський жанр).

Детройтское техно (Detroit Techno)

Близько 1987 року в Детройті - місті Motown і P-funk - були створені футуристичні напрямки музики. DJ грали свою власну музику в клубах. Тоді це була різна музика; тепер вона звучить схоже. Експерти говорять, що це - сплав американського P-funk і європейської синтезаторної музики (New Order і Kraftwerk).

Фірмовим інгредієнтом детройтського техно є "голий" фанковий звук аналогового синтезатора, і, що саме головне, що ухає, що довбає ритм. Ніяких вокальних партій і підспівок. Однак, революційна річ у детройтським техно - це накладення ритмів, майже поліморфічне. Хоча це - не формальна поліритмія як в африканській племінній барабанній музиці: детройтське техно - більш проста музика і часто використовує третини замість чвертей.

Три герої детройтського техно - це Juan Atkins, Kevin Saunderson і Derrick May. Останній з них найбільш ортодоксальний і героїчний. Derrick May написав, наприклад, The Dance. Швидкі тарілки, нормальної швидкості барабан (брейк-бит), а також струнні і ритмічна тонова лінія. Ведучий ритм зіштовхується з іншими як у ренесансній поліритмії.

Juan Atkins усе ще робить музику, комбінуючи її з ритмом джангла. Kevin Saunderson був найбільш популярним у створенні музики на грані хауса.

Хардкор (Hardcore)

Це страшної швидкості музика. Удари молотком по голові зі швидкістю від 150 до 220 ударів у хвилину. Знавці говорять, що якщо слухати таку музику досить довго, виникає відчуття, що світ перетворився у величезну бензопилу.

Хардкор - це просте прискорення техно плюс фрагменти відомих пісень, що у результаті звучать так, начебто хтось переключив швидкість програвача з 33-х на 45 оборотів у хвилину. Іноді здається, що це просто старий добрий speed-metal, але з техно-бітом як підкладку. Але це тільки здається...

Тріп-хоп (Trip-hop)

Тріп-хоп відноситься до нетанцювальної електронної музики - під час підстави цього стилю (1994) люди називали його танцем на стільці. Дуже повільна, часом депресивна музика, ламаний ритм і дуже похмурі тексти - так звучить група Portishead, слухаючи яку легше всего одержати представлення про цей стиль.

Тому що темп був повільним (нижче 120 ударів у хвилину) було сказано, що це на підходить для танцполя. Той хто чув Bristol Sound, погодиться з цим; але якщо ви зараховуєте Chemical Brothers до трип-хопу, те це зовсім не вірно. Chemical Brothers - краща танцювальна музика.

Брістоль саунд (Bristol Sound)

Спеціальне згадування заслуговує трип-хоп із Брістоля: Massive Attack, Portishead і Tricky. Massive Attack були першими в трип-хопе в 1991 році: уповільнений біт, заснований на хип-хопе, комбінованим з регги і відмінним

звучанням. Популярним хитом була Unfinished Sympathy від Massive Attack.

Біг-біт / Танець Сирен
(Big beats / Siren Dance)

Загальна річ цієї музики - спеціальне використання електроніки, що створює типовий звук. І дуже важкий. Звучання "Jimi Hendrix", подібне до сирени, об'єднане з важким брейк-бітом. Це комбінація фанка хіп-хопа, моці долі і свінгу хауса. Краще танцювати чим слухати: ніяких сирен на стільці, сирени на танцполі. Сирена - тривожний сигнал у тумані, а також звабна жінка. Танець Сирени - великий шум. У журналах, звичайно називається биг-битом чи хімічним бітом.

Хімічний біт (Chemical beats)

Спочатку послухайте Leave Home - гімну біг-біта від засновників: Chemical Brothers (чи як я їх називаю Братья Менделєєв). Ви чуєте могутню басову лінію, відмінну і від техно і від джангла, і брейк-бит 1 2 33 4 з акцентом на першій бавовні. Цей біт штовхає вас до танцю; просто слухати треба щось інше. Ритми - більш-менш тріп-хопові у використанні брейк-біта, що відбувається з хіп-хопа, James Brown і Meat Beat Manifesto. Цей трек - відправна крапка нового жанру.

Джангл / Драм-н-басс
(Jungle / Drum'n'bass)

Шалено швидка музика з моторошно складним ритмом і сильно покрученою лінією басових інструментів. Чому "джунглі"? Ця музика побудована на ритмі, а самий складний ритм, як відомо, водиться в Африці.

Джангл з'явився в Лондоні. Він також називається драм-н-бассом, тому що барабан і бас дуже характерні для цій музиці. Послухайте Timeless від Goldie - класичний трек 1995 року: 21 хвилина музики.

Барабан і бас узагалі часто використовується в танцювальній музиці, долі і поп-музиці. Так що назва ймовірна занадто загальне, для того, щоб іменувати цей трохи зарозумілий стиль. Також мається третій елемент, що є характерним для драм-н-баса - це струнні.

Три інградієнта джангла.

По-перше, струнні (не скрипки, а деякий тривалий електронний звук, що містить також духові інструменти). Слухайте L.T.J Bukem: він додав цим вступним звукам трохи пасторальний характер. Це повітряно, ориентированно в простір.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат