На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Хоровий твір “На човні”

Реферати > Музика > Хоровий твір “На човні”

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТВІР

Хоровий твір “На човні” написав обробку О.Свєшніков. Це неаполітанська народна пісня для мішаного хору а capella. Форма твору – куплетна. На український текст є переклад В.Підпалого

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРА ТВОРУ

Музику на твір “На човні” написав О.Свєшніков. Відомостей про нього мало, але відомо, що Свєшніков Олександр Васильович – радянський хоровий диригент і музичний діяч. В 1913 р. закінчив музично-драматичне училище Московської філармонії, де займався по музично-теоретичним предметам, у А.Н.Корещено, а також у Б.Л. Яворського в московській Народній консерваторії. З 1909 р. викладав хорове мистецтво в школах Москви.

В 1921-23 рр. організатор дитячого хору самодіяльності на Україні, керівник хорової капели в Полтаві.

В 1928-36 рр. – художній керівник організованого іменного вокального ансамблю.

Свєшніков – один із найбільших представників радянської хорової культури, першокласний майстер хорового диригування.

Його творчість визначено тонким розумінням природи російського мелосу. Видатний інтерпретатор російської класики, в тому числі М.С.Березовського, Д.С. Бортнянського.

В програму Свєшнікова входять також великі твори А.Вівальді, Й.С.Баха.

Зробив обробки для хору багатьох українських пісень.

В 1944-74 викладав в Московській консерваторії (1944-48 – декан диригентсько-хорового факультету. З 1946 – професор. В 1948-74 – ректор). Серед його учнів В.Н.Мінін, А.А. Юрнов.

Був почесним членом Королівської академії музики (Великобританії). Автор багатьох статей про музичне мистецтво.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ТЕКСТ

Хоровий жанр твору – хоровий твір без супроводу. В творі “На човні” відтворено картину далекого берега вкритого серпанком біля якого колишиться човен із парою закоханих. Прості, зримі відтворені образи постають із гармонійних почуттів людини. Сила емоційного впливу твору – в природності і рельєфності малюнка, в його світлому настрої.

Тема твору – змалювання краси природи.

Ідея твору – Розкриття неосяжних мрій, куди хотілося б податися на човні.

Образи – човен, образ природи.

Форма викладу – віршована.

МУЗИЧНО-ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ

Жанр твору – лірична пісня.

Форма твору - куплетна (куплети)

ХАРАКТЕР МЕЛОДІЙ ТВОРУ

Мелодія пісні наспівна, з розвитком інтонаційної будови. В даному хоровому творі текст є джерелом музичних образів, яким композитор відтворює його зміст. Отже, текст і музика є одне нероздільне ціле, вони одно одне доповнюють і дають можливість слухачеві зрозуміти художні образи музичної мови композитора. Виходячи із стало barcarolla, в якому написаний даний твір, звідси випливає характер мелодії: наспівний, задушевний, спокійний.

Голосоведіння: хвилеподібне, плавне, низхідне, стрибкоподібне.

Характер: пісня виконується з рухом.

МЕТРОРИТМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Характерний такий ритмічний рисунок.

ЛАДОТОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

Основна тональність твору As-dur. (Ля-бемоль мажор). Вона надає творові світлого мажорного звучання. На протязі усього твору відхилень у іншу тональність немає.

Фактура твору – (гомофонна-гармонічна з елементами імітаційної поліфонії.

Фактура не є складна, так як це хор а cаpella.

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ФАКТУРИ ЗІ МІСТОМ ТВОРУ

В творі “На човні” композитор О.Свєшніков для глибокого відображення змісту слів та виведення основного музичного образу користується різними виражальними засобами: композитор використовує гомофонну фактуру, для змалювання картини природи. Використовує відповідний метро ритм, темп, тональний план, гармонію, музичну будову, та ін...

Основний тематичний матеріал є найважливішим компонентом з усіх засобів музичної виразності, що глибоко розкриває зміст твору. Він вражає своєю зображальністю: легко, наспівно. Важливими музично-виражальними засобами у творі є динаміка.

Використовується також багато метро ритмічних, темпових, гармонічних контрастів, які відтворюють словесний зміст твору. Повільний темп треба віднести до умов, які сприяють настроюванню акорду, бо як для диригента, так і для співаків зручніше зосередити свою увагу на точності звучання акордів, якщо вони йдуть один за одним порівняно повільно.

ВОКАЛЬНО-ХОРОВИЙ АНАЛІЗ

Твір “На човні” написаний для повного мішаного чотирьохголосного хору: С; А; Т; Б. Поділ в хорових партіях є. Дублювання тут використовується.

ДІАПАЗОН ХОРОВИХ ПАРТІЙ І ВСЬОГО ХОРУ


С Т


Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат