На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Мода 19-20 століть

Реферати > Різне > Мода 19-20 століть

Романтизм був епохою романістів і поетів, і емігрантів-аристократів, що повернулися в Париж, і королівської родини. Довгі накидки і висока талія зникли з жіночої моди, повернулися легкі корсети. Чоловіча мода дала великий вибір сюртуків, у неформальній обстановці чоловіка носили помітні смугасті штани.

Кавалер и дама в выходных туалетах, 1800 г. Иллюстрированная энциклопедия. История костюма и моды. Джек Кэссин-Скотт. Источник иллюстрации -Journal des Luxus und der Moden, 1800На цьому малюнку представлений зразок чоловічої моди початку XIX сторіччя: фрак з вирізом від завищеної лінії талії, звужуючі до зап'ястя рукава і панталони (штани). На шиї дві краватки: один чорний, інший, нижній - білий. На кавалері високий білий капелюх.

Його супутниця одягнена в неокласичному стилі: світле муслінове плаття, що облягає, із круглим декольте. У плаття короткі пишні рукави, сильно завищена лінія талії і накидка-шлейф, прикріплена позаду за допомогою гачків. Дама и девочка в модных туалетах, 1850г. Иллюстрированная энциклопедия. История костюма и моды. Джек Кэссин-Скотт. Источник иллюстрации - Allgemeine Modezeitung, 1850Спідниця довга, до землі. Тулія і полючи шовкової капелюшка-капора дами оброблені облямівкою контрастного кольору; прикрасою служать банти зі стрічок. Стрічки зав'язуються під підборіддям. У руці в дами віяло.

Приблизно з 1840 але 1870 р. рококо, з поверненням кринолінів, переживало друге народження. А поява швейних машин зробило модний одяг більш доступної.

Ліф плаття дами з V-образним вирізом і облямованим yзкой мереживною оборкою відложними коміром застебнуть до пояса на ґудзики. Дзвіноподібні рукава виявляють пишні, застебнуті в зап'ястя рукава нижнього сукні-сорочки. Широка спідниця доходить до самої підлоги. На плечі і руки дами накинута велика шаль з бахромою по краї. Капелюшок із широкими полями і вуалеткою. Поля і "тулія" складають єдине ціле. Короткі денні щільно обтягають руку.

Дівчинка одягнена в плаття з ліфом, що облягає, доповненою короткою баскою, Це плаття теж має дзвоноподібні рукава, з-під яких виступають нижні рукави. Спідниця до коліна довжиною прикрашена оборками; з-під спідниці панталончики, які виглядаються, кінчаються саме під коліном.

Вікторіанська епоха дала початок руху за емансипацію жінок, але акцент усе ще робився на прикраси й аксесуари. Чоловіча мода тяжіла до більшої строгості стилю, і нові методи виготовлення одяги швидко поширювалися. Двадцяте століття принесло із собою епоху Едуарда і "дівиці Гібсон", що поступово вносила більш радикальні зміни, початі в 1910 р. Полем Пуаре й іншими модельєрами. Під час загального підйому і пожвавлення після кінця Першої світової війни мода перетерпіла корінні зміни. Вид чоловічого одягу став більш стандартним, причому фасони визначало захоплення спортом і новою пристрастю - автолюбительством. У жіночому одязі відбулися великі зміни, у 1920-і роки з'явилися "трубкові" обриси і більш ділові фасони. Популярні сталі вузькі силуети, лінія талії опустилася на стегна, а поділ піднявся до колін. "Бурхливі двадцяті" зробили погруддя більш плоским, додаючи жінці вид хлопчика-підлітка. Розкішний капелюх з полями чудово сполучався з короткою стрижкою.

Тридцяті роки відмели убік силует стрункого підлітка, повернули назад пишне погруддя і подовжили спідницю до середини ікри. Високою модою тридцятих років правил світ Голівуда. "Зірки екрана" зайняли місце дам із суспільства, раніше напрямки моди, що визначало.

Сорокові роки і Друга світова війна драматичним образом позначилися на моді. Силует став тонше, покрій розроблявся так, щоб витрачалося якнайменше матеріалу: через введені обмеження його приходилося заощаджувати.

Військові роки принесли в європейську моду сувору простоту і строгість. Американский и европейский варианты женской дневной одежды, 1942 г. Иллюстрированная энциклопедия. История костюма и моды. Джек Кэссин-Скотт. Источник иллюстрации - Vogue и Музей Виктории и АльбертаПраворуч представлений костюм на щодня того часу. Він демонструє граничну невимогливість дизайну, заснованого на формі військовослужбовців. Блуза з рукавами до зап'ясть і коротких широких одворотів застібається попереду на чорні великі ґудзики. Пряма спідниця тільки прикриває коліно. На шиї як легка поступка жіночності яскравий шарфик чи хустка. Костюм доповнює сумочка через плече.

У їхніх платтях було більше стилю, хоча вони не строго випливали моді. Основою одягу на щодня служили окремі жакети, блузи, спідниці і штани, які можна було комбінувати Джинсы и панки, 1977г. Иллюстрированная энциклопедия. История костюма и моды. Джек Кэссин-Скотт. Источник иллюстрации - Мэри Куантяк завгодно. Ліворуч на малюнку представлений дуже практичний костюм, що складається з однобортного жакета до стегон з довгими широкими лацканами і прямими рукавами з контрастного кольору відложними манжетами. Спідниця того ж кольору, що і жакет, пряма, довжиною трохи нижче коліна, з кишенею на рівні стегна. Високий жилет контрастного стосовно спідниці і жакета кольору застібається попереду на ґудзики. Прийнято було носити рукавички і сумки через плече. Туфлі модної колірної гами купували звичайно того ж кольору, що і сам костюм. На голові маленька прилягаюча капелюшок з довге, закриваюче обличчя вуаллю.

Сині джинси ввійшли в моду в шістдесяті роки і більше з її не виходили. Хоча джинси носять уже сотню років чи навіть довше - вони з'явилися у Франції, потім потрапили в Америку, де їх використовували як шахтарську, робочу, дитячу одяг, потенційні можливості їхній як елемента моди змогли оцінити тільки на початку шістдесятих, коли вони вийшли на подіум як одяг, дорівнює придатної для обох підлог. Модні джинси могли бути якого завгодно кольору - від блідо-голубого до чорного. Молода жінка на малюнку ліворуч одягнена в темні джинси і куртку (чи блузу) із джинсової тканини поверх майки. Джинси, незалежно від підлоги власника, застібаються попереду. На ногах у жінки високі черевики "Howdy-Pardner". У той час було модно носити на шиї намист із гірського кришталю.

На чоловіку джинсовий костюм, що складається зі штанів і сорочки. Проста "безстатева" одяг із джинсової тканини - "унісекс" - ніколи не повинний була виглядати нової: її власник докладав великих зусиль до того, щоб змусити її злиняти, зім'ятися, навіть протертися на колінах, стегнах і ліктях - тенденція, Официальные дамские туалеты, 1988-1990 гг. Иллюстрированная энциклопедия. История костюма и моды. Джек Кэссин-Скотт. Источник иллюстрации - Шанель и Ив Сен-Лоранбільш явно виражена в стилі "панк".

Праворуч на малюнку молода дівчина-панк ("панкетта") з відповідною зачіскою - яскраво-рудий "ірокез" (виголені скроні, що коштують сторчма волосся посередині голови) і епатажне розфарбування на обличчі. Куртки панків звичайно шкіряні, часто з численними металевими застібками, кнопками; під куртки надівалися чи майки сітки. У ході були міні-спідниці, причому іноді коліна видні були через навмисні дірки. Під високо зашнуровані ботики йди черевики на "платформі" надягали короткі, по щиколотку, носки. Панки люблять екзотичну й етнічну біжутерію. Татуювання на обличчі і руках були модної як серед чоловіків, так і серед жінок. Як додаткову прикрасу навколо стегон часто пов'язували патронташі.

В вісімдесяті роки укорочені спідниці стали міжнародною модою. Ліворуч представлене приголомшливе утвір Будинку Шанель: попереду спідниця тільки закриває стегна і тісно прилягає до фігури, а позаду матеріал укладається у формі турнюра зі шлейфом. Дуже глибоке декольте драпірується коміром-шаллю. Використовується щільний шовк чи тафта будь-яка інша шарудлива матерія.

Праворуч "урізаний" ("Skimp") силует, розроблений Івом Сен-Лораном: щільно обтягає фігуру джемпер з високим коміром і довгими рукавами. Міні-спідниця, пряма і вузька, з бічними кишенями, доходить до середини стегна. На вузькій талії затягнуть широкий пояс. Аксесуари складаються з довгих, багато вище зап'ястя, контрастного кольору рукавичок і великого плоского круглого капелюха. На ногах колготки темно-тілесного кольору і туфлі па високому каблуці.

Список використаної літератури:

1. Дж. Кессін-Скот. Історія костюмів та платтів. Енциклопедія в малюнках.

Конец формы