На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Торговельний потенціал Волинської області

Реферати > Розміщення продуктивних сил > Торговельний потенціал Волинської області

- Українсько-польському бізнес-форумі (31 липня 2003 року, м. Донецьк);

- ХІІ Економічному форумі “Криниця 2003” (4-6 вересня 2003 року, м. Криниця Гурська, РП).

- Другому щорічному українсько-російському діловому форумі (26-28 вересня 2003 року, м. Одеса).

Область активно підтримує продуктивні стосунки з міжнародними організаціями й інституціями. В рамках Національної програми Тасіс Волинська та Івано-Франківська області виступають учасниками проекту „Покращення середовища для розвитку малого та середнього підприємництва”, головною метою якого є сприяння економічному зростанню та зменшенню бідності через розвиток приватного сектору та прискорення розвитку малого та середнього бізнесу. Конкретні завдання проекту полягають у створенні сприятливого клімату, який стимулюватиме розвиток сфери малого та середнього бізнесу в обраних областях; збільшенні доступності та використання бізнес-консультацій через кращий розвиток ринку послуг; заохоченні змін у політиці фінансових посередників для забезпечення малих і середніх підприємств довгостроковими кредитами; збільшенні кількості нових робочих місць. Виконання проекту покладено на міжнародний консорціум, який очолює компанія ECORYS Research and Consulting.

В області триває реалізація проекту за фінансової й технічної підтримки Департаменту міжнародного розвитку уряду Великої Британії “Сприяння заснуванню українсько-польської транскордонної агенції регіонального розвитку”, складовою якого є створення фонду сприяння малим проектам, зокрема у сфері підтримки малого та середнього підприємництва та підсиленні структур, чия діяльність спрямована на регіональний/місцевий розвиток.

В рамках цього проекту за допомогою вітчизняних та зарубіжних експертів вже підготовлено дослідження „Наслідки вступу ЄС на Західну Україну”, у міжнародній комп’ютерній мережі Інтернет створено веб-сторінку, користувачі якої можуть отримувати практичну інформацію щодо двосторонньої взаємодії на прикордонному рівні, зокрема, про міжнародні донорські інституції, що надають фінансову і технічну допомогу при впровадженні в двох країнах проектів транскордонного характеру, а також матеріали стосовно діяльності Єврорегіону “Буг”.

В кінці серпня 2003 року делегація Волинської області та Люблінського воєводства Республіки Польща в рамках цього проекту здійснили навчальну поїздку до прикордонних регіонів Фінляндії та Естонії. Головна мета візиту полягала у вивченні напрацьованої технології транскордонних зв’язків між країною-членом ЄС та сусідньою державою, перейманні досвіду російсько-фінського єврорегіонального співробітництва, координації дій у підготовці проектів з залученням технічної допомоги через програми Тасіс і Фаре/Інтеррег, організації прикордонної взаємодії між місцевими/регіональними органами влади та неурядовими інституціями.

В галузі охорони довкілля за фінансової підтримки Європейського Союзу через програму прикордонного співробітництва Тасіс в області здійснюється проект “Сприяння політиці постійного розвитку та захисту навколишнього середовища в контексті транскордонної співпраці між Україною та Польщею”. В рамках цього проекту завершено дослідження з питань регіональних природоохоронних політик і стратегій в партнерських регіонах України, Польщі й Франції, розпочато роботу з створення “карти навколишнього середовища”, на якій будуть відображенні найбільш екологічно вразливі території Волині, Люблінського воєводства та провінції Лотарингія. В області 7-12 липня ц.р. перебували два експерти з провінції Лотарингія (Франція), основною метою візиту яких був збір даних для створення “карти навколишнього середовища”.

В рамках реалізації проекту ТАСІС „Спільне управління річковими басейнами – управління басейном ріки Прип’ять” проведено навчання для спеціалістів аналітичних відділів Міністерства екології та природних ресурсів України чотирьох областей з питань атомно-абсорбційного визначення важких матеріалів в поверхневих водоймах. Організовано навчальну поїздку в інспекторат з питань охорони навколишнього середовища Люблінського воєводства (Республіка Польща) з метою обміну досвідом по транскордонному моніторингу та басейновим принципом управління водними ресурсами. В результаті роботи експедицій за рахунок проекту були обладнані стаціонарні гідрометричні пости на ріці Прип’ять, а також випробувано новий мікрокомп’ютерний витратомір води.

Протягом звітного періоду управлінням здійснювалися заходи, спрямовані на висвітлення подій міжнародного життя Волині у засобах масової інформації. Зокрема, 15 вересня ц.р. начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації К.В.Хомюк виступала на Волинському радіо з приводу обговорення виступу Президента України Л.Д.Кучми на урочистому зібранні, присвяченому дванадцятій річниці Незалежності України (23.08.03), а також питань стосовно розвитку сфери міжнародних відносин області, зокрема: залучення іноземних інвестицій, розширення ЄС на схід, економізація зовнішньої торгівлі Волині з країнами СНД, в тому числі з Російською Федерацією.


Література

„Єврорегіон Буг: Волинська область” 1998 рік

Статистичний щорічник України за 2002 рік

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат