На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Штукатур


Завдання та обов'язки. Виконує найпростіші роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.

Повинен знати: види основних матеріалів, що застосовуються для виконання штукатурних робіт та виготовлення гіпсових плит для коробів вентиляції; найменування та призначення ручних інструментів та пристроїв; способи приготування розчинів, крім розчинів для штукатурки спеціального призначення та декоративних: способи підготування поверхонь під штукатурку.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Виготовляння вручну та прибивання дранкових щитів, очеретяного плетива та поштучної драні. Прибивання ізоляційних матеріалів та металевих сіток. Приготування вручну сухих сумішей (гарцювання) за заданим складом. Завантажування бункера-живильника матеріалами при пневматичному подаванні гіпсу або цементу. Набивання цвяхів та обплітання їх дротом. Насікання поверхонь вручну. Пробивання гнізд вручну з установлюванням пробок. Проціджування та перемішування розчинів. Транспортування матеріалів у межах робочої зони.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.

Повинен знати: властивості основних матеріалів й готових сухих розчинних сумішей, що застосовуються для виконання штукатурних робіт; призначення та способи приготування розчинів із сухих сумішей; склад мастик для кріплення сухої штукатурки; способи улаштування вентиляційних коробів

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи штукатуром 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Просте обштукатурювання поверхонь та ремонт простої штукатурки. Суцільне вирівнювання поверхонь. Насікання поверхонь механізованими інструментами. Натягування металевої сітки на готовий каркас. Обмазування розчином дротяної сітки Підмазування місць прилягання наличників та плінтусів до стін. Приготування розчинів з готових сухих сумішей. Приклеювання листів сухої штукатурки за раніше виставленими маяками. Прибивання листів сухої штукатурки до дерев'яних поверхонь. Обконопачування коробок та місць прилягання великопанельних перегородок. Збирання, розбирання та очищання форм для відливання плит та блоків вентиляційних коробів. Відлітання плит з укладанням арматури Зачищання та підмазування плит і блоків вентиляційних коробів. Перетирання штукатурки.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.

Повинен знати: склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цементгармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Промаячування поверхонь. Нанесення штукатурного розчину на поверхню за допомогою розчинонасоса. Поліпшене обштукатурювання вручну прямолінійних поверхонь стін, стель, гладких стовбурів, пілястрів, ніш з укосами, балок постійного перерізу та ремонт поліпшеної штукатурки. Обштукатурювання укосів, присхідців та відливів. Витягування падуг з оброблянням кутів. Улаштовування безпіщаної накривки під високоякісне фарбування.. Розчищання швів між плитами збірного залізобетонного перекриття, стіновими панелями. Опоряджання лузг та усенків.. Механізоване нанесення розчину на обштукатурені поверхні. Торкретування поверхонь. Опоряджання укосів збірними елементами. Обштукатурювання камер коробів та каналів по сталевій сітці. Залізнення поверхні штукатурки. Відливання плит та установлювання вентиляційних коробів складних обрисів. Установлювання та закріплювання рамок для клапанів та жалюзі. Установлювання приборів житлової вентиляції з перевірянням їх дії та укріплення підвісок і кронштейнів., Приготування декоративних розчинів та. розчинів для штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційні), газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рештенонепроникних тощо) за готовим рецептом. Механізоване затирання опоряджувального шару,

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки. Повинен знати: способи виконання високоякісної штукатурки; технологію та способи декоративного обштукатурювання фасадів; прийоми розмічання та розплановування поверхонь фасаду й внутрішніх поверхонь; будову шаблонів для витягування тяг, способи виконання штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційних, газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рентгенонепроникних тощо).

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова, загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Ручне та механізоване нанесення розчину на криволінійні поверхні. Опоряджання поверхонь набризком. Високоякісна штукатурка стін, стель, стовпів, пілястр і колон постійного перерізу гладких і з канелюрами. Обштукатурювання плоских стель з кесонами будь-яких обрисів. Нанесення на поверхню декоративних розчинів та їх обробляння вручну й механізованими інструментами. Витягування тяг постійного перерізу всіма видами розчинів на прямолінійних поверхнях з оброблянням кутів. Розмічання та прорізування рустів на обштукатурених поверхнях у тому числі й на фасадах. Опоряджання фасадів декоративною штукатуркою. Ремонт декоративної штукатурки фасадів окремими місцями та високоякісної штукатурки внутрішніх поверхонь будинків. Обштукатурювання поверхонь розчинами спеціального призначення (гідроізоляційними, газоізоляційними, звуковбирними, рентгенонепроникними тощо).

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує особливо складні роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки,

Повинен знати: способи та прийоми розмічання особливо складних поверхонь під штукатурку: прийоми та методи виконання художньої штукатурки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи штукатуром 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Втягування тяг постійного та змінних перерізів на криволінійних поверхнях. Розплановування та обштукатурювання криволінійних стель з кесонами будь-яких обрисів. Обштукатурювання стовпів, колон, пілястр і балок змінного перерізу, гладких і з капелюрами. Обштукатурювання стовпів, колон, пілястр та балок постійного перерізу декоративними розчинами. Розплановування та обштукатурювання багатоцентрових і стрільчастго куполів, склепінь та арок. Витягування складних розеток з декількох центрів. Обштукатурювання "сграфіто" за ескізами. Ремонт особливо складних штукатурок та штукатурок спеціального призначення.

ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК

2-й розряді

Завдання та обов'язки. Виконує найпростіші роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками,

Повинен шати: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правіша приготування розчину вручну.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Сортування плиток за розміром, кольором та сортом. Приготування вручну, відповідно до заданого складу розчинів, сухих сумішей та мастик. Підготовляння поверхні основи під облицьовування плитками.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час облицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками.

Повинен знати: властивості соляної кислоти та приігустиму міцність розчину; способи встановлювання та закріплювання плиток; вимога до якості облицювання; прийоми роботи з рівнем.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на будівництві, підвишення кваліфікації і стаж роботи лицювальником-плиточником 1 розряду не менше 1 року,

Приклади робіт. Облицьовування плитками на розчині суцільної прямолінійної поверхні стін з товщиною швів понад 2 мм та підлог за підготовленими, маяками. Заповнювання розчином швів між плитками. Натягування та обмазування металевої сітки розчином, Улаштовування вирівнюючого шару. Розбирання плитки облицьованої поверхні. Перерубування та прирубування плитки з підточуванням кромок. Свердління отворів у плитках. Приготування розчинів і мастик для закріплювання плиток. Приготування розчинів для промивання облицьованих поверхонь. Облицьовування підлоги плитами з литого каменю.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.

Повинен знати способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи установлювання та закріплювання фасонних плиток; правіша ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування склом "марбліт"; основи будови машин для вібровдавлювання плиток.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат