На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Зварка вуглецевих конструкційних сталей

Реферати > Технічні науки > Зварка вуглецевих конструкційних сталей

Низько вуглецеві сталі містять до 0,2% вуглеводу, зварюють при використанні типових зварювальних матеріалів.

В залежності від ступені відповідальності виробів, які зварюються користуються електродами типів Е38, Е42 і Е42А.

Електроди типу Е38 застосовуються для виготовлення невідповідальних виробів, Е42 – для відповідальних і Е 42 А – для особо відповідальних виробів.

Для зварювання виробів з товстих листів (15 мм) і незручному для зварювальника положеннях (монтажне зварювання в будівництві) слід використовувати електроди з підсищеною стійкістю наплавленого металу типів У 46 і Е 46А.

Ця вимога пояснюється тим, що виконання багатослойних швів великим січенням в незручних положеннях важко здійснити без дефектів. Гарантія міцності з’єднань досягається застосуванням електродів, які дають підвищену міцність металу шва.

Шви, які з’єднують низько вуглецеві сталі, виконані всіма видами дугової та газової зварки, володіють досить задовільною стійкістю проти утворення тріщин.

Середньо вуглецеві сталі, які містять від 0,2 до 0,45% вуглецю, зварюють з приміненням додаткових технологічних прийомів так, щоб при зварці не утворювались тріщини.

Стали марок ВСm4 різною ступені розкислення і різних категорій і марки 25 при неправильно вибраному тепловому режимі зварювання можуть утворюватись тріщини в основному в кутових швах або в першому слої багатослойного стикового шва, звареного без зазору між листами або в останніх швах виробів, які мають велику жорсткість або якщо зварка виконується при низьких температурах воздуху. У всіх цих випадках технологію зварки необхідно будувати для сталей вказаних марок так, щоб швидкість охолодження металу шва були б по можливості невеликими.

Сталь марки Ст. 5 містить від 0,29 до0,37% вуглецю, тому зварювання цієї сталі гірше зварювання сталі марки Ст. 4. Вироби зі сталі Ст. 5 необхідно зварювати з додатковим підігрівом. Краще всього додатковий нагрів виробу проводити одночасно по двох сторонах від осіб шва на відстані 50-70 мм до температури 100-200оС; для листів товщиною порядку 15 мм температура підігріву складає 100оС; для більш товстих – 200оС.

Висока стійкість металу шва проти тріщин і необхідні механічні властивості зварного з’єднання забезпечують покриті електроди марок УО-НИИ – 13/45, УОНИИ –13/55, АНО-7, АНО-8, АНО-11 та др.

Більш гіршою властивість зварювання мають сталі марок Ст. 6 і 40. Вироби з цієї сталі зварюються з підігрівом, а після зварки підлягає термічній обробці.

З високо вуглецевої сталі (С=0,460,70%) зварні конструкції; як правило, не виготовляють.

Ця сталь застосовується в литих деталях.