На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Зварювання. Виконання валиків і швів у нижньому положення

Реферати > Технічні науки > Зварювання. Виконання валиків і швів у нижньому положення

План

Виконання валиків

Виконання стикових швів

Виконання кутових швів.

Наплавка валиків проводиться для відновлення зношених деталей механізмів і машин. Одержання рівної наплавленої поверхні досягається коли один валик перекривається другим на величину 0,3-0,5 його ширини. Для на плавки більш широких валиків приміняють поперечні коливальні рухи електроду. Нормальною рахується ширина валика рівна 3-4 Ø електроду. Накладання валиків рекомендується з ліва направо або на себе. В цих випадках зварник чітко бачить місце дуги, її довжину, перенесення електродних капель і формування валика. Наплавка валиків проводиться електродами великих Ø (6-12 мм) при великих струмах (250-500 Ам) і більше.

2. Односторонні стикові шви без скосу кромок виконують покритими електродами Ø рівним товщині зварювальних листів, якщо вони не перевищують 4 мм. Сила струму підбирається в залежності від Ø електроду, зварювальних листів, виду і товщини покриття.

Стикові з’єднання із скосом двох кромок важності від товщин металу виконують одношаровими. Багатошаровими або багатопрохідними швами.

Для нормального процесу ручної бугової зварки прийнято кут розробки 504о.

Зазор між кромками складає 1,5 до 4 мм в залежності від товщини листів, режиму зварки і характеру зварних конструкції.

Метал товщиною від 1 до 6 мм без скосу кромок зварюється одношаровим швом. Одношарові шви зі скосом двох кромок виконують поперечними коливальними рухами електроду у вигляді трикутника без затримки у корені шва, із затримкою в корені шва, якщо товщина металу більша. Листи товщиною 12 мм і більше з’єднуються встик з вдома несиметричними скосами двох прошов багатошаровим або багато прохідним швом. Вибірних швів залежить від хімічного складу й товщини зварювальної сталі. Стальні листи товщиною від 12 до 60 мм можуть з’єднуватись зваркою покритими електродами двома симетричними скосами двох кромок. Стикові шви товщиною більше 20 мм потрібно виконувати з криволінійним скосом 2 кромок. При зварці листів з двостороннім симетричним скосами 2 кромок для зменшення деформації виробу рекомендується виконувати шви поперемінно з обох сторін листа. Щоб не було застої перекантовки, зварку ведуть два зварники у вертикальному положенні.

3.При виконанні кутових швів нахиленим електродом рідкий метал під дією сили тяжіння старається стиками на нижню площину, тому виконання цих швів краще виконувати в лодочку. Зварка в лодочку кутових швів товщиною до 14 мм можлива без скосу кромок, або з частковим розробленим кромок. Але не завжди можна встановити зварне з’єднання для зварки в лодочку, тоді кутові шви виконують нахиленим електродом. В цьому випадку можливий непровар кореня шва і кромки нижнього листа.

Добрий прогрів кромок зварювальних частин досягається правильним рухом електроду котрий необхідно тримати під кутом 45о до поверхні листа і проводити поперечні рухи трикутником без затримки або з затримкою в корені шва. В процесі зварки електрод необхідно нахиляти то до одної площини то до другої площини лисів.

Кутові шви в нижньому положенні з катетом до 10 мм виконують зваркою в один шар електродами діаметром до 5 мм іноді без попередніх рухів. Кутові шви без скосу кромок з катетами більше 10 мм можуть виконуватись в один шар але з поперечними рухами електроду трикутником, причому кращий провар кореня шва забезпечується затримкою електроду в корені шва. Скос кромок у стінках тавра роблять під кутом 505о. При товщині стінки до 4 мм шов зів скосом кромки виконують в один шар, при більшій товщині – зварка ведеться в декілька шарів і проходів.