На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Розробка технологічного процесу розкрою заготовок з масивної деревини по виготовленню деталей тумби кухонної

Реферати > Технічні науки > Розробка технологічного процесу розкрою заготовок з масивної деревини по виготовленню деталей тумби кухонної

ЗМІСТ

Вступ

Технологічний опис виробу

Опис виробу.

Конструкція і матеріали.

Розробка технологічного процесу.

Опис технологічного процесу.

Технологічна карта.

Заходи з охорони праці.


ВСТУП

Виготовлення художньої виробів із деревини є одним з найстародавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва.

Деревина внаслідок значної міцності, зручності під час оброблювання, невеликої твердості, низької теплопровідності, природного кольору та рисунку текстури є основним матеріалом для виготовлення меблів – однієї з груп виробів ужиткового мистецтва – й інших з художніх виробів. Архітектурно-художнє вирішення виробів з деревини значною мірою визначає комфортабельність і художні якості приміщення, побутові умови та впливає на самопочуття і настрій людини. Ці вироби формують внутрішній простір різноманітних будівель.

У сучасній практиці вироби з деревини виготовляють у традиційних і народних формах окремі їх групи вирізняються особливим фольклорним характером.

Збільшення випуску художніх виробів і меблів, як і інших видів промислової продукції, залежить від темпів прискорення росту продуктивності праці, підвищення технічного рівня виробництва, більш ефективного використання виробничих потужностей і основних фондів. А це передбачає реконструкцію діючих і будівництво нових підприємств з удосконаленою технологією виготовлення деталей і виробів, новими формами організації праці.


І. ТЕХНІЧНИЙ ОПИС ВИБОРІ

Опис виробі

Тумба призначена для зберігання кухонних виробів. Вона складається з двох горизонтальних прохідних стінок і двох вертикальних непрохідних стінок і задньої стінки. Вертикальна перегородка ділить тумбу на дві частини. В лівій частині тумби знаходяться чотири шухляди. Права частина тумби має накладні дверки, за якими знаходяться полиці. Опора у вигляді опорної коробки. Покриття фасадних і видимих поверхонь лак: НЦ-218; А.П.1,ВГ.3.ГОСТ.13.27-92.


Конструкція і матеріали

Всі щитові елементи виробу виготовлені із щитів з масивної деревини ГОСТ 10632-89 товщиною 16 мм. Личківки щитових елементів – шпон струганий ГОСТ 2977-82 товщиною 0,6 мм. Всі стінки тумби з’єднані шкантами Ф.212. стяжками різьбовими Ф.00106. Задня стінка виготовлена з деревиноволокнистої плити ГОСТ 4598-86,кріпляться до корпусу виробу за допомогою шурупів 2-3 КГТ. ГОСТ 1145-90.

Шухляди тумби складаються з двох бічних стінок, задньої, передньої і фасадної стінки шухляди.

Стінка з бічними стінками з’єднується на шип “ластівчин хвіст”, бічні стінки з’єднуються з задньою стінкою на прямий відкритий шип.

Стінки шухляди виготовляють з деревини шпилькових порід ГОСТ 8485-86 товщиною 12 мм. Дно шухляди виготовлено з фанери ГОСТ 3916 товщиною 4 мм. Дно кріпиться в пази до бокових і передньої стінки. Панель кріпиться до передньої стінки за допомогою шурупів 2,25 х20 кгт.ГОСТ 1145-90.

Шухляди кріпляться до вертикальної перегородки на роликових напрямних. Роликова напрямна кріпиться до вертикальної перегородки за допомогою шурупа 1-3 х13, 016 ГОСТ 1145-90, а до бічної стінки шухляди, за допомогою шурупа 1-3х16.016.ГОСТ 1145-90.

Опорна коробка прикріплюється до корпусу виробу за допомогою шкантів Ф.212.


РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ

Опис технологічного процесу

За видом заготовки поділяються на чорнові і чистові. Розкроюючи деревинні матеріали на чорнові заготовки. Дотримуватися високої точності їх розмірів не обов’язково, бо вони піддаються наступній чистовій механічній обробці. Відповідно до цього для (його) розкроювання матеріалів на чорнові заготовки застосовується обладнання, яке забезпечує відповідну точність заготовок. При чистовому розкроюванні застосовується обладнання, інструменти і прийоми, які забезпечують підвищену точність заготовок і потрібну якість.

За видом матеріалу, який піддається розкроюванню розрізняють розкроювання дощок, деревиностружкових і деревиноволокнистих плит, фанери, декоративного паперово-шаруватого пластика, шпону натурального і синтетичного тощо. Оскільки розкроюють різні матеріали, той технологічний процес повинне бути відповідним.

Розкроювання матеріалів на заготовки може бути організоване централізовано, тобто на заводах – виготовлювачах цих матеріал, або на підприємствах, які використовують ці матеріли для виготовлення продукції. За існуючої нині технологічної спеціалізації багато матеріалів розкроюються на спеціалізованих дільницях заводів – виготовлювачів цих матеріалів. Це сприяє раціональнішому використанню сировини, надає можливість глибокої переробки деревинних матеріалів і скорочує транспортних операцій.

Разом з тим. В ринкових відносинах працює значна кількість малих підприємств, які займаються виготовленням різної продукції з деревини в невеликих обсягах, в тому числі на замовлення. Вони не мають технологічної та предметної спеціалізації.

З метою раціонального використання сировини при розкроюванні пиломатеріалів необхідно встановити співвідношення наявних дощок з розмірами заготовок. При цьому можливі такі варіанти: розміри перерізів дощок відповідають розмірам перерізів заготовок, а ширина кратна і перевищує ширину заготовок; ширина дощок відповідає ширині заготовок, але товщина перевищує товщина заготовки або кратна їй; товщина і ширина дощок перевищує розміри перерізу заготовки або кратна їм. Важливими при організації розкроювання є наявна довжина дощок, їх сортність.

Оскільки може виявитися, що з наявного сорту дощок виготовити заготовки потрібної якості неможливо, в технологічний процес розкроювання вводять додаткові операції: розкроюють дошки на відповідні відрізки, потім склеюють їх по довжині, пласті або окрайці так, щоб в результаті отримати склеєні заготовки склеєних потрібних розмірів і якості.

Залежно від розмірів пиломатеріалів, їх сортності і породи, також від розмірів і форми заготовок. Які потрібно отримати, розрізняють такі схеми розкроювання:

поперечно-поздовжнє розкроювання. Виконується в такій послідовності: поперечне розкроювання дощок на відрізки з вирізкою дефектів (вад) і далі поздовжнє розкроювання відрізків на заготовки;

поздовжньо-поперечне розкроювання. Передбачає розкроювання дощок уздовж на рейки і потім торцювання рейок за розмірами заготовок;

торцювання дощок на відрізки з вирізкою дефектних місць, розмітка відрізків і вирізання з них заготовок;

розмітка дощок з подальшим їх розкроюванням за схемою й або 2;

фрезерування однієї пласті дошки. Її розмітка і дальше розкроювання за схемою 1 або 2;

фрезерування пласті дошки, розкроювання її на відрізку з вирізкою дефектних місць, обрізання окрайок відрізків з подальшим їх фугуванням склеюванням по окрайці в щити; розмітка щитів і випалювання криволінійних заготовок. У випадку розкроювання обрізних дощок вирівнювання окрайок не потрібно;

фрезерування пласті, торцювання дошки на відрізки з вирізкою дефектних місць, склеювання відрізків по довжині на зубчастий шип, калібрування і торцювання на заготовки;

торцювання дощок, склеювання їх на зубчастий шип, торцювання на мірні відрізки, фрезерування окрайок і пласті, склеювання по окрайці в щити, розкроювання щита по ширині на заготовки і калібрування заготовок;

розкроювання дощок на рейки, торцювання рейок з вирізкою дефектних місць, склеювання рейок на зубчастий лист у суцільний брус і поперечне розкроювання бруса на заготовки.

Наведені схеми розкроювання застосовують на різних виробництвах. Одним із основних факторів, на якому базується вибір схеми розкроювання, є забезпечення раціонального розкроювання матеріалів. У загальному вигляді ефективність в використання матеріалів оцінюється коефіцієнтом виходу Кв заготовок, який визначається відношенням об’єму, площі або маси отриманих заготовок Vз до об’єму, площі або маси сировини, що розкроюється VC:

Кв =

Норми корисного виходу заготовок при розкроюванні пиломатеріалів у меблевому виробництві.

Матеріали

Вихід заготовок з дощок за сортами

І

ІІ

ІІІ

ІV

Пиломатеріали хвойних порід

80

67

50

40

Пиломатеріали листяних порід:

Для прямолінійних деталей

65

55

35

-

Для криволінійних деталей

30

23

20

-

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат