На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Технологія обробки деревини. Верстат ЦДК4-2

Реферати > Технічні науки > Технологія обробки деревини. Верстат ЦДК4-2

Зміст

1. Вступ

2. Призначення та технічна характеристика машини

3. Опис будови і аналіз конструкції машини

4. Дослідження роботи машини

4.1. Вибір різального інструменту

4.2. Розрахунок швидкості різання

4.3. Розрахунок швидкостей подачі

4.4. Побудова і аналіз суміщених графіків швидкостей

4.5. Силові розрахунки

4.6. Пропозиції по інтенсифікації

4.7. Продуктивність машини

4.8. Економічна ефективність машини

4.9. Техніка безпеки і техобслуговування машини

5. Список використаної літератури


Вступ

Перші відомості про деревообробні машини відносяться до 13 ст.

Серійний випуск деревообробних машин почався на початку 19 ст. за цей час створена спеціалізована галузь машинобудування по виробництву деревообробного обладнання, яка включає в себе спеціалізовані конструкторські бюро, машинобудівні заводи, проектні та науково-дослідні організації.

Деревообробне обладнання відноситься до технологічного різновиду робочих машин і ділиться на верстати, преси і пакуючі пристрої.

Верстати призначені для зміни форми і розмірів заготовки. Преси — це машини, що здійснюють обробку тиском. Сортувальні або пакетуючі пристрої називають просто машинами. У широкій практиці ці назви не мають чітких границь. Наприклад, верстати для розпилювання колод називають лісопильними рамами.

Процес удосконалення деревообробних машин безперервний. Про основні напрямки їх розвитку на майбутнє можна судити, аналізуючи сучасне обладнання, результати міжнародних виставок і ярмарків. До цих напрямів відносять:

розширення типів спеціалізованих машин за видами виробництв, що дозволяє збільшити продуктивність, підвищити точність та сприяти автоматизації;

підвищення надійності досягається за рахунок кращих конструктивних рішень, використання кращих марок сталей, підвищення стійкості проти спрацювання окремих деталей;

удосконалення технології деревообробного машинобудування дозволить зменшити металоємкість і вартість машин. Це досягають завдяки використанню полімерних матеріалів, нормалізацією і уніфікацією, агрегатуванням, а також впровадженням прогресивних машинобудівельних технологій та ін.

Покращення форми, дизайну і комфортності машин, їх патентна спроможність, новизна нормативної схеми — це ті показники, що характеризують сучасне деревообробне обладнання.

На сьогодні в Україні технології верстатів значно відстають від зарубіжних верстатів, які є більш продуктивними і удосконаленими.

Важливе завдання найближчого майбутнього—розширення мереж заводів випуску сучасних верстатів для великих і малих підприємств, становлення деревообробного верстатобудування в Україні.

2.Призначення і технічна характеристика машини:

ЦДК4-2 — круглопильний ділильний верстат, друга модель. Призначений для повздовжнього розкрою пиломатеріалів на заготовки певної ширини.

В технологічному потоці верстат може бути розміщений після торцювального, фугувального верстатів або лісопильної рами. Якщо верстат знаходиться в лісопильному потоці то його розміщують на відстані 12-13 м від лісопильної рами. Коли верстат знаходиться в технологічному потоці після торцювального або фугувального верстатів то він розміщується на відстані 6-7 м. Він, також може розпочинати технологічний потік, в залежності від виду виробництва. Тоді після верстату для повздовжнього розкрою деревини розміщують інші верстати, які призначені для різної подальшої обробки пиломатеріалів, в залежності від їх призначення.

Робоче місце біля верстату повинно бути добре освітленим, провітрюватись, займати достатньо місця для вільного переміщення основних і допоміжних робітників, бути прибраним. На робочому місці не повинні знаходитись посторонні предмети. Опилки і відходи від пиломатеріалів повинні вчасно прибиратись з робочого місця.


Табл.1.Технічна характеристика верстату

Назва показника

Одиниці виміру

Числове значення

Розміри заготовки

найменша довжина

мм

600

максимальна товщина

мм

10-100

діаметр пили

мм

250-400

число пил

шт

1

подача

м/хв

8-40

число ступенів подачі

4

Потужність електродвигуна

пили

кВт

10

механізму подачі

кВт

3

Габаритні розміри

довжина

мм

1930

ширина

мм

1460

висота

мм

1390

Маса

кг

1800

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат