На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Індія


Площа – 3,2 млн. км². Населення – 1,02 млрд. чоловік. Столиця – Делі. В Індійському океані Індії належать Лаккадівські, Андаманські, та Нікобарські острови. Державний устрій – федеративна республіка. В адміністративному відношенні поділяється на 25 штатів і 7 союзних територій.

Місце у світі

Індія - одна з найбільших за площею і друга після Китаю за населенням країна світу. Кожен шостий житель світу мешкає в Індії. Країна має багатовікову історію. Упродовж багатьох століть у Європі Індію уявляли як багату і розвинену країну. Зараз вона серед найбідніших і слаборозвинених. Половина дорослих індійців все ще неписьменна, третина населення живе нижче і так вкрай низького рівня злиденності, а дві третини його все ще зайняті в аграрному секторі. Причини криються у 200-літньому пануванні англійських колонізаторів, так і в застійних формах до індустріального виробництва та його величезних розмірах. Після проголошення незалежності в 1947 р. Індія зробила значний крок уперед у своєму розвитку.

Географічне положення

Індія розташована у Південно-Східній Азії, найбільш заселеній території Землі, на півострові Індостан. Гірські системи Гіндукушу і Гімалаї на півночі та Індійське море відокремлюють півострів від решти світу. Але зв’язки з сусідами країни були завжди. Індія межує з такими країнами: Китай та Непал на півночі, Пакистан на заході, М’янма на сході. Омивається Індійським океаном, Аравійським морем та Бенгальською затокою. Більша частина країни знаходиться на Деканському плоскогір’ї. На півночі знаходиться Індо-ганська рівнина та Гімалаї. Територія лежить переважно у тропічному і субекваторіальному поясах та у п’ятому годинному поясі.

Найбільші ріки: Годоварі, Ганг, Годаєарі, Махі, Кавері. Найбільші міста: Делі, Бенгалуру, Мадрас, Бомбей, Калькутта, Хайдарабад, та ін.

Управління

Індія є однією з найбільших країн світу. За державним устроєм – федеративна республіка. Голова держави – президент Нараянян Законодавчий орган – двопалатний парламент ( Народна палата і Рада сенаторів). Прем’єр міністр – Ваджпаі. Індія є членом ООН.

Політичні партії Індії: Індійський національний конгрес, Бхаратія джаната парти. Народна партія Джаната Дая, об’єднаний фронт і комуністична партія Індії.

Грошова одиниця – рупія.

Клімат

Клімат Індії субекваторіальний, мусонний, на півночі – тропічний.

Клімат вологий та дощовий влітку, теплий та сухий зимою. Середньо добові температури на північних рівнинах перевищують 18˚. Кількість опадів значна але дуже різниться за територіями. Найбільше їх у вологий сезон ( Червень - вересень) і найменше у жаркий і посушливий. На північному сході і на узбережжях випадає до 3000 мм опадів на рік, на заході в пустелі Тар - менше 100мм. Водна система становить собою стік з Гімалаїв та деякі ріки на півдні країни. Ґрунти : алювіальні, регулі, червоно і жовтоземи. Індія потерпає від посух і повеней у різних її частинах.

Рослинність

Савани з вакацій, молочаїв, пальм, мусонних чагарників. Ліси із тіка, сандала, бамбука. В дельті річки Ганг вічнозелені мішані ліси. Біля підніжжя гір – заболочені ліси і чагарники. Вище 1200 м – гарні соснові

та хвойні ліси. Вище 3000 м – луги і степи.

Тваринність

Індійський слон, тигр, пантера, гімалайський ведмідь, лев, леопард, мавпа, олень, антилопи.

Населення

Населення Індії становить 1,02 млрд. чоловік.

За кількістю жителів Індія поступається тільки Китаю. Середня густота населення становить 312 чол. 1 км² і є однією з найвищих у світі, а в долині Гангу і на прибережних низовинах зростає до 1000-1500 чол.

Поняття „індійці” об’єднує кілька спільнот. Більшість з них належить до двох мовних сімей: на півночі це індоєвропейська мовна сім’я, на півдні – дравидська Найбільша етнічна спільність - хіндустанці. Державна мова яких – хінді. Адміністративний поділ країни враховує це: штати, створені за етнічною ознакою, місцеві мови в них також офіційні. Мовою державного спілкування є англійська.

Найпоширеніша релігія – індуїзм. Понад 4/5 населення – індуїсти, мусульман тільки 11%. У Індії ще є релігії джайнізм і сикхізм. Через різні релігії між людьми часто виникають конфлікти. Індія є батьківщиною буддизму.

Три чверті населення Індії живуть у сільській місцевості. Їх 23%, або майже 250 млн. Індійське село собою являє глиняні хатки з солом’яними верхами. Хатки стоять дуже близько одна біля одної. Підлога земляна. Єдиною комунальною зручністю є колодязь у центрі села і школа з двох кімнат.

У містах живе 1/4 населення. міста мають дві частини - англійську і індійську. Англійська частина збудована за євро зразками. Індійська частина - хаос скупчених будівель, які одночасно є місцем проживання, виробництва і торгівлі, та вузьких кривих вулиць, які забиті людьми, візками, велосипедами і тваринами. Індія переживає вибух урбанізації. У містах панує безробіття, злиденність і жахливі райони нетрів. У містах мільйонерах у цих районах проживає до половин населення. Густота населення у містах може сягати до 1000 чол. На 1 га. У будівлях уже жарко. Але кондиціонери є лише у багатих сім’ях.

Індія - країна з другим типом відтворення населення. Народжуваність тут становить

Господарство

Індія добре забезпечена с/г сировиною. З-поміж мінеральних ресурсів світове значення мають поклади залізної, марганцевої руди, слюди. Енергетичні ресурси представлені головним чином вугіллям і гідроенергією. Рівень споживання енергії дуже низький. Майже 2/5 її одержують за рахунок непромислових джерел: дрова, гній, солома тощо. Найбільше ГЕС у Західних Гатах. Нафту добувають на шельфі поблизу Бомбея.

За абсолютними розмірами національного валового прибутку Індія входить до перших 15 країн світу. Якщо ж його поділити на все населення, то країна опиниться серед найвідсталіших і найбідніших. Це – сільськогосподарська країна. Понад 650 млн. населення, а це населення всієї Європи – сільські жителі. Для більшості, як і 3000 років тому, знаряддям праці є дерев’яне рало і серп, паливом – гній і солома, транспортом – віл або буйвіл, формою обміну – бартер. Третина жителів немає землі і є наймитами. У містах ситуація не краща.

Індія вивозить на міжнародний ринок чай, кофе, рибу, залізо, сталь, ковдри ручного виробу, алмази, текстиль, продукти хімічної промисловості. Але її участь у світовій торгівлі дуже мала. Країна має велику зовнішню заборгованість.

Імпортує країна - зброю, продукція важкого маш. буд., машинне паливо, нафту. Торгівельні партнери – США, країни СНД, Японія, Китай, Великобританія, Німеччина, Росія.

Сільське господарство

Важливе місце у Індії займає зрошення. Греблі, канали, колодязі, насоси, штучні водойми – характерна риса індійського ландшафту. Головними культурами с/г в країні є рис, просо і пшениця. Рис вирощується скрізь. Пшениця – на заході. Просо – на плоскогір’ї Декан. Індія є найбільшим експортером чаю у світі Чайні плантації розміщені на добре зволожених схилах гір північного сходу та півдня країни. Ще в Індії вирощують цукрову тростину, батьківщиною якої вважають долину Гангу.

Тваринництво має підсобне значення. Тваринництво розвивається в дуже склад умовах. В Індії найбільше в світі поголів’я худоби - 196 млн. биків і корів, 77 млн. буйволів і буйволиць, 45 млн. овець і 100 млн. кіз. Але худоба використовується переважно як тягова сила. Індійці індуїсти і є вегетаріанцями. Воно споживають тільки молочні продукти. Індуїзм вважає корову священною твариною.

Промисловість

За роки незалежності Індія зробила значний крок у розвитку індустрії, але розвиток її стримується вузьким внутрішнім ринком і бідністю населення. Дешева ручна праця ковалів, теслярів, гончарів, ткачів забезпечує населення дешевими споживчими товарами.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат