На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Розвиток науки,культури,освіти Житомирщини 60-80років

Реферати > Історія України > Розвиток науки,культури,освіти Житомирщини 60-80років

За 1951-1972 рр. набула розквіту художня самодіяльність. Нині в міті налічається 120 колективів художньої самодіяльності,що об'єднують 10тисяч чоловік. Як свято пісні,щороку на весні в Житомирі проводиться огляд художньої самодіяльності,під час якого самодіяльні співаки, танцюристи,читці, музиканти демонструють свою майстерність. Особливо масовими були фестивалі самодіяльного мистецтва, присвячені 100-річчю від дня народження В.І.Леніна та 50-річчя утворення Союзу РСР, в якому взяло участь 9тис. чоловік.

У Житомирі навчалися український радянський композитор О.Білаш, головний диригент оркестру українського радіо і телебачення В.Гнєдаш та багато інших.

Натхненно трудяться в місті майстри пензля і різця члени спілки художників СРСР М.А.Максименко, О.П.Вітрик,В.О.Таранченко, Д.Н. Красняк, В.І.Нечуйвітер, П.О.Фоменко, твори яких не раз демонструвалися на всесоюзних, республіканських, та міжнародних виставках.У виставочному залі художніх майстерень художнього фонду УРСР організовуються виставки творів місцевих митців, а також митців інших міст республіки.Тут,зокрема, були виставки членів-кореспондентів Академії мистецтв СРСР М.Дерегуса та Й.Бокшая, народного художника УРСР М.Глущенка,заслуженого діяча мистецтв В.Мироненка та інших.При будинку народної творчості працює студія молодих художників. Житомирська організація Спілки письменників України (заснована1965року)налічує 14членів,які за останні 5 років опублікували 40художніх творів.

У квітні 1971 року відкрито пам'ятник уродженцю Житомира С.П.Корольову,академіку,конструктору в галузі ракетної техніки і космічних досліджень,вдвічі Герою Соціалістичної Праці.Ім'ям С.П.Корльова названа центральна магістраль нового промислового району.З'явилися вулиці імені Ю.Гагаріна,В.Комарова,К.Ціолковського,та Космотавтів.

Чимало робить міська організація Українського товариства охорони пам'ятників історії та культури,що налучує понад 14тисяч членів.У Житомирі держава охороняє 48 пам'ятників історії та архітектури і пам'ятних місць.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат