На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Пауерліфтинг

Реферати > Фізкультура > Пауерліфтинг

Зміст

Зміст

Стор.

Вступ

3

1. Атлетична гімнастика. Пауерліфтинг

5

Список використаної літератури

12


Вступ

Пауерліфтинг (силове триборство) відноситься до порівняно молодих видів спорту, відомий він трохи більше 30 років. Назва походить від двох слів «power» - сила, міць і «ліфт» - піднімати.

Першовідкривач цього виду - американці. У колишньому СРСР пауерліфтинг знають із 1989 року, саме тоді в Москві вперше виступили американські й англійські спортсмени з показовими виступами.

Офіційні Чемпіонати світу проводяться з 1972 року, Чемпіонати Європи - з 1980. З кожним роком цей вид спорту стає усе більше популярним, про що свідчить постійно зростаюче число країн учасниць міжнародних змагань.

Поряд зі змаганнями з пауерліфтингу в чоловіків успішно проводяться й міжнародні змагання серед жінок.

З початком виступів російських чоловіків і жінок, збірних з 1991 року відбулися істотні зміни в міжнародній трійці.

Більшість рекордів Світу і Європи встановлено росіянками.

У кожного виду спорту велике майбутнє Міжнародна федерація пауерліфтинга домагається включення силового триборства в програму Олімпійських Ігор. В 1998 році в Москві відбулася зустріч президента Олімпійського комітету Хуано Антоніо Самаранча, Президента Міжнародної Федерації пауерліфтинга Богачева В.В., де піднімалося питання про визнання цього виду спорту.

Ми думаємо, пройде не так багато часу й пауерліфтинг, завдяки своїй популярності, буде включений у програму Олімпійських Ігор.

Як вид спорту пауерліфтинг те саме що важка атлетика, а саме з важкоатлетичним двоєборством, але при цьому має ряд істотних відмінностей. Пауерліфтинг - силовий вид, важкоатлетичне двоєборство - спортивно-силовий. Перевага пауерліфтинга також у тім, що рухи його більше прості, і цим він доступний не тільки чоловікам. Вони протягом багатьох років мають можливість показувати високі результати з мінімальним відсотком травматизму.

Силове триборство містить у собі наступні вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві, тяга станова. Всі сили спортсмена підібрані так щоб задіяти основні групи м'язів. Вправи універсальні й знаходять застосування у всіх видах спорту.

У процесі заняття відбувається зміцнення опорно-рухового апарата; підсилюється кровообіг м'язових тканин, що сприяє їхньому розвитку. Тренування з вагою позитивно впливає на білковий обмін, підсилює анаболічні процеси, а також зростає опір до захворювань.


1. Атлетична гімнастика. Пауерліфтинг.

Гімнастика - це слово грецьке й значить оголений. У Древній Греції якийсь час фізичними вправами займалися без одягу, тому що вважали, і про цьому дуже добре сказав Володимир Маяковський, що “у світі немає прекраснішої одежі, чим бронза мускулів і свіжість шкіри”. Гімнастика в ті часи містила в собі й ігри, і біг, і стрибки, і єдиноборства, і танці. Словом, майже всі види фізичних вправ, які тоді існували. А спрямованість гімнастики була комплексною - і для фізичного, і для духовного вдосконалювання людини. У здоровому тілі - здоровий дух. Дуже підходяща характеристика для тих, хто займався гімнастикою. Аристотель взагалі вважав, що спосіб життя вільної людини немислимий без занять гімнастикою.

Але знаєте, скільки в ті часи було дійсно вільних людей, які могли їй займатися? Від загального числа населення не більше 5 - 10%. Це в Древній Греції. А в Древній Індії, що дала сучасному миру йогові? А в Древньому Китаї, з якого до нас прийшло ушу? Йога й ушу, у загальному гімнастиками стали зовсім недавно, і Аристотель про їх, начебто, нічого не говорив. До того ж споконвічно це були якісь культові заняття, значення яких зараз трактують хто, як хоче. Але я пропоную їх усім у першу чергу саме як гімнастику.

У всякому разі, у стародавності і йога, і ушу як і гімнастика в Греції, теж були заняттям тільки для вибраних, але теж для вдосконалювання тіла й духу. Правда все це робилася як підготовка для життя у світі іншому. У Древній Греції гімнастика існувала як би на противагу агоністиці. Або навпаки - агоністика на противагу гімнастиці. Хоча вони могли, як би доповнювати один одного або компенсувати. Неначебто біле й чорне, солодке й гірке, добро й зло. Тільки от Аристотель вважав, що для розвитку людини гімнастика представляє дуже більшу цінність, тоді як заняття агоністикою взагалі неварті вільної людини.

Ну, так бог з ними, із древніми. Зараз гімнастика що із себе представляє? Навіть якщо запитувати у фахівців отримає різні відповіді. І майже всі в чомусь будуть праві, тому що гімнастика й сьогодні - це ціла система спеціально підібраних фізичних вправ і інших прийомів, застосовуваних для зміцнення здоров'я й гармонічного фізичного розвитку. Приблизно так зараз пишуть у словниках і енциклопедіях. Правда кудись духовне вдосконалювання втратилося в порівнянні із древніми часами, але якщо зараз здоров'я розуміють не тільки як фізичний стан, але й духовне, і інтелектуальне, і навіть соціальне, те...

Сьогодні гімнастик багато: спортивна, художня, лікувальна, що коригує, атлетична, дихальна, гантельна, аеробіка, ритмічна. А ще є акробатика, гімнастики східні, гімнастики косметичні, сексуальні. Зовсім недавно навіть єгипетську гімнастику відкопали. Сама Ніфертіті, говорять, єю займалася.

Майже кожному займатися можна будь-яким видом гімнастики, але на своєму рівні, зрозуміло. І попередньо визначивши основну мету - фізкультурну, тобто для здоров'я й у благо, або спортивну, тобто, як виходить і, швидше за все, на шкоду. Адже сьогодні загальоздоровча спрямованість гімнастики тільки декларується. На ділі ж багато гімнастик - чисто спортивні види.

А тепер поговоримо про пауерліфтинг (атлетичну гімнастику)– важку атлетику. Як це так - важка атлетика й раптом гімнастика? Так дуже просто. Тільки це гімнастика силова й дуже обмежена по своїм цілям і засобам. Раніше хоч три вправи в штангістів було, але от вирішили, що й двох вистачить - поштовху й ривка. Ну, вирішили й вирішили.

Хотіли сказати, що гімнастика це чи ні, а однаково вид богатирський, але... Жінки зараз важкою атлетикою теж займаються. І пауерліфтингом. І гирьовим спортом.

Важка атлетика - вид спортивно-змагальний. Але багато хто нею займається без претензій на загальне визнання й рекорди, а "для себе". У когось виходить, у когось ні. Але частіше це ті, хто на думку фахівців, для важкої атлетики як спорту інтересу не представляє. Безперспективні, так сказати. Хоча бувають і виключення. Як самостійний фізкультурний вид важка атлетика не існує, а як спорт - це заняття досить престижне. Особливо серед чоловіків важких категорій. Але в цілому як вид спорту майже вмираючий.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат