На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Система освіти в Ізраїлі

Реферати > Культура > Система освіти в Ізраїлі

Останнім часом за рахунок вчителів з колишніх країн СНД набула розвитку мережа фізико-математичних шкіл. У багатоьх містах з"явилися школи мережі "Шуву", яку спонсорують конгресмени США, а призначені вони для вихідців з СНД. У цих школах з початкових класів вивчають англійську, комп’ютер, більш поглиблено вивчають Тору. Хлопчики і дівчатка займаються окремо, а в класах зазвичай не більше 20 дітей. В школі є також обід, а заняття закінчуються після 15-ї години. Більшість витрат покривається за рахунок спонсорів.
Освіта в Ізраїлі орієнтована на американську модель. У початкових класах процес навчання дуже повільний, для того, щоб слабші учні до 6 класу вирівнялися з сильнішими. При цьому сильні учні навчаються без будь-якого напруження. Починаючи з 7 класу процес навчання потроху прискорюється і вже в 10-12 класах вчитися стає набагато складніше.
Дуже важливим етапом є навчання у 9 класі. Від отриманих результатів залежить, за яким напрямком ("магама") школяр навчатиметься далі: чи точним наукам і комп’ютеру, чи хімії і біології тощо.
Кожен школяр отримує брошуру, де вказано, які оцінки з предметів потрібно мати, щоб отримати бажану спеціалізацію. Крім того, тут враховуються не лише оцінки, під час 3-годинного іспиту за спеціальним психологічним тестом перевіряють загальний розвиток.

Близько 9% школярів у віці 13-18 років проходять навчання в школах-інтернатах.
У всіх ізраїльських школярів є загальний синонім слова 'жах' - 'хашад' (підозра). Якщо на іспиті викладачеві здалося, що ви списуєте, він малює на полях вашої роботи цю страшну мітку. Якщо ж ви з кимось радилися, це слово розповзається по екзаменаційних аркушах усього класу! Хашад означає незадовільно. Тому списувати буде тільки псих: вдячні однокласники можуть убити за таку «послугу».

Головним завданням навчання - отримати "багрут". Це диплом з оцінками, отриманими за іспити упродовж 3-х років. При цьому кожний предмет має свій цифровий еквівалент - кількість одиниць. Щоб отримати "багрут", необхідно набрати хоча б 21 одиницю. Але слід пам"ятати, що з 21-бальним "багрутом" подальше навчання в хорошому місці неможливе. Краще мати "добре", 35 одиниць і вище, "багрут".
Перед "багрутом" проводиться контрольна з усіх тем, які необхідно знати його власникові з конкретного предмета - "мадконет".
Кінцева оцінка в "багрут" з кожного предмета визначається за формулою: ("мадконет" + річна оцінка) / 2, і називається "маген" (захисна). А ("маген" + "багрут") / 2 - фінальна оцінка з предмету.

Слід відзначити, що "багрут" з першого разу складають не всі. Багато кому доводиться складати повторні іспити вже після армії.

Навчання у школі 6-денне (вихідний - субота). Зазвичай заняття починаються о 8.20, але в старших класах іноді можуть починатися і о 7 ранку. Оцінки виставляються за 100-бальною системою, менше 55 - двійка.Система вищої освіти

Ще одне важливе випробування в житті ізраїльського учня - психометрія - вступний іспит у ВУЗ. Якщо школяр вирішив продовжувати навчання, він розсилає в кілька ВУЗів заяви із проханням розглянути результати його психометрії. Разом з кожним таким запитом треба відправити квитанцію на 400 шекелей (близько 100 доларів) і дозвіл від Міністерства освіти на здачу психометрії.

Тест проводиться незалежним Ізраїльським Центром тестування й оцінки. Він проводиться в постійно встановлений термін.

Мінімальна оцінка тесту, необхідна для зарахування на те або інше відділення або напрямок, визначається, в основному, співвідношенням числа тих, хто подав заяву на дане відділення, числом місць для нових абітурієнтів і реальних оцінок за психометричний тест. Тому "мінімальний бал", необхідний для зарахування, різний у різних навчальних закладах, на різних спеціальностях і міняється щорічно.

Психометричний тест складається із трьох частин:

- перевірка словникового запасу й здатності до логічного мислення;

- рівень математичного мислення;

- володіння англійською мовою.

Ці розділи діляться на 8 підрозділів (наприклад, у точні науки входять фізика, алгебра й геометрія). Перевіряють у кожній роботі тільки шість частин з восьми, які - заздалегідь невідомо - це свого роду лотерея. Психометрія виявляє не стільки знання, скільки вміння сконцентруватися й швидко вирішити поставлене завдання.

Ступінь впливу цього розділу на загальну оцінку - 20% від загальної оцінки іспиту.
Шкала оцінок психометричного тесту - від 200 до 800 балів. Мінімальна сума, необхідна для вступу у вищий навчальний заклад - 400 балів.
Психометричний тест дозволяється здавати на івриті, англійській, французькій, іспанській, російській, арабській.

Результати психометричного тесту дійсні сім років.

Запис на психометричний тест виробляється окремо від запису в навчальний заклад. Набір інформаційних матеріалів про порядок записів можна придбати в книгарні або в університетських магазинах Ізраїлю. Результати психометричного іспиту розсилаються в усі університети.
Вищі навчальні заклади не несуть відповідальності за підготовку до психометричного тесту.
В Ізраїлі діють різноманітні приватні комерційні організації, які проводять курси підготовки до психометричного тесту. Як правило, цей курс розрахований на 80-100 академічних годин. Оплата таких курсів виробляється самими учнями. Однак практика показує, що крім курсів, дуже корисними є інтенсивні самостійні вправи й заняття по підготовці до психометричного тесту.

Для вступу у вищі навчальні заклади Ізраїлю студент повинен продемонструвати достатній рівень знання івриту, що дозволяє йому брати участь у заняттях, здавати іспити, розуміти лекції, писати контрольні й екзаменаційні роботи, брати активну участь у семінарах і т.д.

Студент зобов'язаний удосконалювати знання івриту й досягти рівня "вав" (рівня звільнення від занять мовою) протягом усього періоду навчання аж до одержання ступеня. Ця вимога єдина для студентів, які вчаться як на першому, так і на другому ступені.
Психометрію абітурієнти пишуть приблизно раз в 10 місяців. Здавати її можна багато разів, із проміжком у кілька місяців. Одержавши психометрію, приймальна комісія порівнює результат зі своїм прохідним балом, дивиться на багрут заявника й середнє арифметичне шкільних оцінок.

В Ізраїлі 8 університетів, 7 релігійних коледжів при університетах, 4 технологічних інститути, 1 інститут мистецтв і 7 учительських коледжів.

Військові училища: готують майбутніх офіцерів і техніків в областях, необхідних Армії Ізраїлю. Ці школи – приймають на курс підготовки кадрових офіцерів тільки юнаків, а на курс підготовки техніків приймають і дівчат.

Система вищої освіти Ізраїлю відповідає рівню промислово-розвинених держав. Сьогодні в країні майже 154 тис. студентів, 102 тис. з яких вчаться в університетах, 24 тис. - у коледжах і близько 28 тис. вчаться заочно по програмі Відкритого університету.
Більшість ізраїльських студентів приходить у ВУЗ у віці 21 року, у зв'язку з обов'язковою військовою службою в армії.

Вищі навчальні заклади перебувають у віданні Ради по вищій освіті, що очолюється міністром освіти, культури й спорту й включає вчених, педагогів, студентів, а також представників громадськості. Всі університети й коледжі користуються широкою самостійністю.
Вищі й фахові освіта - платні й коштують досить дорого - до 35 тис. шекелей у рік. Сюди входить: оплата навчального процесу, витрати на придбання посібників, користування бібліотекою й лабораторіями й т.п. У той же час Ізраїль виділяє на освіту - 4,9% валового національного продукту й перебуває на першому місці у світі по величині цієї частки.
Вищу освіту в країні мають майже 20% громадян у віці від 25 до 64 років. Серед вихідців з СНД цей показник досягає 40%.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат