На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Система освіти в Ізраїлі

Реферати > Культура > Система освіти в Ізраїлі

Разом з тим, близько 240 тисяч громадян Ізраїлю повністю неписьменні; багато учнів, що закінчили школу, не одержують атестата зрілості в силу слабості знань. По даним Центрального статистичного бюро країни, тисячі молодих людей щорічно не призивають в армію тому, що вони не вміють читати.

Одними з найбільш відомих і старих вищих навчальних закладів в Ізраїлі є Техніон й Єврейський університет.

Ізраїльський політехнічний інститут Техніон був відкритий у Хайфі в 1924 році. Тут готують інженерів, архітекторів, містобудівників, а також фахівців в області природничих наук і медицини. Техніон служить центром досліджень, спрямованих на промисловий розвиток Ізраїлю.
В 1925 році в Єрусалимі був заснований Єврейський університет - вищий навчальний заклад для євреїв Палестини і єврейських студентів і вчених. В університеті вивчаються практично всі області знань, а його факультети по вивченню іудаїки вважаються одними з кращих у світі. Також тут розташована Ізраїльська національна бібліотека.
Серед інших вищих навчальних закладів найбільшою популярністю користуються Університет імені Бар-Ілана, Тель-Авівський університет, Хайфський й університет імені Бен-Гуріона.
Коледжі дозволяють студентові почати академічні заняття за місцем проживання й продовжити їх у відповідному університеті. Деякі коледжі привласнюють своїм випускникам перший учений ступінь у дисциплінах, що користуються особливою популярністю - економіка, юриспруденція й ін. В інших випускники одержують дипломи по широкому спектрі спеціальностей.

Міністерство освіти, різні приватні й громадські організації, пропонують широкий вибір освітніх програм для дорослих у всіх областях знань. Міністерство праці й соціального забезпечення організовує вечірні курси й семінари, що забезпечують навчання й підвищення кваліфікації, а також перекваліфікацію тих, чия спеціальність не користується популярністю.
Навчальне телебачення працює під егідою Міністерства освіти, культури й спорту. Воно створює широкий спектр телевізійних передач - від захоплюючих навчальних програм для дошкільників і школярів, до телевізійних курсів навчання для дорослих.

Університети - великі академічні науково-дослідні і навчальні центри, які готують спеціалістів з багатьох галузей точних, природничих, суспільних і гуманітарних наук. Крім університетів, до системи вищої освіти Ізраїлю входять неуніверситетські вищі навчальні заклади, які готують спеціалістів у якійсь конкретній галузі (педагогіка, юриспруденція, медицина тощо). Неуніверситетські ВУЗи присвоюють лише перший академічний ступінь (бакалавра).
Викладання в усіх ВУЗах Ізраїлю ведеться на івриті, хоча в окремих з них є курси і програми іншими мовами.

ВУЗи Ізраїлю незалежні як в академічній, так і в адміністративній сфері, і обмежені лише рамками бюджету. Не дивлячись на те, що близько 50% їх поточних витрат і близько 15% витрат на розвиток покриваються надходженнями з державних фондів, ізраїльські ВУЗи не можна назвати державними університетами (плата за навчання і різноманітні внески студентів становлять близько 20%, а решта - надходження з благодійних та інших джерел).
Закладом, який інспектує якість освіти і присвоює ступінь, є Рада з вищої освіти. До неї входять міністр освіти і не більше 24 членів, персонально призначених президентом Держави Ізраїль за рекомендацією уряду. Дві треті членів Ради мають бути діючими членами Академії наук. Рада - єдиний орган, який має право надавати навчальним закладам статус вищих навчальних закладів і здійснювати контроль над присвоєнням академічних ступенів. Закон наділяє її повноваженнями радника уряду в галузі розвитку і фінансування вищої освіти і дослідної роботи.

Всі університети і Техніон готують студентів за трьома ступенями: бакалавр, магістр, доктор.

Для вступу у вищі навчальні заклади Ізраїлю студент повинен продемонструвати достатній рівень знання івриту, що дозволяє йому брати участь у заняттях, здавати іспити, розуміти лекції, писати контрольні й екзаменаційні роботи, брати активну участь у семінарах.
Володіння івритом оцінюється по зростаючій шкалі - від базового рівня 'алеф' до вищого 'вав' (це назви букв івритського алфавіту) - усього їх шість.

Студент зобов'язаний удосконалювати знання івриту й досягти рівня "вав" (рівня звільнення від занять мовою) протягом усього періоду навчання аж до одержання ступеня. Ця вимога єдина для студентів, які вчаться як на першому, так і на другому ступені.
Для навчання на медичних, психологічних й юридичних факультетах потрібно найвищий рівень.

Для нових репатріантів у кожній школі є ульпан - місце, де можна вивчити іврит. Навчання в ульпані звичайно триває два-три роки. У більшості таких навчальних закладів навчання безкоштовне. Є й ульпани-кібуци, де вивчення мови чергується з роботою в місцевому господарстві.

Всі студенти ізраїльських вузів повинні знати англійську мову: 90% відеофільмів і навчальної літератури - на англійській. Англійська оцінюється по 5-6-ступеневій шкалі. Для зарахування до ВУЗу потрібний 2-3-й рівень.Запис і вимоги при вступі до вищих навчальних закладів Ізраїлю

1.Запис на перший академічний ступінь.

Університети й інші ізраїльські вищі навчальні заклади при прийомі студентів враховують наступні моменти:
- оцінки в ізраїльському атестаті зрілості. Деякі університети враховують також оцінки в іноземному атестаті зрілості;

- оцінку, отриману за результатами психометричного тесту;
- знання івриту й англійської мови;
На окремих напрямках необхідно пройти вступний екзамен з математики або фізики, як, наприклад, на відділеннях інженерних наук і точних наук.
На деяких спеціальностях абітурієнт повинен пройти персональну співбесіду, наприклад, при надходженні на відділення психології й медицини.
У художніх, музичних, театральних ВУЗах потрібно представити роботи або пройти творчий перегляд (прослуховування), як наприклад, в Академії музики й танцю ім. Рубіна, в Академії мистецтв "Бецалель" й у деяких інших.
При вступі в педагогічні навчальні заклади необхідно здати наступні іспити: історія єврейського народу, іврит, ТАНАХ. Новим репатріантам дозволяється здавати ці екзамени після закінчення першого навчального року.

Екзамен з математики
Бажаючі вчитися на відділеннях точних або природничих наук (математика, інженерія, фізика, комп'ютерні науки й деякі інші), повинні на додаток до психометричного тесту, здати також вступний екзамен з математики.
Цей іспит є також загальнодержавним і проводиться Центром тестування й оцінки. Екзамен з математики для вступників у вузи проводиться щорічно в травні. Запис на цей іспит здійснюється окремо від запису в університет і від запису на психометричний тест. Оплата іспиту виробляється самими абітурієнтами.

Англійська мова як іноземна
Всі студенти ізраїльських ВУЗів, як громадяни країни, так і репатріанти, повинні вивчати англійську мову й досягти досить високого рівня володіння нею (необхідний рівень, при якому студент звільняється від занять англійської мови). Ця вимога ставиться до студентів, що навчається як на першу, так і другий ступінь.
Ціль занять англійською мовою - навчитися читати на академічному рівні, розуміти прочитані тексти й аналізувати їх. Це необхідно насамперед тому, що значна кількість навчальної літератури подається англійською мовою.
Кожен абітурієнт при вступі у ВУЗ повинен здати класифікаційний вступний екзамен з англійської мови. Вступний іспит проводиться в рамках психометричного тесту.

Абітурієнти, звільнені від психометричних тестів, зобов'язані все-таки здати класифікаційний екзамен з англійської мови, що також проводиться Центром тестування й оцінки. Цей іспит є загальнодержавним і проводиться регулярно у встановлений термін.
Від занять англійською мовою звільняються студенти, що приїхали з англомовної країни й добре володіють мовою. Абітурієнт повинен зафіксувати цей факт під час запису й реєстрації у ВУЗ.
Умовою прийому на деякі факультети й на спеціальність "англійська мова" є високий рівень знання мови, іноді - навіть найвищий (рівень, при якому студент одержує звільнення від занять англійською мовою).
Університети й інші навчальні заклади проводять курси англійської мови, беручи за це додаткову плату, крім основної оплати навчання у ВУЗі.
Заняття на першому рівні студентами не оплачуються, на інших рівнях Керування по справах студентів може надати допомогу й субсидіювати курс англійського для студента- репатріанта.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат