На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Криптопротокол S-HTTP

Реферати > Комп'ютерні науки > Криптопротокол S-HTTP

Зміст

Вступ

Загальна характеристика

Робота по протоколу S-HTTP

HTTPS-проксі

Порядок використання сертифікованого Web-сервера системи

Основні поняття комп’ютерної безпеки

Класифікація комп’ютерних атак

Атаки, що використовують помилки реалізації служб мережі

Атака через WWW

Проблеми стосовно мережі Internet

Методи захисту від віддалених атак в мережі Internet

Формування запитів до сертифікованого центра

Допомога. Безпечне з’єднання.

Висновок

Список використаної літературиВступ

У даній роботі безпека мереж на базі протокола S-HTTP буде розглянута на прикладі мережі Internet, інформаційна безпека якої в значній мірі визначається цим протоколом.

Курсова робота представляє собою огляд найбільш поширених атак, основаних на особливостях протоколів, з описом причин, по яким вони можливі, і описом способів усунення вразливостей. Також в роботі затронуті теми, що немають безпосереднього відношення до протоколу S-HTTP, але є не менш важливими з точки зору безпеки мережі Internet.

Будуть розглянуті типові атаки, але спочатку потрібно дати декілька загальних визначень і розглянути класифікацію загроз безпеки. Крім того, варто замітити, що по статистиці руйнування даних в обчислювальних системах частіше всього відбувається не через діяльність зловмисників, помилок в програмах чи дії вірусів (17%) чи технічних відмов (16%), а через помилки і несанкціоновані дії користувачів (67%).

Загальна характеристика

S-HTTP – це захищений HTTP-протокол, розроблений компанією Enterprise Integration Technologies (EIT) спеціально для Web. Протокол S-HTTP дозволяє забезпечити надійний криптозахист тільки HTTP-документів Web-сервера і функціонує на прикладному рівні моделі OSI. Така особливість протокола робить його абсолютно спеціалізованим засобом захисту з’єднання, отже, його застосування для захисту всіх інших прикладних протоколів (FTP, TELNET, SMTP та ін.) є неможливим. Крім того, ні один з існуючих на сьогоднішній день основних Web-браузерів (ні Netscape Navigator, ні Microsoft Explorer) не підтримують цей протокол. Одна з основних причин успіху віддалених атак на розподілені обчислювальні мережі полягає у використанні мережних протоколів обміну, які не можуть надійно ідентифікувати віддалені об’єкти, захистити з’єднання та дані, що передаються по ньому. Тому цілком природньо, що в процесі функціонування Internet були створені різні захищені мережні протоколи, що використовують криптографію як з закритим, так і з відкритим ключем. Класична криптографія з симетричними криптоалгоритмами передбачає наявність у передавальної та приймаючої сторін симетричних (однакових) ключів для шифрування та дешифрування повідомлень. Ці ключі заздалегідь мають бути розподілені між скінченною кількістю абонентів, що в криптографії називається стандартною проблемою статичного розподілу ключів. Очевидно, що застосування класичної криптографії з симетричними ключами є можливим лише на обмеженій множині об’єктів. У мережі Internet для всіх її користувачів вирішити проблему статичного розподілу ключів не є можливим. Однак, одним з перших захищених протоколів обміну в Internet був протокол Kerberos, заснований саме на статичному розподілі ключів для скінченної кількості абонентів. Для того, щоб дати можливість захиститися усій множині користувачів мережі Internet, а не обмеженій її підмножині, необхідно використовувати ключі, що динамічно виробляються в процесі створення віртуального з’єднання, застосовуючи криптографію з відкритим ключем.

Робота по протоколу S-HTTP

Клієнти і сервери S-HTTP допускають використання декількох стандартних форматів криптографічних повідомлень. Клієнти, що підтримують S-HTTP, можуть встановлювати зв’язок з серверами S-HTTP і навпаки, ці сервери можуть зв’язуватись з клієнтами S-HTTP, хоча у процесі подібних транзакцій функції безпеки S-HTTP використовуватися скоріше всього не будуть. S-HTTP не потребує від клієнта сертифікатів загальних ключів (чи самих загальних ключів), тому що цей протокол підтримує тільки операції з симетричними шифрувальними ключами. Хоча S-HTTP може користуватися перевагами глобальних сертифікаційних інфраструктур, дл його роботи такі структури не є обов’язковими.

Протокол S-HTTP підтримує безпечні наскрізні (end-to-end) транзакциї, що вигідно відрізняє його від базових механізмів ідентифікації HTTP, які потребують, щоб клієнт спробував отримати доступ і отримав відмову, а лише тоді включають механізм безпеки. Клієнти можуть бути настроєні таким чином, щоб будь-яка їх транзакція автоматично захищалась (звичайно за допомогою спеціальної мітки у заголовку повідомлення). Така настройка, наприклад, часто використовується для передачі заповнених бланків. Якщо використовувати протокол S-HTTP, то ніколи не прийдеться відправляти важливі дані по мережі в незахищеному вигляді..

S-HTTP підтримує високий рівень гнучкості криптографічних алгоритмів, режимів і параметрів. Для того, щоб клієнти і сервери змогли вибрати єдиний режим транзакції (наприклад їм потрібно вирішити, чи буде запит тільки шифруватися чи тільки підписуватися, або і шифруватися, і підписуватися одночасно. Таке ж рішення потрібно прийняти і для їх відповідей), використовується механізм узгодження опцій, криптографічних алгоритмів (RSA чи Digital Signature Standard [DSA] для підпису, DES чи RC2 для шифрування і т.д.), і вибору сертифікатів. S-HTTP підтримує криптографію загальних ключів і функцію цифрового підпису і забезпечує конфіденційність даних.

S-HTTP (Secure HTTP - безпечний HTTP) – це схема, запропонована CommerceNet, об’єднанням організацій, які зацікавлені в розвитку Internet для комерційного використання. Це протокол більш високого рівня, який працює тільки з протоколом http.

Для роботи по протоколу HTTPS необхідно:

- серверна ОС;

- встановити на ній Сервер Сертифікатів;

- за допомогою сервера сертифікатів згенерувати запит на сертифікат;

- відправити запит на сертифікат на Verisign (чи іншій компанії, яка розробляє сертифікати) чи самому розробити його, наприклад, за допомогою програми openssl;

- отриманий сертифікат встановити на сервері;

- налаштувати iis на порт;

- встановити в настройках iis вимоги щодо встановлення безпечне з’єднання.

HTTPS-проксі

HTTPS-проксі – це фактично частина HTTP-проксі. S у назві означає “secure”, тобто безпечний. Незважаючи на те, що програмно це частина HTTP-проксі, звичайно HTTPS виділяють в окрему категорію (і є окреме поле для нього в настройці браузерів). Звичайно цей протокол – безпечний http – застосовують, коли потрібна передача секретної інформації, наприклад, номерів кредитних карт. При використанні звичайного HTTP-проксі всю інформацію, що передається можна перехватити засобами самого прноксі (тобто це під силу адміністратору ЛС) чи на більш низькому рівні, наприклад, tcpdump (тобто адміністратор провайдера і будь-якої проміжної сітки і взагалі будь-яка людина, що має фізичний доступ до маршрутів передачі ваших даних по мережі, може при великому бажанні взнати ваші секрети). Тому в таких випадках застосовують secure HTTP – все, що передається при цьому шифрується. Проксі-серверу при цьому дається тільки команда “з’єднатися з таким-то сервером”, і після з’єднання проксі передає в обидві сторонни шифрований трафік, не маючи можливості взнати подробиці (відповідно і багато засобів управління доступом – такі як фільтрація малюнків – не можуть бути реалізовані для HTTPS, бо проксі в даному випадку невідомо, що саме передається). Власне в процесі шифрації/дешифрації проксі також участь не приймає – це роблять клієнтська програма і цільовий сервер. Наявність команди “з’єднатися з таким-то сервером” в HTTPS-проксі призводить до цікавого і корисного побічного ефекта, яким все частіше користуються розробники клієнтських програм. Оскільки після з'єднання з вказаним сервером HTTPS-проксі лише пасивно передає дані в обидві сторони, не роблячи ніякої обробки цього потоку навіть до відключення клієнта чи сервера, це дозволяє використовувати проксі для передачі майже будь-якого TCP-протокола, а не тільки HTTP. Тобто HTTPS-проксі одночасно є і простим POP3-проксі, SMTP-проксі, IMAP-проксі, NNTP-проксі і т.п. – при умові, що відповідна клієнтська програма вміє так експлуатувати HTTPS-проксі (нажаль далеко не всі це вміють, але є допоміжні програми, що “завертають” трафік звичайних клієнтів через HTTPS-проксі).

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат