На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Класифікація країн світу

Реферати > Географія > Класифікація країн світу

Всього на ПКС нараховується Близько 240 держав світу. Зрозуміло, що за такою кількості їх необхідно якось класифікувати. В основу класифікації покладено певні ознаки:

державному устрою (тобто по формам правління)

1)Республіка – це тема форма при якій вищі органи влади вибираються всенародно і на певний термін. Наприклад: РФ, Україна, Італія, Франція, США, Китай тощо.

2)Монархічна форма правління вона поділяється на:

а)Абсолютна монархія (королівство, князівство, гербцерство, султанство, емірати). Коли вся влада зосереджена в руках однієї людини, монарха і передається спадщиною. Саудівська Аравія, Кувейт, Бахрейн.

б)Конституційна монархія де законодавча влада належить парламенту виконавчого уряду, „Монарх царствує, але не править”, тобто виконує демократично церемоніальну функцію, збереження традицій. Наприклад: Велика Британія, Нідерланди, Швеція, Данія, Бельгія, Норвегія, Іспанія, Японія.

в)Теократична монархія (від слова теос – бог) Ватикан.

На ПКС ще одна форма управління, в яку входять 50 країн світу, а тепер колишні колонії Великобританії, а зараз вони провели незалежну політику, але об’єднує їх те, що в них єдина влада – це влада королеви Великобританії Британії

2) Адміністративно територіальний устрій (АТУ)

АТУ проводиться з врахуванням історичних національно економічних, природних та інших особливостей певної території. За АТУ всі держави поділ на:

а) Унітарні при якій існує єдина конституційна, єдина законодавча, виконавча і судова влада.

б) Федеративна держава коли поруч з єдиним законом існують інші держави, утворюючи республіки, штати, провінції, землі, глантони тощо. РФ, Австрія, Німеччина, Індія, США, ПАР, Мексика, Бразилія тощо.

3) За площею 7 держав великанів:

РФ, США, Китай, Канада, Бразилія, Австралія, Індія.

Держави карлики:

Монако, Андорра, Ватикан, Сан Маріно, Ліхтенштейн тощо.

4) За населенням:

Китай(1,2млрд чол.), Індія(більше 1 млрд. Чол.), США, Індонезія, Бразилія, РФ, Японія, Пакистан, Нігерія, Бангладеш.

5) За ЕГП (економічно географічне положення) можуть бути материкові, острівні, на пів – острівні, положення може бути центральне, периферійне, глибинне, приморське тощо.

6) За рівнем розвитку:

а)високо розвинуті держави

б)держави, що розвиваються з різним рівнем економічного розвитку пост. Соціал.