На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Особистісні зміни хворих на цукровиий діабет

Реферати > Медицина > Особистісні зміни хворих на цукровиий діабет

Зміст

Вступ……………………………………………………………………………..3

1. Загальні відомості про цукровий діабет.........................................................4

1.1. Форми захворювання...............................................................................4

1.2. Соматичні ускладнення цукрового діабету та їх лікування.................4

2. Психофізіологічна адаптація до цукрового діабету......................................5

2.1. Подолання психічних бар'єрів.................................................................6

2.2. Типи та стратегії психологічних адаптацій............................................7

2.3. Прояв психологічних труднощів.............................................................8

3. Психічні розлади при цукровому діабеті........................................................10

3.1. Депресивні розлади...................................................................................10

3.2. Розлади травної поведінки.......................................................................11

3.3. Психосексуальні проблеми......................................................................12

Інші психічні розлади...............................................................................13

4. Роль та задачі психолога...................................................................................14

5. Роль психіатра....................................................................................................22

Висновки................................................................................................................24

Список літератури.................................................................................................26

Вступ

Тема пов”язана з особистісними змінами хворих на цукровий діабет у теперішній час є все більш актуальною. Це захворювання вважається одним з найважчих, не тільки тому, що викликає незворотні зміни в організмі, ця недуга і серйозний психологічний іспит для хворого. Насамперед треба зрозуміти, що вступати в суперечку з діабетом справа безперспективна. Ви свідомо в ній програєте, а от навчитися жити з ним необхідно. Дані останніх досліджень підтверджують, що у людей, які страждають цукровим діабетом, часто буває ряд психологічних проблем і психічних розладів. Такі порушення не тільки заподіюють страждання, але також впливають на лікування і результат самого цукрового діабету. Дефіцит інформації щодо особистісних змін хворих на цукровий діабет є проблемою на теперішній час. У роботі розглядається психосоціальні значення цукрового діабету і його лікування, викладається ряд психологічних проблем і психічних розладів, що звичайно виникають у людей, що страждають цим захворюванням, описується також роль психолога і психіатра в розпізнаванні і лікуванні його клінічних проявів.

Мета дослідження :

Вивчення особистісних| зміни хворих на цукровий діабет.

Предмет дослідження: особтстісні зміни хворих на цукровий діабет.

1. Загальні відомості про цукровий діабет.

Цукровий діабет — розповсюджене хронічне захворювання, що викликається недостатньою кількістю ендогенного інсуліну або його зниженою ефективністю.

Цукровий діабет буває або первинним (ідіопатичним), або вторинним (викликаними різними можливими причинами, включаючи деструкцію підшлункової залози злоякісною пухлиною або панкреатитом, а також антагонізм між інсуліном і стероїдними препаратами). Існують дві основні форми захворювання. [1.,25]

1.1. Форми захворювання.

Цукровий діабет I типу

Цукровий діабет I-го типу часто називають інсулінозалежним. Він звичайно розвивається в дитячому або підлітковому віці, починається гостро з появи виражених ознак нездужання, стомлюваності, втрати маси тіла, рясного сечовиділення, спраги, інфекційних захворювань, а іноді і коми.

Цукровий діабет II типу

Цукровий діабет II-го типу називають інсулінонезалежним. Він має тенденцію розвиватися в осіб з надлишковою масою тіла і людей похилого віку, часто протікає безсимптомно і виявляється при звичайному дослідженні сечі, у той час як страждаючі їм особи звертаються по допомогу з приводу інфекційного захворювання або ускладнень з боку судин.

1.2. Соматичні ускладнення цукрового діабету та їх лікування.

Цукровий діабет (особливо 1-го типу) супроводжується ускладненнями з боку дрібних і великих судин, нервової системи. До них відносяться — ретинопатія, нефропатія, серцево-судинні захворювання і недостатність периферичних судин. Вони є головною причиною захворювань і смертності, але дані наукових досліджень підтвердили, що успішне регулювання змісту глюкози в крові в значній мірі знижує ризик неминучих соматичних ускладнень .

З усіх хронічних розладів цукровий діабет обґрунтовано вимагає самої активної залучинності хворого в процес лікування і здійснення самодопомоги. На додаток до мультидисциплінарним послугам, що хворий може одержати, людина, що страждає цукровим діабетом, повинна рівною мірою бути сама собі лікарем, медичною сестрою, дієтологом і біохіміком одночасно. Загалом лікування цукрового діабету зводиться до врівноваження факторів, що підвищують зміст глюкози в крові (наприклад, споживання продуктів харчування, що містять вуглеводи), із заходами, що знижують зміст глюкози в крові (наприклад, фізичні вправи, введення інсуліну або прийом оральних лікарських препаратів, що знижують зміст глюкози в крові). Ціль лікування — підтримувати концентрацію глюкози в крові в межах норми настільки, наскільки це можливо, а звідси — уникнути надалі ускладнень з боку внутрішніх органів. Висока концентрація глюкози в крові може привести до появи симптомів гіперглікемічного кетоацидозу (подібних до симптомів, перерахованим вище які розвиваються при цукровому діабеті 1-го типу). Низька концентрація глюкози в крові викликає гіпоглікемію, що супроводжується почуттям голоду, рясним потовиділенням, ажитацією і сплутаністю. Пізніше може наступити кома, можливі незворотні ураження головного мозку. [6.,7]

2. Психофізіологічна адаптація до цукрового діабету

Через важливість самодопомоги, спосіб, яким люди пристосовуються до наявності в них цукрового діабету, є вирішальним для його результату. Їм визначається ризик розвитку як серйозних соматичних ускладнень, так і поява психологічних проблем або психічного розладу. Розвиток цукрового діабету, особливо 1 типу, приносить багато обмежень і труднощів. Після діагностики часто буває «медяний період», що триває протягом декількох тижнів або місяців. Виявляється, що протягом цього часу людина добре адаптується до вимог і обмежень лікувального режиму. Є присутнім елемент новизни і тому обстеження і прийом лікарських препаратів не є тяжким і обтяжним. При визначених обставинах деяка частина людей гірше адаптується до необхідного режиму. Вони проходять стадії, подібні з тими, котрі бувають у реакції горя: невір'я, заперечення, гнів і депресія. Подібність з реакцією горя можливо, тому що цукровий діабет являє собою загрозу різних втрат: втрату роботи або можливості зробити кар'єру, втрату сексуальної і репродуктивної функцій, втрату зору або кінцівок або відчуття контролю над власним життям і майбутнім. [3.,25]

2.1. Подолання психологічних бар'єрів

Цукровий діабет поряд з іншими хронічними соматичними захворюваннями створює численні психологічні перешкоди.

Невизначеність у відношенні майбутнього

Варіантів можливих наслідків цукрового діабету дуже багато, починаючи від незначних соматичних ускладнень і закінчуючи сліпотою, ампутацією кінцівок, нирковою недостатністю або нейропатичним болем. У клініках для хворих цукровим діабетом часто стикаються з поганим результатом захворювання, і, ймовірно, невизначеність у відношенні результату цукрового діабету є особливою проблемою для тих людей, у яких є досвід несприятливого перебігу хвороби у друзів або родичів. Необхідно активно і співчутливо розглядати ці переживання для того, щоб уникати непотрібної для хворого психотравми. Лікування і результат цукрового діабету в наш час набагато покращилися з тих пір, як його діагностували в літніх родичів хворих.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат