На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

Реферати > Страхування > Огляд світового ринку перестрахування: тенденції переходу на сезон 2003-2004 року

Прогнози на 2004 рік

При переході ринку перестрахування у новий 2003-2004 сезон, ключовим питанням було таке: „чи збережеться існуюча андерайтингова політика, яка дає широкі можливості у більшості напрямків та демонструє деякі ознаки змагання, характерні для часів стабільності та відродження, особливо у сфері приватного бізнесу”. Іншими словами – чи зможуть страховики утримати свої позиції на світовому ринку?

Всупереч існуючому дисбалансу між попитом та пропозицією, андерайтингова політика дійсно стає головною темою, від вирішення якої залежить подальше продовження контрактів та співробітництва. Темпи банкрутства приватних власників помітно уповільнилися, особливо у найпривабливіших сферах бізнесу, але цей процес був поступовим та добре організованим, особливо під час стрімкого зростання тарифів протягом попередніх років. Проте, це не було ознакою раптового переходу до неконтрольованої конкуренції, характерною для нестабільного ринку. Тарифи по страхуванню від нещасних випадків зростали, хоча і не так швидко як раніше. Терміни та умови страхування стали більш жорсткими ніж перед 11 вересня, проте страховий захист у деяких сферах як, наприклад, випадки тероризму, був краще забезпечений ніж за попередній період.

Найкритичнішим питанням 2004 року стала невизначеність щодо подальшого утримання перестраховиками власних позицій? Очікування експертів виправдались і збалансованість на ринку страхування залишилась. Саме це і стало основою „нових” можливостей на Бермудах та на Лондонському ринку. Деякі, але не всі, нові дійові особи готові агресивно сприяти подальшому розвитку. Можливості перестрахування майже не мають обмежень, за винятком деяких „складних” страхових випадків.

Витрати на відшкодування катастроф знизилися нижче середнього рівня і зараз ринок потребує суттєвого зниження IBNR, який залишився невиплаченим ще з періоду 11 вересня. Історія могла б підказати, що такий сценарій передбачає перехід ринку до нестабільного стану. Саме досвід років свідчить про те, що коли цикл доходить до цієї точки, завжди з’являються вагомі аргументи, які допомагають уникнути повторення помилок минулого.

Тарифи

Моделювання та актуарний розрахунок зараз відіграють важливу роль у політиці тарифів та у визначенні можливого ризику. Загалом, перестрахування більше спрямоване на узгодження цінової політики та можливих ризиків, на кращу оцінку та контроль за отриманими результатами в цілому. Страховики були готові зробити вагомий внесок у відновлення багатообіцяючого бізнесу, доказом цього послужило повернення до раніше укладених угод з метою визначення відповідних умов співпраці. Проте, в той же час багато перестрахувальників клієнтів позбулися неприбуткового бізнесу і відмовилися від попередніх страхових домовленостей. Навіть серед “нових” гравців простежується вибіркове, а не вільне конкурування. Підводячи підсумок, слід зазначити, що продумана стратегія дій має багато переваг щодо дій навмання, які в минулому призводили до зниження стабільності ринку.

Маємо те, що маємо

Потреба повернення рівноцінних капіталів спричинила конкуренцію щодо тарифної політики. В той час, як результати від страхової діяльності за 2003 рік поліпшилися, отримані прибутки були нижчими, ніж очікувалось - це стосувалося навіть „новоукладених” договорів перестрахування, полегшених легалізацією спадщини та правонаступництва. Тенденція до збільшення процентних ставок дещо поліпшить очікувану ситуацію у 2004 році, але загальний стан інвестиційного клімату ще далекий від сприятливого. Андерайтингова політика все ще буде необхідною для визначення сприятливих умов загального обороту. Страховики намагаються зосередитись на найбільших страхових ємностях та об’єктах для полегшення періодичних втрат. Вплив нових інвестицій разом з ретельною перевіркою органів нагляду та рейтингових агенцій має визначальний вплив на кінцевий результат.

Рейтинг

Зростаючий влив рейтингових агенцій призвів до підвищення інтересу щодо кількості клієнтів, яким було відмовлено у послугах, що, в свою чергу, поставило страховиків перед необхідністю встановлення мінімальних загальноприйнятих вимог щодо перестрахування. Комерційний вплив „падіння” ринку перестрахування нижче цього рівня був проілюстрований погіршенням становища SCOR наприкінці 2003 року. Самі по собі рейтингові агенції стали більш вимогливими до власних методик аналізу, свідченням цього є дискусійний випадок щодо зниження рейтингу Munich Re. Потреба підтримувати та оптимізувати систему рейтингу буде ставати дедалі необхіднішою з метою підтримки андерайтингової політики.

Гарантії платоспроможності

Клієнти, яким було відмовлено у наданні послуг занепокоєні якістю виплати кредитів страховими компаніями і угода під назвою „гарантії платоспроможності” чекає на поширення серед обраних страхових компаній, які можуть забезпечити їх високими гарантіями. Спроба розподілити контроль над тарифами спостерігається серед найбільших страхових компаній з найвищим рейтингом та між тими компаніями, які приймають участь у довгострокових програмах. Згідно статистики, диференційовані тарифи поки що зустрічаються рідко, але цеденти були готові піти та зменшення тарифів заради поліпшення якості їхніх програм.

Попит

Попит на перестрахування знизився на декілька пунктів, особливо у галузі авіаційного перестрахування та у випадках передачі частини ризику іншому перестраховику, що сталося через тимчасову втрату прибутковості і високу стартову собівартість. На противагу цій тимчасовій тенденції виступає підвищення попиту на відшкодування збитків від катастроф, що було запропоновано вищім керівництвом PML у США та частині Європи. Продовження відхилення від традиційного безлімітного розподілу квот по виплатах створює нові передумови щодо непропорційного перестрахування.

Висновки

Можна констатувати той факт, що на світовому ринку перестрахування зафіксовано несприятливі умови, що характеризуються безперервною кореляцією андерайтингової політики та калькуляцією тарифів. Єдиний фактор, який може змінити ситуацію на ринку протягом 2004 року – це відсутність катаклізмів та катастрофічних збитків. Лише за таких умов можна буде уникнути „слабшання” ринку.

______________________________________________________

Великі фінансові труднощі ... тривають

Протягом 2003 року балансові показники учасників ринку перестрахування знаходились дещо у складному фінансовому стані. Спостерігалось деяке зниження активів компаній, але без складання своїх зобов’язань. Невиправдані надії інвесторів підсилили необхідність підтримки андерайтингової політики, щоб забезпечити рівноцінне повернення капіталів, а це є обов’язковим для подальшого розвитку індустрії.

Тиск на балансові показники тривав протягом 2003 року і тільки зараз починає спадати. Важливими питаннями, які стоять перед учасниками індустрії перестрахування є:

1. Чи скоро відновиться ринок і чи буде його стабільність настільки довготривалою, щоб витримати проблеми, які відбувалися протягом останніх років?

2. Чи потребує ринок жорсткого нагляду для перебудови та укріплення своїх фінансових засад?

Зараз важко отримати точну інформацію, але згідно з біржовими підрахунками з 2000 року на страхування та перестрахування було задіяно капіталів у розмірі $200 млрд., в той час як нарощування капіталу складає лише $50 млрд. (включаючи обіг капіталу на Бермудських островах).

Зазвичай ми сприймаємо перестраховиків як „суб’єктів, що тільки викачують гроші”, проте досвід минулих років нагадує про ризики для активів страховиків і вплив на балансові показники. В той час як перестрахувальники та рейтингові агенції приділяють найбільшу увагу на відповідність затрат та адекватність капіталів, а акціонери, в свою чергу, шукають шляхи швидкого підвищення прибутків, щоб компенсувати ризик, якому піддаються їхні капітали. Рейтингові агенції тепер приділяють велику увагу рентабельності та її стійкості – головному фактору, який спричинив зменшення впливу страхової індустрії. Страховики повинні враховувати зміну пріоритетів під час розробки їхніх стратегічний планів ведення бізнесу.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат