На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Технологія виробництва. Бесквітне тісто

Реферати > Різне > Технологія виробництва. Бесквітне тісто

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА 2

СВЯТКОВИЙ СТІЛ 6

БІСКВІТНЕ ТІСТО 7

КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ З БІСКВІТНОГО ТІСТА 10

ВИСНОВОК 14

ЛІТЕРАТУРА 16

ПЕРЕДМОВА

Їжа — одна з головних основ здоров'я людини, його роботоспособності, життєрадісності і довголіття. Але це досягається тільки при правильному харчуванні, при своєчасному постачанні нашого організма всіма необхідними йому різноманітними речовинами в потрібній кількості і співвідношенні.

Зазвичай практично це правило дотримується далеко не в повній мірі з ряду причин, зокрема внаслідок того, що наші знання в області харчування зараз ще не дуже здійснені, оскільки їх наукове основне формування почалося порівняно недавно. Навіть у XX столітті, на його початку, суть живлення трактувалася вельми спрощено. В цей час в біології ще панував механізм, який розглядав живий організм як якусь дуже складно побудовану машину.

На їжу дивилися лише як на пальне, яке ми підкидаємо в топку нашого організму для покриття його енергетичних витрат.

Зараз в біології ясно усвідомлено, що в протилежність машині з її конструкцією, що не змінюється в процесі роботи, в живому тілі постійно змінюються всі частини всіх органів, тканин і клеструм.

У організмі протягом всього його життя відбувається розпад, розклад білків і інших речовин протоплазми. Проте на місце кожної молекули, що розпалася, зараз же стає нова частинка білка, що утворилася в живому тілі з речовин, що поступили в організм із зовнішнього середовища (зокрема, з речовин страви). Таким чином, живе тіло зберігає до певної міри постійним свій зовнішній вигляд і хімічний склад, весь час змінюючись матеріально сприймає із зовнішнього середовища нові частинки речовини і віддаючи середовищу продукти свого розпаду.

Для такого роду постійної творчої роботи організму, для його обміну речовин потрібні не тільки багаті енергією хімічні з'єднання, але і певний якісний склад цих поєднань.

Так, вже давно було відмічено, що, якщо в їжі не вистачає білки, організм тварини або людини виснажуватиметься і це зрештою приведе його до загибелі, навіть за наявності рясного постачання цукром і жирами, які такі багаті калоріями. У цих умовах організм буде позбавлений можливості відновлювати свої білки, складові матеріальну основу життя.

Надалі виявилось, що не всі білки їжі рівноцінні між собою в відношенні їх здатності підтримувати бездефіцитний білковий обмін. Річ у тому, що для побудови білків крові, мозку, м'язів і т.д. необходім є набір 20 різних амінокислот — тієї хімічної речовини, з якої будується молекула білка.

Деякі сорти цієї речовини людський організм може синтезувати сам, але інші він обов'язково повинен отримати ззовні, з білками страви. Тому такі амінокислоти отримали назву «незамінних».

Різноманітні білки рослин і тварин не обов'язково вміщують в собі повний набір амінокислот. Нерідко ті або інші амінокислоти відсутні в даному білку, і якщо вони є незамінними, то такий білок виявляється неповноцінним в харчовому відношенні. Один він не зможе забезпечити синтез білків в людському організмі, оскільки для цього не вистачатиме «незамінних» амінокислот, надмірний же зміст інших амінокислот справі не допоможе. Ці амінокислоти просто руйнуватимуться, окислюватимуться разом з іншими безазотними речовинами страви.

Проте для нормального обміну речовин необхідний не тільки певний набір амінокислот (як основного будівельного матеріала протоплазми живої клітини), але і ряд специфічних, інший раз дуже складних речовин, які сам людський організм так-же будувати не може і тому він обов'язково повинен їх отримувати з їжею. Іноді потрібна зовсім нікчемна кількість того або іношого з цих речовин, але без нього порушується обмін і людина захворює. Наприклад такі хвороби, як цинга, рахіт, пелагра і т, д., обумовлені відсутністю або недостатністю певних речовин в їжі. На основі вивчення цих хвороб виникло вчення про вітаміни в речовинах, навіть мала кількість яких запобігає або виліковує вказані хвороби, відновлюючи правильний обмін речовин.

За останній час і в цій області відбулися істотні зрушення в наших уявленнях. Виявилось, що вітаміни не тільки захищають нас від захворювань, викликаних порушенням обміну речовин, але і, присутні в наших тканинах в оптимальних кількостях, підвищують інтенсивність обміну, інтенсивність життєдіяльності.

Це у свою чергу створює підвищену працездатність людського організму і обумовлює його високу опірність до всякого роду несприятливим діям — перш за все до бактерійних і вірусних інфекцій, до шкідливого радіаційного впливу, до неприємних побічних явищ, що виникають при широкому лікуванні та застосуванні антибіотиків, і т.д.

Проте з їжею далеко не завжди може поступати оптимальна кількість вітамінів не тільки зважаючи на різкі сезонні коливання у вмісті вітамінів в таких продуктах, як овочі, фрукти, масло, молоко і т. д., але і внаслідок все зростаючого споживання рафінованих продуктів, бідних вітамінами або, що абсолютно не сприймають їх (цукор, білий хліб, макарони, кондитерські вироби і т. д.). Тому все більш ясною стає необхідність рішучого підвищення змісту вітамінів в харчовому раціоні, наприклад шляхом раціональної вітамінізації харчових продуктів масового споживання.

Сказане відноситься не тільки до власне вітамінам, але і до ряду інших органічних речовин і неорганічних солей їжі. Так, вельми важливе значення для зміцнення кровоносних судин мають дубильні речовини, якими порівняно бідний харчовий раціон (вони є в чаї, деяких фруктах і виноградних винах).

Велике значення мають також різноманітні органічні кислоти і мінеральний склад харчових продуктів, зокрема вмісту в них мікроелементів і т.д.

Сучасні досягнення науки про живлення далеко ще не повною мірою враховуються у виробництві харчових продуктів і взагалі при організації правильного харчування. Так, до самого останнього часу основну цінність молока бачили в його жирі, а до обезжиренної його частини, до так званої сироватки, багатій білком, ставилися в деякій мірі зневажливо. Тим часом білок молока один з «найповноцінніших» в харчовому відношенні білків. Крім того, в сироватці міститься комплекс найважливіших вітамінів і чудове поєднання необхідних неорганічних елементів. Тому потрібно прагнути можливо значніше підвищити в нашому живленні вживання таких продуктів, як сир, сироватку.

Істотні зрушення відбулися і в наших уявленнях про порівняну цінність різних жирів. Широко поширена думка про те, що кращий жир - це тваринний (у першу чергу -молочний), поставили під серйозний сумнів. Річ у тім, що тваринні жири в порівнянні з рослинними бідні ненасиченими жирними кислотами (наприклад, лінольовой), які організм людини не здатний синтезувати, хоч і потребує їх. З іншого боку, в тваринних жирах міститься відносно багато холестерину.

Подібне поєднання, якщо і не є безпосередньою причиною розвитку склеротичних змін в стінках судин, то в усякому разі привертає до цього. Тому необхідно серйозно поміркувати не тільки про збільшення питомої ваги рослинних жирів в баласі живлення, але і про ту форму, в якій ці жири поступають споживачу, про те, щоб при заводській обробці повністю зберегти їх цінні якості.

То ж, наприклад, можна сказати і про фабричну переробку,сподіваючись, при якій втрачається та або інша кількість дубильних речовин, що так не дістають нам в харчуванні, про втрату вітамінів при консервації плодів і овочів.

Виробництво харчових продуктів в промислових умовах повинне бути організоване так, щоб підвищити харчову цінність початкової сировини, сконцентрувати їх, відкинувши все непотрібне. Разом з тим слід ясно усвідомлювати те, що цінність харчових продуктів залежить не тільки від вмісту в них необхідних людині речовин, але і від того, наскільки ці речовини будуть фактично засвоєні нашим організмом. Це складне питання, пов'язане не тільки з травленням, але і з поряд інших фізіологічних явищ, ще не може вважатися повною мірою дозволеним. Але вже і зараз можна з упевненістю сказати, що хороша тільки та їжа, яка споживається із задоволенням, з апетитом. Цю важливу обставину необхідно завжди враховувати як у виробництві харчових продуктів, так і при повсякденному живленні.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат