На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Інтуїція


Кмітливість - природний дар, який дає змогу зрозуміти, розпізнати недоступні іншим речі, можливість наблизитись до істини. Одного невиправного злодія засудили до кари смерті. Перед стратою він просив дозволу у Фрідріха II - короля прусського - самому вибрати вид покарання. Король погодився. Тоді засуджений сказав, що хоче вмерти від глибокої старості. Фрідріх II розсміявся і дарував йому життя.

-

Життєві проблеми

Дослідженням встановлено, що успіхом у житті переважна більшість молоді вважає цінності особистого життя й матеріального статку (власне здоров'я й здоров'я своїх близьких, матеріальне забезпечення, повноцінна сім'я, добре оплачувана робота).

Що стосується конкретних перешкод життєвому успіху, найбільш значимими серед них, за даними дослідження, виявилися: невисоке матеріальне становище й відсутність необхідних зв'язків, впливових знайомств. Третє місце в ієрархії бар'єрів зайняв такий традиційно гострий соціальний показник, як відсутність власного житла.

Аналізуючи відповіді на питання щодо підтримки, на яку розраховують молоді люди в досягненні життєвого успіху, можна дійти висновку, що домінує розрахунок на власні здібності; віра в долю й щасливий випадок теж зібрала більше половини прихильників. На державу й благодійні фонди сподіваються лише одиниці. Кожний четвертий сподівається на друзів, приблизно кожний третій – на батьків [1].

Невисоке матеріальне становище визначається молоддю як провідний бар'єр реалізації їхніх життєвих планів.

Чимале значення також має криза суспільства. На побутовому рівні криза суспільства сприймається, насамперед, через скорочення споживання. Неможливість задовольняти соціально типові стандарти споживання викликає в людини страждання, почуття незадоволеності життям. Соціологи вважають, що потрібно готувати себе до бідності, а не до багатства. Важливим є морально-психологічний фактор зустрічі з бідністю. Тому, щоб не втратити волю в житті й відчуття щастя, будучи бідним, необхідно формувати культуру бідності.

Також життєві проблеми можуть бути викликані невдалим вибором професії. Незадоволеність тим, чим людині доводиться займатися щодня, формує почуття незадоволеності життям. І це, у свою чергу, впливає на сімейне щастя людини. Адже неможливість виплеснути негативні емоції там, де вони виникають, знаходить своє вираження в іншому місці, і найчастіше - це сім'я.

Життєві проблеми можуть бути викликані неможливістю підтвердити свій високий рівень домагань на досягнення. При високому рівні домагань і неможливості їхнього підтвердження може виникнути комплекс неповноцінності, а в гірших випадках – фрустрація. Найбільш ефективним психологічним захистом від фрустрації є толерантність (терпіння й поважність), як риса характеру, тісно пов'язана з наполегливістю.

Чимало життєвих проблем пов'язане з екологією. Якщо брати нашу країну, то найбільш забрудненим регіоном є Донбас, а найбільш забрудненим містом - Маріуполь (біля тонни шкідливих речовин на людину щорічно). Природно, що в людей, що проживають у Донбасі, проблеми зі здоров'ям стоять набагато гостріше, ніж, наприклад, у Закарпатті, де екологічна ситуація набагато краща.

Життєві проблеми супроводжують людину із самого її народження й протягом всього життя Однак дорослим варто враховувати, що саме в їхніх силах створити безтурботне, щасливе, позбавлене проблем дитинство для своїх дітей. І що саме дитинство згодом впливає на сприйняття подорослівшою людиною його життєвих проблем і вміння впоратися з ними.

-

рішення жит проблем

  • У філософії - безпосереднє осягнення істини без логічних умовиводів.

[ред.] Інтуїція в філософії

В історії філософії зміст поняття "Інтуїція" розвивався. Інтуїція пояснювалась як форма безпосереднього інтелектуального знання або споглядання (інтелектуальна інтуїція). Платон стверджував, що споглядання ідей (прообразів речей чуттєвого світу) є вид безпосереднього знання, яке стається як раптове прозріння (осяяння, осягнення, здогад), яке передбачає тривалу підготовку розуму.

В філософії нерідко чуттєві форми пізнання і мислення протиставлялись. Рене Декарт, наприклад, стверджував: «Під інтуїцією я розумію не віру в непевне свідчення почуттів і не оманливе судження безладної уяви, а світосприйняття ясного і уважного розуму, настільки просте і чітке, що воно не залишає жодного сумніву в тому, що ми мислимо, або, що те ж саме, тверде розуміння ясного і уважного розуму, яке породжене лише природним світлом разуму і завдяки своїй простоті більш достовірне, чим сама дедукція .».

В філософії Іммануїла Канта інтуїція є базовою пізнавальною (когнітивною) здатністю, еквівалент якої в широкому сенсі може бути названий перцепцією, тобто сприйняттям, відчуттям, розумінням, проникливістю. Кант вважав, що розум сприймає всі наші зовнішні віддчуття в формі простору, а всі внутрішні відчуття (пам'ять, думки) - в формі часу.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат