На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Держава і право ФРН

Реферати > Правознавство > Держава і право ФРН

ПЛАН

Вступ ст. 1 - 3

1. Конституційно – правова природа федералізму:

1.1 Місцеве самоврядування в ФРН через призму міжнародно - правового досвіду .ст. 4-8

1.2 Політико – правові та історичні передумови виникнення федералізму в ФРН ст.8

1.3 Правове закріплення федералізму в ФРН ст.9-14

1.4 Механізм узгодження інтересів суб’єктів місцевого

самоврядування і Федерації .ст.15-21

2. Розвиток континентальної системи місцевого самоврядування в ФРН:

2.1 Особливості реалізації континентальної системи місцевого самоврядування в землях ФРН ст.22-27

2.2 Представницькі органи місцевого самоврядування ст.28-29

2.3 Виконавчі органи самоврядування .ст.30-31

2.4 Нагляд за місцевим самоврядуванням .ст.32-33

5. Висновок ст.34-35

7. Список використаної літератури ст.36

1.Конституційно – правова природа федералізму ФРН

1.1 Місцеве самоврядування в Німеччині через призму міжнародно - правового досвіду

Федералізм – означає основний політичний принцип об’єднання різних, в загальному рівноправних, як правило, раціональних політичних громад, які, тим чи іншим чином повинні бути об’єднані для досягнення спільних цілей [1]

Федерація – Держава, яка є об’єднанням відносно самостійних регіонів, державних утворень[2].

Федерація є комплексною і завжди свідомо створюваним державним утворенням. Вона може створюватися шляхом об'єднання незалежних держав, як це відбулося в США в 1787 році, в Канаді в 1867 році, в Австралії в 1901 році.

Вона може нав'язуватися зі сторони колишніми колонізаторами при наданні незалежності, що було характерне для Латинської Америки і ряду Британських колоній. Такий "нав'язаний" федералізм рідко буває стабільним і здібним до подальшого саморозвитку. У цьому плані типовий приклад Східно-африканської федерації, що не довго проіснувала, включала Кенію, Танганьіку (тепер - Танзанія) і Уганду.

Нарешті, третій шлях (шлях Росії, Бельгії, Німеччини, Австрії) - шлях перетворення унітарної держави у федеральну.

Для того, щоб повною мірою зрозуміти особливості федералізму в ФРН, необхідно провести порівняння з іншими федеративними республіками. Найбільш виразними прикладами можуть служити Сполучені Штати Америки та Індія. Федерації утворюються або в результаті договору між незалежними державами, що усвідомили необхідність державного об'єднання для сумісної реалізації своїх загальних інтересів і перетворювалися в суб'єкти федерацій та шляхом приєднання інших територій (США), або в результаті особливостей історичного розвитку держави із зростанням ступеня автономії територіальних одиниць вищого рівня(земель) і придбання ними рис держави(ФРН),або в результаті багато національного складу населення (Індія). Залежно від цього розрізняються договірні і конституційні федерації. Ці форми можуть переходити одна в іншу та утворювати різні види федерацій. Наприклад, США виникли як результат договору між 13 штатами, що повалили в сумісній боротьбі британський колоніальний уряд. Надалі вони приєднували тим або іншим чином нові території і формували їх як штати (так виникли, наприклад, Луїзіана, Техас), а також перетворювали в штати окремі колонії (наприклад, Гавайські острови)[3]. На даний момент США складається з 50 штатів і федеральний округ Колумбія з розташованою в ньому столицею – м. Вашингтон. Територія федерації включає також острови Уперто -Ріко ,Гуам, острови Мікронезії(Палау, Споучені Штати Мікронезії). Останні є ”асоційованими державами”(Залежні теріторії) із США. Пуерто-Ріко вважається державою, що вільно приєдналася” до США. Крім того в прямому правлінні знаходяться острови Самоа[4].

По іншому утворилась Республіка Індія. 3Вона виникла в результаті деколонізації залежних від Британії територій. Особливості національного складу населення зумовили виникнення федерації. Так, на території країни про живає велика кількість народів: гіндустанці, бенгальці, біхарці, телуру, таміли, маратхі, ассамці та інші[5]. За таких обставин, для врахування всіх етнічних особливостей виникає потреба в широкому місцевому самоврядуванні .

Спочатку Конституція Індії 1950 р. закріпила федеральний пристрій держави у формі союзу три різних по своєму положенню у Федерації груп штатів, які не враховували національний склад народів, що населяли їх. Принципові зміни в структурі федерального пристрою Індії були викликані Законом про реорганізацію штатів 1956 р., який в цілому став найважливішим актом конституційного значення, що почав корінну перебудову Федерації за національною ознакою. Замість 28 старих багатомовних штатів було створено 14 нових, з яких 10 було сформовано за моно лінгвістичним (однієї мови) принципом, а в 4 інших був застосований принцип білінгвізма (використання двох мов). Шість територіальних підрозділів отримали статус союзних територій. Було ліквідовано ділення штатів на юридично нерівноправні групи. Територіальний поділ прийшов в більшу відповідність з національними, соціально-економічними і культурними потребами населення країни. Крім штатів, в індійську Федерацію входить ще така специфічна форма значно обмеженої автономії, як союзна територія. Сім союзних територій, що існують в даний час, мають набір органів управління, аналогічний штатам, хоча їх автономія є більш обмеженою .

Стосовно Німеччини, то вона як зазначалося раніше складається з земель. Особливість федералізму ФРН полягає втому, що на її території проживає одна на національність (подавляючи більшість населення складають німці), але внаслідок триваючої феодальної роздрібненості Німеччини, сформувалися певні особливості етнічного, культурного характеру, що зумовило потребу в широкому місцевому самоврядуванні. Так, деякі землі були колишніми монархіями (наприклад, Саксонія, Баварія), які тим або іншим способом були захоплені Пруссією, яка і об'єднала всю Німеччину; землями стали колишні міста (Бремен, Гамбург, Берлін), а ряд нинішніх земель були сформовані після Другої світової війни в результаті ліквідації найбільшої землі довоєнної Німеччини - Пруссії з колишніх прусських провінцій (наприклад, Брандербург, Нижня Саксонія). Як вже зазначалось раніше ФРН у тому вигляді якою вона є зараз остаточно сформувалась в результаті об’єднання НДР і ФРН(у 1990 року).

Територіальний устрій може бути як симетричним, так і асиметричним. При симетричному територіальному устрої держави його политико-територіальні одиниці мають рівний статус. Німеччина складається з 16 земель з однаковим конституційно-правовим статусом, тобто має симетричний федеральний територіальний устрій. Асиметрично влаштовані держави безпосередньо складаються з територіальних утворень, що мають різний правовий статус. До складу США, як зазначалося, разом з 50 штатами входять федеральний округ Колумбія, держави (Пуерто-ріко і ін.), що вільно приєдналися, деякі інші острівні території, що не мають статусу штату, з чого можна зробити висновок про асиметричний територіальний пристрій цієї країни. Але, якщо розглядати тільки штати, то вони рівноправні між собою, це закріплено в Конституції .Стосовно Індії, то вона також є асиметричною федерацією. Всі індійські штати, крім Джамму і Кашмира, мають свої конституції. Характерним є різниця в статусі штату та союзної території

Вищим посадовцем штату є губернатор Він призначається президентом Республіки строком на 5 років з можливістю повторних призначень в подальшому. Як представник Союзу губернатор здійснює контроль за управлінням і законодавством штату він затверджує законопроекти (ст. 200) і т.д. Губернатор володіє правом як абсолютного, так і відкладального вето відносно законопроектів, прийнятих легіслатурою штату Найвищим законодавчим органом штату є легіслатура, яка може складатися з двох палат: Губернатор зобов'язаний призначити лідера партії, отримавши підтримку більшості в законодавчих зборах штату, головним міністром, а за поданням останнього - решту членів уряду штату. Число міністрів в штатах Конституцією не визначено. На практиці воно коливається від 6 до 14 чоловік.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат