На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Історія розвитку нейрохірургії

Реферати > Медицина > Історія розвитку нейрохірургії

Субдуральна гігрома — це накопичення цереброспіналь-ної рідини між павутинною і твердою мозковою оболон­ками внаслідок черепно-мозкоіїої травми. Клініка така сама, як у разі субдуральної гематоми. Лікування хірургі­чне — накладення фрезового отвору над гігромою, спо­рожнення її з обов'язковим створенням «вікна» в паву­тинній оболонці для циркуляції иереброспінальної рідини.

Агресивний набряк-набухання головного мозку — процес, що швидко наростає, призводячи до різкого збільшення об'єму ушкодженої частини мозку і як наслідок — до стис­нення мозку і дислокації його.

Пневмоцефалія — накопичення повітря субдурально внаслідок травматичного ушкодження кісток і твердої мозкової оболонки. Хірургічного лікування не потребує.

СТИСНЕННЯ ГОЛОВИ

Стиснення (компресія) голови виникає внаслідок по­слідовної дії динамічного (короткочасного) і статичного (тривалого) механічного навантаження тривале стиснення голови спостерігається у потерпілих унаслідок завалів у шахтах, землетрусів тощо.

Морфологічно характеризується ушкодженням м'яких тканин голови, черепа і мозку, а клінічно — поєднанням і погіршенням загальної, загальномозкової, церебральної і позацеребральної вогнищевої симптоматики.

Предмет, що падає, за рахунок динамічної дії (удару) спричинює струс або забиття мозку, а потім, притиснув­ши голову, за рахунок тривалої статичної дії зумовлює через м'які тканини і кістки черепа ушкодження мозку. Тривале стиснення мозку призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску, а після звільнення голови розви­вається некроз тканин голови і закрита черепно-мозкова травма стає відкритою. Всмоктування в кров продуктів розпаду тканин призводить до розвитку характерного інтоксикаційного синдрому, а це збільшує тяжкість че­репно-мозкової травми.

Для лікування потерпілих з тривалим стисненням го­лови потрібно застосовувати весь комплекс заходів, які використовуються у разі черепно-мозкової травми, з обо­в'язковим проведенням дезінтоксикаційної терапії.

Література:

1. Ромоданов А. П., Мосійчук М. М., Цимбалюк В. І., Нейрохірургія ,,СПАЛАХ,, 1998 р.,

2. Миронович И. И. Короткий нарис розвитку вітчизняної нейрохірургії. - М.: Медицина, 1964.- 164с.

3. Публікується за виданням: Зозуля Ю. П., Цимбалюк В. І., Пацко Я. В. Історичні джерела української нейрохірургії.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат