На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Багатокомпонентні розчини для інфузій і перспективи їх удосконалення

Реферати > Медицина > Багатокомпонентні розчини для інфузій і перспективи їх удосконалення

Подібна конструкція солюціоскопа створює комфорт на робочому місці провізора-технолога, дає можливість при проведенні контролю уникнути переміщення флаконів з ін’єкційними розчинами. При необхідності перегляд може одночасно проводитися кількома спеціалістами.

Обладнання для стерилізації. В аптечній практиці використовується різне стерилізаційне обладнання, яке часто зустрічається.

Централізована стерилізаційна установка ЦСУ-1000 використовується у великих лікарняних і міжлікарняних аптеках, в основному, для стерилізації перев’язочних матеріалів. Може застосовуватись для стерилізації розчинів лікарських речовин. Вона має систему автоматичного контролю і управління. У великих лікарняних аптеках є досвід використання парових стерилізаторів великої місткості для стерилізації аптечного посуду.

Стерилізатор паровий прямокутний ПС-261А виробництва „Хірана” (Чехословаччини) призначений для парової стерилізації перев’язочних матеріалів, хірургічних інструментів. Може застосовуватись для стерилізації розчинів лікарських засобів у закритих і відкритих посудинах.

Стерилізаційна камера для знезараження рецептурних бланків. Для знезараження рецептів (вимог), що надходять від амбулаторних лікарень і від лікувальних установ використовується стерилізаційна камера.

Повне знезараження рецептурних бланків, прийнятих від населення і від ЛПУ, відбувається в камері за 2-3хв. З метою профілактики один раз на тиждень необхідно проводити санітарне очищення лампи і знімної камери етиловим спиртом, що забезпечує повне знищення хвороботворних мікроорганізмів.

2. Засоби механізації допоміжних операцій у технології лікарських форм.

Застосування засобів малої механізації при приготуванні розчинів для ін’єкцій допускається при умові можливості їх знезаражування або стерилізації.

Закачування флаконів з рідкими лікарськими препаратами алюмінієвими ковпачками прискорює процес оформлення ліків, поліпшує зовнішній вигляд упаковки, забезпечує її герметичність, а отже, більш тривалу збереженість приготовлених лікарських препаратів.

Закачування кришок на пляшках для крові виконується за допомогою напівавтомата ЗП-1.

Для закупорювання ін’єкційних розчинів в аптеці широко використовуються пристосування для обтиску ковпачків ПОК з ручним важільним приводом. Призначене для закупорювання пляшок місткістю від 50 до 500 мл, а також флаконів для медпрепаратів місткістю 10 і 20 мл. Середня продуктивність праці при використанні пристосування від 200 до 300 штук за годину.

З метою виключення ручної праці і підвищення продуктивності О.І. Тихоновим, П.С.Сиротою розроблена електрична установка для закачування алюмінієвих ковпачків на флаконах місткістю 10 мл. Вона складається зі станини, електродвигуна, упору з важелем, закачувальної голівки і мікро вимикача. Установку можна застосовувати і в стаціонарних аптеках.

Вивчена можливість повторного використання ковпачків. З цією метою розроблено пристрій для розвальцювання алюмінієвих ковпачків.

Пристосування для маркірування етикеток на флакони до напівавтомата для закачування алюмінієвих ковпачків. В основному, в усіх аптеках на приготовлені у флаконах лікарські препарати наклеюються паперові етикетки, хоча відомі й приклади використання напівавтомата для автоматичного нанесення на алюмінієві ковпачки назви вмісту флакона. Недолік – порушення вимог до оформлення етикеток, бо невелика площа ковпачка не дає змоги зробити всі необхідні написи і реквізити. Переваги – один робітник виконує дві операції: закачування алюмінієвих ковпачків і маркірування етикеток на флаконі, ліквідовано ручну працю, одержано річну економію.

Пристосування для нанесення клею на етикетки складається з корпуса зі знімною кришкою, що має прямокутне вікно. В корпусі на двох півосях змонтований алюмінієвий циліндр з накаткою, частково виступаючою над кришкою. На нижчій частині кришки закріплений ніж, за допомогою якого можна регулювати товщину шару клею. Розміри пристосування 115×180×54 мм, маса близько 0,4 кг. Його доцільно використовувати на робочих місцях провізорів-технологів, фармацевтів і фасувальників.

Ручний прес для вирубування паперових прокладок складається з основи важільного ручного привода, матриці і пуансона. Його застосування дозволяє вирубувати близько 1000 пергаментних прокладок за 1годину. Прес оснащений змінними матрицями і пуансонами різного діаметра ( від 30 до 60 мм) по розміру пластмасових різьбових ковпачків для флаконів і банок.

Універсальний стіл УПК-1 містить корпус, пристосування для нанесення клею на етикетки, яке закріплене на кришці стола, пульт управління з розташованим на ньому таймером, екраном для контролю розчинів на механічні забруднення, дві лампи розжарювання. Стіл має прилади світлової і звукової сигналізації, керовані від таймера і контролюючі роботу парових стерилізаторів та інших апаратів, що не мають систем автоматичного управління. В ящику стола змонтована бактерицидна лампа для дезинфекції рецептів, вимог і етикеток.

2.10. Проведені дослідження в галузі удосконалення технології ін’єкційних лікарських форм спрямовані на підвищення ефективності і якості продукції, що вимагає розв’язання основних проблем – це стабілізація, забезпечення відсутності механічних домішок у препаратах, оптимізація процесу одержання і його апаратурного оснащення.

Зараз поширений хімічний метод стабілізації, що передбачає додавання різних допоміжних речовин-стабілізаторів до лікарських препаратів, що не є оптимальним способом одержання стабільних ліків з біологічної точки зору. Заслуговує на увагу фізичний, правильніше технологічний спосіб стабілізації, що дозволяє отримати стійкі препарати без додавання будь-яких допоміжних речовин-стабілізіторів. З біологічної точки зору фізичний спосіб стабілізації найбільш раціональний і вимагає значного розширення досліджень у цьому напрямку.

Особливу увагу привертають комбіновані, інфузійні і полііонні препарати, які вимагають вивчення питань сумісності і стабільності.

Розв’язання проблеми забезпечення відсутності механічних домішок в ін’єкційних препаратах здійснюється створенням ефективних фільтрів, а також удосконаленням методів контролю, якості фільтрату.

Важливою проблемою є оптимізація технологічного процесу одержання ін’єкційних лікарських форм і удосконалення обладнання. Процес одержання, фільтрування розливання у флакони, закупорювання ін’єкційних препаратів необхідно проводити в умовах „чистих кімнат”. Контроль фільтрату і розчину у флаконах, в основному, здійснюється візуально.

За кордоном використовуються системи автоматичного контролю чистоти розчинів (Японія). У нашій країні розроблена установка для контролю чистоти фільтрату за частками величиною 2-5мкм і більше.

Комплексне розв’язання основних проблем з урахуванням інших факторів, які впливають на стабільність препаратів, дозволить одержати стабільні ін’єкційні лікарські форми високої якості.

3. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА.

3.1. Регламент по виготовленню і контролю якості розчину натрію хлориду ізотонічного 0,9% для ін’єкцій в умовах аптеки.

Характеристика готового продукту – розчин натрію хлориду ізотонічного 0,9% для ін’єкцій – 10л.

Склад: натрію хлориду 90,0г

води для ін’єкцій до 10л.

Безколірна прозора рідина, соленого смаку без запаху, рН = 5,0 – 7,0. Препарат по стерильності, апірогенності, і відсутності механічних домішок повинен відповідати вимогам Державної Фармакопеї України. Вміст NaCl в 1мл 0,9% розчині повинен бути 0,0087 – 0,0093г. Виготовляють у флаконах зі скла марки НС-2 по 100,0, 200,0 або 400,0мл, закриті гумовими корками 25П або ІР-21 під обкатку алюмінієвими ковпачками. Зберігається препарат при кімнатній температурі. Термін зберігання – 1 місяць. 0,9% розчин натрію хлориду використовується для внутрівенного введення.

Технологічний процес виробництва розчину натрію хлориду ізотонічного 0,9% для ін’єкцій:

ü Підготовча робота.

ü Виготовлення розчину.

ü Фільтрування і фасування розчину.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат