На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Степ аеробіка

Реферати > Фізкультура > Степ аеробіка

Степ аеробіка (step) служить для профілактики і лікування артриту, остеопорозу, відновлення після травм коліна і для зміцнення м'язів. Танцювальні заняття проводяться з використанням спеціальної платформи (степа). На неї треба підніматися і опускатися в ритмі музики, у поєднанні із звичайними танцювальними рухами. Висота степов зазвичай складає 15-30 див. Налічується близько 200 способів підйому на платформу і сходження з неї. Рухи в степе досить прості, тому цілком підходять для людей різного віку і рівня підготовленості. Вони прекрасно покращують фігуру, особливо форми гомілок, стегон і сідниць. Застосування обтяжило (гантелей) вагою близько 2 кілограмів дає хороше навантаження на м'язи плечового поясу. Виконуючи під музику різні варіанти кроків з підйомом на платформу і спуском з неї, велике число танцювальних рухів, швидкі переходи, часто міняючи ритм і напрям рухів, можна отримати навантаження, рівноцінне біговому тренуванню.

СТЕП АЕРОБІКА - тренування, в основі якого різні способи піднімання і опускання на спеціальну степ-платформу. Ви будете вражені різноманітністю рухів, які можна виконати на простій сходинці. Виконати їх – не просто, але коли найважче буде позаду, ви відчуєте справжнє задоволення від хореографії на магічній степ-платформі. При виконанні вправ степ-аеробіки, всупереч існуючий думці, навантаження на ноги не більше, ніж при інших видах тренувань. Рівень координаційної складності - високий.

- Аеробіка заснована на комплексах вправ, у яких дихальні рухи поєднуються з рухами тіла, опорно-рухового апарату. Під час занять аеробікою покращується вентиляція легень, поступово виробляються навички правильного дихання під час рухів. Отож, будь-які вправи, скеровані на пришвидшення дихання і активізацію роботи різних м’язів – ходіння, біг, стрибки, гребля, плавання, їзда на велосипеді, навіть танці, – це аеробні рухи.

Завдяки аеробним вправам зайві жири у клітинах «спалюються». Щоправда, вважати аеробіку радикальним методом боротьби із зайвою вагою не варто – занадто малопомітні зміни. Але саме таким чином можна підтримувати себе у формі, оздоровити організм і покращити життєвий тонус.

Степ-аеробіка відрізняється від інших подібних видів спорту тим, що тут ритмічні рухи вгору і вниз роблять на спеціальній степ-платформі. Вона розвиває рухливість у суглобах, тренує рівновагу і дозволяє спалювати більшу кількість калорій. Заняття ускладнюються різними рухами. Степ – для тих, хто хоче втратити вагу, зміцнити м’язи ніг чи потребує тренування серцево-судинної системи.

У чому перевага степ-аеробіки перед звичайною аеробікою і чого дозволяють добитися регулярні заняття нею?

Степ-аеробіка, напевно, один з найпростіших і ефективніших стилів і напрямів у великому сімействі аеробіки. "Степ" в перекладі з англійської мови буквально означає "крок." Хай це буде ваш перший крок на шляху до красивої і тренованої фігури, яку ви створите собі самі. Крокова аеробіка до смішного проста, вона не вимагає зайвого зосередження і концентрації думок на правильному засвоєнні тих або інших рухів. Все, що вам потрібне, - це уміти красиво ходити.

Тільки не варто думати, що вона означає одноманітне ходіння по спортивному залу або власній квартирі. Степ-аеробіка цікава і різноманітна. Пісня Уїтні Х'юстон "Step by step", що дослівно переводиться як "Крок за кроком", може у прямому розумінні стати вашим девізом; вона, до речі, цілком підійде і як прекрасний музичний супровід до ваших занять. Не дивуйтеся, кілька років тому степ-аеробіка була офіційно визнана самостійним видом спорту, по якому проводяться змагання.

Степ-аеробіка стала популярна на всій земній кулі і з кожним днем набуває все більше і більше послідовників.

Степ як гімнастика або аеробіка (не плутайте з танцем) був винайдений в США відомим фітнесс-інструктором Джіной Міллер. Вона пристосувала його для своїх щоденних тренувань після перенесеної нею травми коліна. Першим тренажером, яким вона скористалася для одужання, були сходинки крильця її власного будинку.

Джина так захопилася рухами, в яких була безліч елементів спуску і підйому, що не помічала, як пролітав час, і схаменулася тільки тоді, коли зовсім видужала і придбала свою колишню спортивну форму.

Відмітні особливості цього нового вигляду спорту такі: ви не накачаєте цілу гору м'язів в непотрібних місцях, а отримаєте гармонійно розвинене тіло, прекрасну поставу і зможете виробити у себе красиві, виразні і точні рухи. Степ-аеробіка є одним з найшвидших способів "зробити" собі талію. Але головною тренованою частиною тіла будуть все ж таки ноги, які стануть стрункими і сильними.

Лавки для степа бувають різними. Основна вимога для них - вам повинно бути зручно на них займатися. У ідеалі лавка повинна бути від одного до півтора метрів завдовжки і не меншого 40 см шириною. Але потрібно пам'ятати, що дуже широка лавка теж не підійде. На ній незручно займатиметься.

Хорошою вважається ширина від 40 до 60 см, а висота лавки залежить тільки від вас. Чим вона вища, тим більше навантаження отримує людина, що займається на ній. Деякі лавки, які пропонують спеціалізовані магазини, забезпечені ніжками, що висуваються. Якщо ж ви набуваєте звичайної, не поспішаєте купувати високу, достатньою вважається висота в 30 см.

Не менш важливе значення має поверхню цього, на перший погляд, простого спортивного снаряда. Вона у жодному випадку не повинна бути слизькою. Як правило, її покривають ребристою гумою. Це робиться для того, щоб запобігти можливим травмам.

На жаль, далеко не у всіх є можливість придбати для занять спортом спеціальну лавку. Що робити у такому разі? Перш за все, звичайно, не турбуватися. Адже її зовсім нескладно змайструвати самим. Знаючи, якого розміру вона повинна бути, ви без зусиль зможете зробити лавку з відповідного для цієї мети матеріалу.

Широка, щільна, гумова стрічка теж пригодиться в заняттях кроковою аеробікою. Вона прекрасно їх різноманітить і підсилить ефективність.

М'яч підійде практично будь-якій - від маленького тенісного до досить великого футбольного. Єдиним вирішальним чинником тут буде ваша зручність. У степе використовуються ті ж вправи, що і в класичній гімнастиці. Всі вони направлені на тренування м'язів серця, на вироблення кращої координації рухів.Але існує одна важлива відмінність степа від класичної гімнастики. Це те, що, виконуючи аналогічні вправи, можна досягти набагато більшого навантаження і, отже, результат дасть про себе знати набагато швидше.

Степ-аеробіка впливає на тіло комплексно, при цьому делікатно коректує форму ніг, розвиваючи потрібну групу м'язів. Ваше тіло буде стрункішим, гнучкішим, пластичнішим і витривалішим.

Аеробіка надає позитивну дію на важ організм, укріплюючи дихальна, серцево-судинна, м'язова і нервова системи, а також нормалізуються артеріальний тиск і діяльність вестибулярного апарату.

Вельми важливо, що ця аеробіка достатньо ефективна для тих груп м'язів, які дуже важко задіювати: сідниць, задньої частини стегна і м'язів стегон, що приводять.

Учені із США провели серію наукових досліджень, в яких вивчався вплив степ-аеробіки на профілактику і лікування різних захворювань. З'ясувалося, що степ просто незамінний при артриті і остеопорозі, які зазвичай викликані гіподинамією, тобто недоліком руху. Сьогодні від гіподинамії страждає мало не половина людства, в яку входять і молодь, і школярі. Крім того, степ корисний професійним спортсменам, які можуть використовувати комплекс вправ як хорошу розминку.

Вправи:

Першою вправою є простій крок. Він і послужить хорошою розминкою.

1. Встаньте прямо, розпряміть плечі, трохи підведіть підборіддя. Хороша постава - це одна з умов вірного виконання вправ.

Ноги на відстані 7 -10 см один від одного. Руки трохи зігнуті в ліктях, вільно опущені уздовж тіла. Починайте крокувати на місці. Старайтеся, щоб крок був пружинистим. Руки повинні підводитися відповідно крокам. Якщо ви почали виконувати вправу з лівої ноги, праву руку підводьте їй назустріч. Прагніть тримати поставу, особливо приділите увагу плечам.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат