На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Конструювання екранної форми для обробки інформації засобами прикладної програми М.Access

Реферати > Комп'ютерні науки > Конструювання екранної форми для обробки інформації засобами прикладної програми М.Access

Форми – один з основних засобів для роботи з базами даних в Access - використаються для уведення нових записів (рядків таблиць), перегляду й редагування вже наявних даних, завдання параметрів запитів і виводу відповідей на них й ін. Формиявляють собою прямокутні вікна з розміщеними в них елементами керування. Існує можливість створення форм динамічно при виконанні програми, однак природним режимом їхнього створення є режим візуального конструювання (мал. 4). Вибір команди Форма в меню Вставка виводить на екран вікно Нова Форма, що дозволяє задати таблицю або запит, для яких створюється нова форма, і вказати режим її створення. Крім створення форми “вручну”, створення форми можна автоматизувати, використовуючи Майстер форм. Крім того, можна створити спеціальні форми, у тому числі з аркушами даних, діаграмами й зведеними таблицями у форматі Excel.

Елементами керування можуть бути графічні примітиви, написи, малюнки й інші статичні об'єкти, які не змінюються при переході між записами. Сюди ж варто віднести текстові поля, зміст яких модифікується при пересуванні по записах. Елементи керування можуть використовуватися для уведення й відображення дат, а також для виконання обчислень і виводу результатів. Елементами керування є кнопки команд, які активізують виконання різних операцій; об'єкти типу підлеглі форми (бланк таблиці, дочірньої стосовно форми); об'єкти, що полегшують сприйняття даних, такі як календар або лічильник; а також елементи користувача.

У більшості випадків для створення елемента керування досить перетягнути його на форму з панелі інструментів. Кожен елемент міститься в певному розділі форми. Залежно від типу розділу (Заголовок форми, Область даних й ін.) елемент керування буде з'являтися один раз, відображатися на кожній сторінці, у кожній групі записів або для кожного запису.

Для створення форми за допомогою Майстра форм передбачається наступна послідовність дій:

Виберіть Форми / Створити (мал. 1)

Мал. 16

На екрані з'явиться вікно діалогу “Нова форма”, у якому необхідно вибрати метод побудови форми й вихідний об'єкт для побудови форми. Як такий об'єкт можуть бути обрані таблиця або запит (мал.2).

Мал. 17

Припустимо, як вихідну таблицю ми вибрали Замовлення, як метод створення форми - Майстер форм. Після натискання кнопки Ok, переходимо до наступного діалогового вікна (мал. 3).

Мал. 18

Вкажіть поля, які необхідно помістити на форму. Кнопки розташовані в нижній частині екрана дозволяють повернутися назад на один крок або продовжити процес формування форми далі.

На наступних кроках Майстер форм пропонує вибрати форму подання звіту (у стовпець, стрічковий, табличний або вирівняний) і стиль оформлення. Стилі являють собою набір різних фонових малюнків з відповідним підбором шрифтів і форм полів (мал. 4).

Мал. 19

На останньому кроці можна змінити пропоновану Майстром назву форми на свою власну й на цьому завершити процес створення форми нажавши кнопку Готово.

Якщо за якимись причинами форма вас не задовольняє, натисніть кнопку Конструктор, і ви перейдете в режим конструктора форм, у якому одержите у своє розпорядження всі засоби для створення повноцінної форми (мал.5).

1. У вікні бази даних виберіть вкладку Форми.

2. Натисніть кнопку Створити (мал. 1)

3. У діалоговому вікні Нова форма виберіть пункт Конструктор (мал. 2)

4. Виберіть ім'я таблиці або запиту, що містить дані, на основі яких буде створена форма. Якщо форма не буде містити даних (наприклад, якщо форма буде використовуватися для відкриття інших форм або звітів або як спеціальне діалогове вікно), нічого не вибирайте з списку.

Примітка.Форма, що використовує дані з декількох таблиць, повинна бути заснована на запиті, що включає ці таблиці.

5. Натисніть кнопку OK.

Мал. 20 Вікно конструктора форм.

[http://www.5ballov.ru/referats/preview/40426]