Економічним же підґрунтям поширення ярмаркового руху на території України була необхідність в обміні товарами як загального вжитку, так і специфічного використання (проводилися навіть тематичні ярмарки). Ярмарки багато в чому впливали на розвиток економіки як окремих районів так і загалом держави, створивши надійну опору подальшому розвитку товарно-грошових відносин.
Гортаючи сторінки історичних і літературних джерел, довідуємося про надзвичайну любов народу до ярмарок, до самого процесу торгівлі. Обряди, повір'я, прикмети захоплюють нас своєю національною неповторністю і змушують відчути той ні на що інше не схожий дух українсьного народу.
Так, в наш час ярмарки вже не є пересічним явищем і проводяться як дань минувшині, але настрій і атмосфера, що панують на них не зникне, доки існує український народ, а діти шанують традиції своїх батьків.
ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ
1. Історія рідного краю (Харківщинознавство). І частина: Навч. посіб. / Б.П.Зайцев, В.В.Скирда, В.В.Воропаєва та ін. – Х.: .: Східно-регіон. центр. гуманіт. освіт. ініціатив, 2001. – 88 с.
2. Коломієць Т.В., Ярмиш О.М. Культура Харкова на зламі століть (кінець ХІХ - початок ХХ ст.). - : Вид-во нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 256 с.
3. Супруненко В.П. Ми-українці. Енциклопедія укр., у 2 кн.: - Дніпропетровськ: ВАТ "Дніпрокнига", 1999. кн.1 – 412с.:іл.
4. Україна в словах: Мовознавчий словник – довідник/ Н.Данилюк – К.: Просвіта, 2004.
5. Українська минувщина: Ілюстрований етнографічний довідник./ А.П. Пономарьов, Л.Ф. Артюх, Т.В.Косміна та ін. К.: Либідь 1993 – 256с.:іл.