На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

Реферати > Історія України > Історія становлення та розвитку ярмаркового руху в Україні

Економічним же підґрунтям поширення ярмаркового руху на території України була необхідність в обміні товарами як загального вжитку, так і специфічного використання (проводилися навіть тематичні ярмарки). Ярмарки багато в чому впливали на розвиток економіки як окремих районів так і загалом держави, створивши надійну опору подальшому розвитку товарно-грошових відносин.

Гортаючи сторінки історичних і літературних джерел, довідуємося про надзвичайну любов народу до ярмарок, до самого процесу торгівлі. Обряди, повір'я, прикмети захоплюють нас своєю національною неповторністю і змушують відчути той ні на що інше не схожий дух українсьного народу.

Так, в наш час ярмарки вже не є пересічним явищем і проводяться як дань минувшині, але настрій і атмосфера, що панують на них не зникне, доки існує український народ, а діти шанують традиції своїх батьків.

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ

1. Історія рідного краю (Харківщинознавство). І частина: Навч. посіб. / Б.П.Зайцев, В.В.Скирда, В.В.Воропаєва та ін. – Х.: .: Східно-регіон. центр. гуманіт. освіт. ініціатив, 2001. – 88 с.

2. Коломієць Т.В., Ярмиш О.М. Культура Харкова на зламі століть (кінець ХІХ - початок ХХ ст.). - : Вид-во нац. ун-ту внутр. справ, 2003. – 256 с.

3. Супруненко В.П. Ми-українці. Енциклопедія укр., у 2 кн.: - Дніпропетровськ: ВАТ "Дніпрокнига", 1999. кн.1 – 412с.:іл.

4. Україна в словах: Мовознавчий словник – довідник/ Н.Данилюк – К.: Просвіта, 2004.

5. Українська минувщина: Ілюстрований етнографічний довідник./ А.П. Пономарьов, Л.Ф. Артюх, Т.В.Косміна та ін. К.: Либідь 1993 – 256с.:іл.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат