На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Китай


Вступ

Китай . Древня і небагато загадкова країна . Для більшості з нас перша зустріч з Китаєм відбулася ще в дитинстві, для когось вона почалася з казки про мистецьки зробленого солов'я, що жив у палаці китайського імператора, для когось зі шкільних уроків, де довідалися про великі винаходи китайців - компасі, поросі і папері, і, звичайно, багато хто хотіли познайомитися з цією країною ближче .

П'ять тисяч років Китайської цивілізації, і всього сорок років Китайській Народній Республіці, породженою революцією. А задовго до цієї перемоги ми довідалися, про боровшейся за волю, проти агресії чужоземців.

1949 рік відкрив нам нову вільну країну. Ми дивилися документальні фільми Романа Кармэна, читали нариси Костянтина Симонова, слухали розповіді людей, що побували там. Ми знайомилися з найдавнішими мистецтвами Китаю на виставках художника Сюй Бэй Хуна.

Сьогодні Китай - це країна об преодолевшая важкі наслідки "культурної революції", трагедії не мала нічого загального ні з культурою, ні з революційними традиціями; це країна соединившая в собі стара і нове, стародавність і сучасність, молоде і віджиле, що часом заважає йти вперед. Усе це почало рухатися сьогодні і створило атмосферу змін, що характеризує нинішньої день країни.

глава перша

ПОЛІТИЧНА Й ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ

КИТАЮ

КНР- розташована в Центральній і Східній Азії. На сході омывается водами Жовтого, Східно-Китайського і Південно-китайського морів Тихого океану. У берегів Кмтая є багато островів, серед них найбільш великий Тайвань і Хайнань. Китай граничить більш ніж з десятьма державами : на Півночі - з Монголією і Росією, на Заході - з Казахстаном і Афганістаном, на Південно-заході з Індією, Непалом, Бутаном, Бірмою, Таїландом, Лаосом, В'єтнамом, на Сході з Кореєю, має морську границю з Філіппінами і Японією. Довжина якої приблизно дорівнює 11 тис. км (а включаючи довжину берегових ліній островів - 21 тис. км). Довжина ж сухопутних границь складає близько 15 тис. км.

З найдавніших часів Китай зв'язував країни Європи і Центральної Азії через нього проходив знаменитий "Шовковий Шлях". А в ХІХ столітті Росію і Китай зв'язує будівництво залізничної магістралі в Північно-східній частині країни це була Китайська Східна Залізниця (КВЖД), що після 1904-1905 р.м. знаходилася під спільним керуванням Росії, Китаю і Японії, а згодом була безоплатно передана владі Маньчжоу-Го. Зараз Росію, Китай і Японію зв'язують нові авіалінії й оживлені морські шляхи. Найбільший порт Китаю Шанхай, місто ,що зв'язує республіку з усіма країнами світу: Америкою, Англією, Францією, Бразилією, Канадою, Австралією й іншими. А в 1984 році Китайський уряд прийняв рішення відкрити для зовнішнього світу 14 приморських міст, що одержали право прямих зовнішньоекономічних зв'язків. Були також створені чотири вільні економічні зони. Найбільша з них - Шэньчжень - знаходиться недалеко від Гонконгу.

Відповідно до конституції 1982 року Китай є соціалістичною державою демократичної диктатури народу, керованою робітничу клас (через комуністичну партію Китаю) і заснованим на союзі робітників і крестьян. у країні встановлений соціалістичний лад. Уся влада належить народу, що здійснює державну владу через. Усекитайські збори народних представників (ВСНП) і Місцеві збори народних представників (СНП) різних ступіней, що відповідальні перед народом і знаходяться під його контролем. Вони створюються в провінціях, автономних районах, повітах, містах і волостях.

Частина повноважень глави держави поряд з постійним комітетом ВСНП виконує Голова КНР (громадянин Китаю, що досяг 45 років, що має право обирати і бути обраним; він може займати свою посаду не більш двох термінів). В даний момент Головою КНР є Ян Шанкунь

Вищий виконавчий орган влади - Держрада КНР, вона формується ВСНП і йому підзвітний, складається з прем'єра, заступників і комісій. Усі члени Держради можуть також займати свою посаду не більш двох термінів. В даний час посада прем'єра Чи займає Пін.

Крім того, існують Місцеві народні уряди, що є Державними адміністративними органами на місцях. Вони відповідальні перед СНП рівної ступіні. На провінційному і повітовому рівні до складу народного представництва входить голова (волостной старшина і селищний староста) і його заступник.

Усі збройні сили, складаються з Народно-визвольної армії (НО-АК), військ збройної народної міліції і народного ополчення, керованих Центральны військовою радою (ЦВС), що складається з голів, його заступників і членів ради. В даний момент головою ЦВС є Ден Сяопін.

Ведучою політичною партією країни є компартія Китаю, що відповідно до статуту КПК є авангардом китайських робітників і виразником інтересів багатонаціонального народу, що керує ядром справи соціалізму.

Конституція КНР і Утомившись КПК закріплюють існування в політичній системі країни демократичних партій, з якими КПК співробітничає на принципах "тривалого співіснування і взаємного контролю". Діяльність демократичної партії ориентированна на здійснення "чотирьох модернізацій" і возз'єднання Тайваню з Китаєм.

Найбільш великими партіями, у КНР, є:

* Революційний комітет Гоміндану Китаю (РКГК), створений у 1948 році його членами стають обличчя, що мають історичні зв'язки з Гомінданом. Головний напрямок діяльності - сприяння прискоренню завершення великої справи об'єднання батьківщини, повернення Тайваню КНР, посилення зв'язків з діячами Гоміндану на Тайвані, у Сянчане (Гонконгові) і Аомині (Макао).

* Демократична Ліга Китаю (ДЛК), створена в 1941 році. Це сама велика демократична партія країни. Більшість членів складають представники творчої інтелігенції, а одна з основних цілей ДЛК активна участь у створенні в Китаї соціальної, матеріальної і духовної культури.

* Асоціація демократичного національного будівництва в Китаї (1945 рік). У нее входять діячі промисловості і торгівлі. У своїй роботі асоціація робить упор на організацію консультацій з питань економічного удосконалювання керування народного господарства, підготовку фахівців у цій області. Асоціація діє спільно з Всекитайською Асоціацією промисловців і торговців.

* Китайська Асоціація сприяння розвитку демократії (1945 рік). Члени її - діячі культури й освіти, видавничі працівники. Асоціація ставить задачу активно допомагати налагодженню інформаційної служби в прикордонних районах країни.

* Китайська партія справедливості (1925 рік). Це партія проживаючих за межами країни китайців. Нині більшість її членів - репотреанты і родичі китайців, що проживають за рубежем. Основні напрямки роботи: налагодження зв'язку з емігрантами, сприяння державним організаціям, що відають справами китайців за рубежем, робота з репотреантами і багато чого іншого.

* Суспільство третього Вересня (1944 рік). Сучасна назва партія одержала в 1945 році на честь перемоги над Японією. Члени суспільства - вчені і фахівці в області природних і технічних наук.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат