На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Виготовлення пластмас

Реферати > Технічні науки > Виготовлення пластмас

ЗМІСТ

ВСТУП ;

1. .СИРОВИНА. ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТМАС ;

2. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС

2.1. Виливка без дефектів ;

2.2. Класифікація пластмас ;

2.3. Технологічні властивості пластмас;

2.4. Фізико-хімічні основи переробки пластмас;

3. ПРОДУКЦІЯ

3.1. Марочні асортименти пластмас;

3.2. Вибір пластмас;

3.3. Обсяг виробництва й структура споживання пластмас;

3.4. Пластики;

3.5. Деревні пластики;

3.6. Пінопласт ;

3.7. Полівінілхлорид;

3.8. Основні види реактопластів;

3.9.Основні види термопластів ;

3.10.Поліпропілен;

3.11.Асбопластики;

3.12.Волокніт;

3.13.Гетинакс;

4. ВИСНОВКИ;

5. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА.

ВСТУП

Пластмаса – це матеріал на основі полімерів. Матеріал, з якого була зроблена більшість із таких близьких нашому серцю іграшок, якими ми грали в дитинстві.

Виробництво пластмас тоді було поставлено на широку ногу, тому численні заводи пластмас робили вироби із пластмаси для всіх потреб народного господарства. Пластик широко застосовується у виробництві вікон, ПВХ, а також у більшості предметів побуту й народного господарства. Взяти хоча б так називану харчову пластмасу, що знаходить своє відбиття в пластиковому посуді – обов'язковому атрибуті будь-якого пікніка або застілля. Пластик дешевше заліза, а значить за інших рівних умов здатний з успіхом здешевлять виробництво. У наш час виробники пластмаси знову набирають оборот, як і всі виробництва по країні, ринок пластмас поступово стає конкурентноздатним уже на міжнародному рівні, де великі російські виробники вже займаються продажем пластмаси й виробів з нього.

Якщо розглядати сучасне виробництво пластмас, то варто відзначити до збільшення методів виготовлення виробів шляхом лиття пластмас, а також впровадження у виробництво вторинної переробки пластмас, що дозволяють із відходів пластмас виготовляти нові вироби. Вторинна переробка пластмас дозволяє підприємствам заощаджувати на сировину й робить виробництво таким, що воно більше окупується. Технологія переробки пластмас при цьому вирішує завдання підвищення якості виробу, розглядаючи завдання виготовлення пластмаси, зварювання пластмаси, обробки пластмаси й т.д. Також технологія переробки містить у собі рішення завдань по розробці оснащення для виготовлення пластмас, розглядаючи такі інструменти, як дробарка пластмаси, подрібнювачі пластмас, інструменти для металізація пластмас, розробку прес – форм для заливання в них рідкої пластмаси й т.д.

1.СИРОВИНА.ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТМАС

Пластичні маси із твердим наповнювачем визначаються ступенем наповнення, типом наповнювача й сполучного, міцністю зчеплення на границі контакту, товщиною прикордонного шару, формою, розміром і взаємним розташуванням часток наповнювача. Пластичні маси із частками наповнювача малих розмірів, рівномірно розподіленими по матеріалі, характеризуються ізотропією властивостей, оптимум яких досягається при ступені наповнення, що забезпечує адсорбцію всього обсягу сполучною поверхнею часток наповнювача. При підвищенні температури й тиску частина сполучного десорбіюєтся з поверхні наповнювача, завдяки чому матеріал можна формувати у вироби складних форм із тендітними армуючими елементами. Дрібні частки наповнювача залежно від їхньої природи до різних меж підвищують модуль пружності виробу, його твердість, міцність, надають йому фрикційні, антифрикційні, теплоізоляційні, теплопровідні або електропровідні властивості.

Для одержання пластичних мас низької щільності застосовують наповнювачі у вигляді порожніх часток. Такі матеріали (іноді називані синтактичними пінами), крім того, мають гарними звукоізоляційні і теплоізоляційні властивості.

Застосування як наповнювачі природних і синтетичних органічних волокон, а також неорганічних волокон (скляних, кварцових, вуглецевих, борних, азбестових), хоча й обмежує вибір методів формування й утрудняє виготовлення виробів складної конфігурації, але різко підвищує міцність матеріалу. Закріплююча роль волокон у волокнітах, матеріалах, наповнених хімічними волокнами (т.зв. органоволокнітах), карбоволокнітах і скловолокнітах проявляється вже при довжині волокна 2—4 мм. Зі збільшенням довжини волокон міцність зростає завдяки взаємному їхньому переплетенню й зниженню напруг у сполучному (при високомодульному наповнювачі), локалізованих по кінцях волокон. У тих випадках, коли це допускається формою виробу, волокна скріплюють між собою в нитці й у тканині різного плетива. Пластичні маси, наповнені тканиною (текстоліти), ставляться до шаруватих пластикам, що відрізняється анізотропією властивостей, зокрема високою міцністю уздовж шарів наповнювача й низкою в перпендикулярному напрямку. Цей недолік шаруватих пластиків почасти усувається застосуванням так званих обємнотканих тканин, у яких окремі полотна (шари) переплетені між собою. Сполучне заповнює нещільності переплетень й, тверднучи, фіксує форму, додану заготівлі з наповнювача.

У виробах нескладних форм, і особливо в порожніх тілах обертання, волокна-наповнювачі розташовані по напрямку дії зовнішніх сил. Міцність таких Пластичні маси в заданому напрямку визначається в основному міцністю волокон; сполучне лише фіксує форму виробу й рівномірно розподіляє навантаження по волокнах. Модуль пружності й міцність при розтяганні виробу уздовж розташування волокон досягають дуже високих значень. Ці показники залежать від ступеня наповнення пластичних мас. Для панельних конструкцій зручно використати шаруваті пластики з наповнювачем з деревної шпони або паперу, у тому числі паперу із синтетичного волокна. Значне зниження маси панелей при збереженні твердості досягається застосуванням матеріалів тришарової, або сендвічової, конструкції із проміжним шаром з пінопласту або стільникопласта.

Таблиця 1.

Властивості деяких видів пластмас

Властивості

Пресспоро-шок

Волокнисті пластинки

Слоїсті пластинки

1

Густина, кг/м3

1390-1850

1350-1950

1300-1880

2

Предел прочности, МПа

25-130

15-500

60-500

3

Твердість по Бринелю, НВ

180-500

200-450

-

4

Водопо, %

0.07-0.8

0.2-1.8

-

5

Теплостійкість

по Мартенсу, С

125-300

100-180

125-280

6

Диеклектрична проникнисть при частоті 50 ГЦ

3.2-10

6-10

5-8

7

Тангенс кута діиелектричних втрат

при частоті :

- 1 Мгц

- 50 Гц

0.004-0.01

0.12-0.1

-

0.04-0.12

-

0.002-0.5

8

Питомий опір , ом rv

rs

100-200000

-

0.1 - 100

10 - 2000

0.01-1000

-

9

Електрична міцність, Мв/м

11-29

1.7-16

2-50

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат