На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Мері Кей та її успіхи в бізнесі

Реферати > Менеджмент > Мері Кей та її успіхи в бізнесі

Витративши 5 тис. дол., які збирала все життя, Еш купила формулу крему і права на його виробництво. Але за місяць до відкриття магазину другий чоловік Мері, який був її головним порадником, адміністратором і менеджером, помер від серцевого нападу. Після цього всі умовляли починаючу підприємницю облишити цей намір, поки можна врятувати хоч щось. Але Еш, заручившись підтримкою дітей, все-таки відкрила магазин. Це був 1963 рік.

"Mary Kay Cosmetіcs" починалася з 45 м2, однієї полиці, заповненої товаром, і 9 консультантів з краси. Для початку Еш запропонувала формулу дубильної речовини Далаському хімічному підприємству, щоб отримати від них професіонально виготовлений і розфасований препарат. Але власник цього підприємства не зацікавився її пропозицією, переадресувавши її до свого сина, щоб той "відфутболив порцію цієї смердючої мерзоти" для пані Кей.

Перший рік був дуже важким для Еш - доводилося працювати по 18 годин на добу, але результат роботи "Кей і її команди" був непоганим - річний дохід компанії становив 198 тис. дол. Наступного року у фірмі працювало вже 200 чоловік і прибутки стрімко зросли до 650 тис. дол. 1965 р. продукції "Mary Kay Cosmetіcs" вдалося завоювати 20% американського ринку. Компанія перевищила магіч­ний мільйонний поріг на четвертому році свого існування. 1970 р. Мері Кей почала будівництво власної фабрики у Даласі. Вона купила також той самий хімічний завод, де з нею так нелюб'язно обійшлися.

Перше 10-річчя свого існування "Mary Kay Cosmetіcs" завершила з річним доходом 18 млн дол., її акції були внесені до списку Фондової біржі Нью-Йорка 1976 року, а до 1978 р. фірма мала 45 тисяч незалежних консультантів із товарообігом 54 млн дол. і чистим річним доходом 4,8 млн дол. 1983 року фірма, відзначаючи друге десятиріччя у бізнесі, могла похвалитися оборотом у 324 млн дол., і двохсоттисячною армією консультантів із продажу.

Проведення Мері Кей карнавальної ночі у Далласі те саме що поява "Las Vegas Rewіew" або жвавих зборів. Захід почався кампанією тематичних пісень, "розведеної" промовами про відомі успішні підприємства. Все свято було просочено євангелічним відчуттям взаємної любові й досягло апофеозу, коли Еш власною персоною з'явилася на сцені й стала щедрою рукою роздавати рожеві кадиллаки, норкові шуби, путівки в екзотичні подорожі й посипаних алмазами джмелів. Звуки оркестру з п'ятдесяти музикантів і жіночих ридань служили їй схваленням. Вона заявила: "Ця компанія - не для прибутків і збитків, але для людей і любові". Пізніше вона люб'язно привіталася з покоївкою в кімнаті відпочинку й запитала: "Як ваші справи?" "Добре", - відповіла дівчина. "Ні, - заперечила Эш. - Це не може бути добре! Адже ви ж насправді велика жінка! А це тільки фальшива маска . Ви не почуваєте себе великої? Так прикидайтеся, поки не станете нею!"

Еш знову зробила компанію приватної, викупивши всі акції в 1965 році. Вона класичний підприємець, що не бажає мати акціонерів, що вказують їй, як керувати компанією. За тиждень до викупу одна жінка написала лист із такою рекомендацією: "Зараз, коли ми є зрілої оганизацией, чи не думаєте ви, що це нерозумно - роздавати праворуч і ліворуч рожеві автомашини?" Ці рожеві машини були спинним хребтом її мотиваційної схеми й стали загальнонаціональним символом компанії. Мері Кей вирішила, що тепер вона цілком обійдеться без суспільних грошей, через які можуть піддатися небезпеці всі основи її концепції. Через два роки вона зробила свого сина Річарда головою правління, а сама стала головою у відставці, не втручаючись надалі активно ні в що, крім мотиваційної сфери.

З 1987 року Мері Кей частково відійшла від справ і була почесним головою створеної нею компанії. З того часу кермо влади прийняв її син від першого шлюбу Річард Роджерс. У цей час ця харизматична жінка - чарівна бабуся, що дотепер проповідує Велику Американську мрію кожному, хто хоче неї слухати. Вона - маркетингове чудо й видатний енергійний розум. Приз Гораціо Елджера був присуджений їй в 1978 році за опис історії її успіху. Сьогодні Еш сама член нагородного виборного комітету. Принцеса всього рожевого бере участь фактично в кожному ток-шоу, включаючи "Донахъю" й "Опру". Вона - власник звань "Підприємець року", "Видатна жінка" й "Супердосягнення", привласнених їй різними організаціями. Вона одержала навіть титул "Видатна жінка року", присуджений їй французьким журналом "Les Femmes du Monde". Еш представлена й у щорічній карнавальній процесії в якості "Королеви королев". Це звучить рефреном у хорі її підлеглих, які дивляться на неї як на свою Королеву, королеву бджіл.

До 1993 року Магу Кау Соsmetics була вже найбільшим у США торговим підприємством із продажу засобів по догляду за шкірою з більш ніж 250 тисячами незалежних консультантів у дев'ятнадцяти країнах світу. Фірма була визнана другою за величиною серед подібних косметичних фірм (вона поступилася тільки фірмі АVON), третьою за величиною косметичною компанією, і головним бажанням Еш було ще за життя побачити, як її фірма стає компанією № 1.

Сучасна "MaryKayCosmetіcs":

- Нинішні доходи компанії становлять 1,3 млрд дол. в оптових цінах (що дорівнює більш ніж 2,6 млрд дол. у роздрібних цінах).

- Сукупна площа корпоративного офісу - 992 м . У 37 країнах світу діють філіали, в яких працюють 850 тисяч консультантів з краси.

- За твердженням "WallStreet Journal" у фірмі "Mary Kay Cosmetіcs" кількість жінок, що заробляють понад 50 тис. дол. щороку, більше, ніж у будь-якій іншій компанії у США. А жінок-мільйонерш у компанії налічується більше 150.

- На сьогоднішній день компанія контролює 10% американського ринку засобів по догляду за шкірою.

Бізнес-концепція Мері Кей полягає в тому, що в бізнесі немає нічого серйозного, докучливою, недоступного жіночому розумінню - гроші в Магу Кау заробляють буквально граючи. Ділова філософія "Mary Kay Cosmetіcs" була створена для того, щоб гарантувати жінці можливість працювати й одночасно вести домашнє господарство. Мері Кей орієнтувалася на класичних домогосподарок, що не встигли отримати гарну освіту і що "розриваються" між кухнею і дитячим садком.

Своєрідність взаємозалежних прийомів переконання Эш допомагала компанії швидко нарощувати успіх. Вона проповідувала свої принципи, як первосвященик на месі. Її улюблені вислови:

"Я створила цю компанію для вас".

"Спочатку Бог, потім родина, потім кар'єра".

"Ми котимося вперед до успіху".

"У Бога не вистачило часу доробити все до кінця. Тому у вас тепер є можливість заволодіти або стати чимось, про що ви мріяли".

"Якщо ви вважаєте, що можете, ви - можете. Але якщо ви думаєте, що допоможете, значить ви й не зможете".

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат