На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Мері Кей та її успіхи в бізнесі

Реферати > Менеджмент > Мері Кей та її успіхи в бізнесі

"Прикидайтеся, поки не станете ким хочете".

Ці цитати можуть сприйматися як завгодно жорстко, але в надихаючій атмосфері "Mary Kay Cosmetіcs", що виходить від харизми її власниці, вони здобувають афористичність, що зачаровує і якій має сенс слідувати за всяку ціну.

Однак вирішальним фактором є харизма самої Еш. Вона має унікальну здатність спонукати людей до дії. Одним з основних пріоритетів було її співчуття цим жінкам. Один раз побувавши в їхній шкірі, вона могла примірити на собі всі нерозв'язні проблеми змушеної працювати матері. Це вроджене знання відчувалося щораз , коли вона розмовляла з ними.

Скориставшись добре відомою всій Америці технікою прямого продажу, Еш перетворила прихід продавця у міні-спектакль, майже культове дійство. Консультант приходить до вас додому і влаштовує безкоштовний косметичний сеанс, базікаючи з вами про новинки моди, чоловіків, дітей, рецепти різдвяного печива. Такі зустрічі більше нагадують посиденьки давніх приятельок, які довго не бачилися.

При цьому незалежні консультанти самостійно планують свій робочий день. Арифметика роботи проста: чим більше покупців, тим вищий дохід, а чим вищий дохід, тим більше титулів, подарунків. Кращих у Магу Кау величають королевами і фрейлінами. Сама Мері мала титул "Королева королев". Один із найпочесніших призів для менеджерів і консультантів, що відзначилися, - рожевий "Кадилак", "як у самої Мері". Відзначений такою високою нагородою консультант, повинен виправдати довіру: нового власника (частіше власницю) рожевого "Кадилака" на півроку підвищують на посаді - до керівника, але за умови: як мінімум 15 новачків для компанії плюс обов'язкові поставки на 600 доларів на місяць у наступні півроку.

Ще один символ фірми "Mary Kay Cosmetіcs" - джміль. Мері вва­жала цю комаху символом власного успіху: "Через свої крихітні крильця і важке тіло за всіма законами аеродинаміки джміль літати не повинен. Але він цього не знає і якось ухитряється літати". Золоті та алмазні шпильки у формі джмеля, кожна з двадцять одним діамантом, вартістю майже 4 тис. дол. присуджуються "Королеві збуту" напри­кінці кожного фінансового року. Щедрою рукою по всьому світу лідерам "Mary Kay Cosmetіcs" презентують манто з норки, туристичні путівки і знамениті рожеві "Кадилаки". Цей колір був вибраний не марно. Мері Кей надала перевагу рожевій гаммі, оскільки помітила, що вона ідеально гармонує з традиційно білосніжним обрамленням ванних кімнат, де прийнято зберігати косметику. З тих пір у "Mary Kay Cosmetіcs" все рожеве. Навіть свій особняк у Даласі Мері пофарбувала у рожевий колір.

Еш геніальна й у маркетингу, і в прийомах впливу. Її маркетингова концепція проста. Вона помітила, що жінки соромляться робити масаж обличчя в торговельному залі, якщо їх вимазане лікувальними засобами особа може побачити на дисплеї увесь світ. Маркетингові нововведення полягали в тому, що консультант міг проводити демонстраційний сеанс безпосередньо вдома в клієтки, коли вона почуває себе досить захищеної, де вона могла б освоїти нюанси догляду за шкірою, уникаючи сторонніх цікавих поглядів. "Коли останній раз хто-небудь із компанії Эсті Лаудер цікавився, як вам сподобалося придбане в них? Ніколи! А якщо ви щось купили в Мері Кей, то її працівник стає вашим консультантом на все життя".

Особиста й ділова філософія Еш втілилася в золотих правилах. Створення мережі є дуже важливим для всіх багаторівневих організацій маркетингового продажу, і "Mary Kay Cosmetіcs" не є в цьому виключенням. Дохід консультанта - 50 відсотків комісійних від кожного продажу, і якщо він може завербувати ще 24 інших жінки, він може заробляти 1000 доларів на місяць. Середня жінка витрачає на косметику більше 200 доларів у рік, так що арифметичний розрахунок дуже простий: потрібно знайти необхідну кількість, щоб забезпечити задовольняючий вас заробіток, всі дані для такого розрахунку відомі - адже ви завжди одержуєте п'ятдесят відсотків від продажної ціни. У рамках даної торговельної програми цією діяльністю займалася достатня кількість жінок, і до 1981 року Еш була "відповідальна" за 15 жінок, що стали міліонершами завдяки торгівлі засобами по догляду за шкірою. Такого безпрецедентного успіху ще не бувало.

Еш - настільки самовпевнений харизматик, що важко уявити її в негативному світлі. Вона говорить про ризикованість створення "Маrу Kay": "Ні про який ризик і мову не було. Я навіть подумати ніколи не могла, що може трапитися провал. Це було просто неможливо!" Це класично індивідуальна риса всіх великих творчих геніїв. Вони настільки вірять у себе, що здатні перебороти будь-яку проблему. Еш палка прихильна цієї філософії: "Я вірю, що якщо у вас є вибір між двома подарунками вашій дитині - на одній чаші вагів один мільйон доларів, а на іншій - здатність позитивно мислити, то самим більшим подарунком їй може бути тільки довіра до себе". Еш міркує про предмет, у якому вона - загальновизнаний знавець, саме тому, що вона - неперевершена в самовпевненості особистість, що досягла найвищих вершин завдяки абсолютній силі позитивного мислення.

Цілеспрямованість несвідомого й енергійність Еш сформували її творчою мрійницею. Енергія її внутрішніх подань, що зберігаються в несвідомому, проявлялася з очевидністю у всьому, за що вона тільки не бралася. Вона була жіночна, але в честолюбному й гостро агресивному стилі. Феміністи розглядали її як ідеальну кандидатуру для здійснення своїх завдань, особливо коли вона кинула виклик чоловічому шовінізму й відкрила свою власну компанію.

Еш повністю ігнорувала свого адвоката з лівостороннім мисленням, що дорікнув їй один раз: "Мері Кей, ви все мрієте, так можна все проспати". Її мріяння втілилися в реальність, і тепер вона живе у власному замку. Так уже вийшло, що по дорозі в цей замок вона перетворила не більше і не менше як торгівлю ділової Америки! Вона постійно металася між трагедіями й успіхами. Її харизматична форма оптимізму змусила долю їй посміхнутися, але більше досягнутого її радує можливість показати тепер людям, які хочуть мати все це, що будь-яка мрія може бути реалізована завдяки роботі у відповідному оточенні. Гасло бізнесу Еш звучить так: "Чим я сьогодні можу допомогти жінкам ще більше зміцнити їхнє позитивне уявлення про себе?" Вона виконувала цю заповідь краще кого б то не було у світі. Саме завдяки цьому їй удалося усвідомити, що таке справжній творчий геній.

Засновниця "Mary Kay Cosmetіcs" померла 22 листопада 2001 р. Крім створення найбільшої компанії у галузі прямого продажу засобів по догляду за шкірою, Мері Кей залишила після себе 16 внуків, 28 правнуків і одного праправнука.

Література:

1. Дендеріна Н. До рожевої мрії на джмелиних крильцях. // Галицькі контракти.- 2004. - № 10.

2. http://www.kontrakty.com.ua

3. http://www.marykay-company.ru/

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат