На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Операції з дорожніми чеками в сучасній банківській практиці

Реферати > Банківська справа > Операції з дорожніми чеками в сучасній банківській практиці

План

Вступ

1. Гарантований chek

2. Переваги та недоліки чеків.

3. Приклади проведення операцій з дорожніми чеками в Україні

Висновки

Список використаних джерел

Вступ

"Гроші" з'ясували, як краще використати цей папір, схожий на гроші: пред'явити в посольстві при одержанні візи і відразу перевести в готівку чи сміливо брати із собою за кордон.

Як відомо, при одержанні віз посольства вимагають від українських туристів доводити їхню платоспроможність - що в них є якась сума (в еквіваленті - від 40 до 80 євро розраховуючи на день перебування в країні). Так установлено практично всіма країнами ЄС, а також деякими іншими. Серед них є і багаті: США, Канада, Австралія та Ізраїль. І горді: Нова Зеландія, Мальта, Єгипет, Марокко, ПАР, Бангладеш, Індія, Індонезія, Ємен, Малайзія, Пакистан, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни, Шрі-Ланка, Аргентина, і Багами з Венесуелою, Віргінські о-ви, Колумбія, Мексика, Пуерто-Рико, Сальвадор і Ямайка.

Однак нести в консульські відділи разом з візовими документами готівку -даремно. Для посольств доказом платоспроможності слугують тільки виписки з банківських рахунків і дорожні чеки.

Перший варіант підходить не всім: позичальники, що заборгували банкам, багато приватних підприємців і просто ледарі найчастіше не хочуть або не можуть піти в банк і відкрити поточний або картковий рахунок. От ці люди в основному і є основними покупцями дорожніх чеків у банках.

"Наші клієнти, як правило, купують чеки для безпечного зберігання коштів під час подорожі, рідше - для безпечного зберігання заощаджень вдома. Крім того, посольства деяких країн вимагають наявності дорожніх чеків на певну суму для відкриття візи", - підтверджує заступник директора департаменту приватного банкінгу "Райффайзен Банку Аваль" Євген Дем’янов.

Якщо посольство залишає альтернативу: купувати чеки чи надавати виписку з рахунку, варто всерйоз задуматися, що вигідніше? Адже, крім спрощення процедури одержання візи, у чеків є й інші достоїнства, що проявляються при поїздках за кордон. Їх беруть із собою на додачу до грошей на картці, у якості "недоторканного запасу" або альтернативних платіжних коштів.

"Далека поїздка завжди сприймається як стресова ситуація, будь-який мандрівник повинен, насамперед, розраховувати на свої фінансові можливості, а в цілості грошей хочеться бути впевненим. Якщо за кордоном загубиться картка, відновити її, швидше за все, удасться, тільки повернувшись додому. А от чеки - зовсім інша справа", - розповідає генеральний директор з дорожніх чеків і предоплачених фінансових продуктів American Express у Росії і СНД Олексій Маслов.

Відзначимо, що виняток становлять власники привілейованих карток: їм у таких випадках може бути негайно видана тимчасова картка з лімітом коштів на ній. По чеках же, дійсно, відшкодування можна одержати протягом доби і за місцем свого перебування в даний момент (навіть якщо вони були загублені в іншій країні).

Якщо консульство готове замість чеків прийняти виписку з карткового рахунку, то чи варто бігти за ними? Адже якщо пластикова картка вже є, тоді простіше не купувати чеки, а покласти на картку гроші і пред'явити в консульство виписку з рахунку. Але якщо картки нема, а документи треба надати терміново, чеки - чи не єдиний вихід.

Чек - це зобов'язання компанії, що його випустила, за яким вона зобов'язується оплатити його номінал (суму чека) після пред'явлення чека. Дорожній чек - паперовий розрахунковий документ, що виражений в іноземній валюті та використовується як засіб міжнародних розрахунків неторговельного характеру (видача коштів на відрядження, отримання готівки, оплата за послуги, надані в готелях, ресторанах, магазинах тощо) і є грошовим зобов'язанням чекодавця виплатити зазначену в чеку суму чекодержателю (власнику), підпис якого проставляється в зазначеному компанією-емітентом місці під час продажу.

Перевага дорожнього чека - це практично повна гарантія повернення суми чека навіть у випадку його втрати або крадіжки. Така гарантія забезпечується досить надійною та захищеною схемою видачі чека і прийому його до оплати. Розпорядитися чеком може тільки його власник, ім'я якого зазначене на чеку. Звірити ім’я-по батькові власника можна з паспортом або будь-яким іншим документом, що ідентифікує особу. Крім того, власник ставить на чеку свій підпис, що надалі буде слугувати зразком для звірення з підписом пред'явника чека і, знов-таки, з підписом у паспорті. Словом, хитромудро, але по суті.

Дорожні чеки, які подаються чекодержателем у Банк до сплати, мають містити чітко визначені реквізити, а саме:

· назву документа - "дорожній чек" ("travelers cheque");

· назву компанії-емітента, що випустила чек: American Express або Thomas Cook;

· назву платника та його реквізити;

· підписи уповноважених осіб компанії емітента;

· номінал та назву іноземної валюти;

· серію та номер;

· місце для підпису особи, що має намір купити чек;

· місце для підпису чекодержателя при сплаті чека.

Треба сказати, що підпис - один з найважливіших моментів у роботі з дорожніми чеками. Підписуючи чек, потрібно завжди пам'ятати, що цей підпис потрібно відтворити як мінімум ще один раз на тому ж самому чеку. Якщо підпис здасться працівникам банку, куди ви пред'явите до оплати свій чек, підозрілим, то вам дадуть ще дві спроби, після яких чек буде прийнятий на інкасо, і жадані гроші ви зможете одержати тільки після закінчення досить тривалого періоду, що буде потрібний для перевірки.

Як ми вже відзначали, гроші по чеку можна одержати тільки після пред'явлення документа, що засвідчує вашу особу. Вся процедура одержання іноді досить заморочлива, але всі вимоги спрямовані на те, щоб скористатися украденим або знайденим чеком для одержання готівки було важко. По-перше, буде потрібно досконало освоїти техніку підробки підпису, тому що зловмисникові прийдеться розписуватися за власника чека на очах у співробітників банку. По-друге, необхідно буде підробити документ, що засвідчує особу, так, щоб це не викликало підозри в співробітників банку. Крім того, сам бланк чека з різними ступенями захисту підробити дуже складно.

Механізм роботи з дорожніми чеками створює перешкоди не тільки для зловмисника, але і для власника втраченого чека. Щоб одержати свої гроші, власникові-невдасі, що опинився без чека, необхідно відразу ж після того, як стало ясно, що чек зник, повідомити номер чека у відділення компанії, що випустила чек, і із квитанцією, що видають при видачі чека, звернутися для одержання грошей.

Найвідоміші дорожні чеки - American Express і Thomas Cook. Менш відомі, але теж популярні у світі - Visa. Чеки в Україні не так вже й поширені, з ними працюють тільки великі банки - Правекс-Банк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрексімбанк, Надра та інші.

Для того щоб купити дорожній чек, потрібний паспорт і ідентифікаційний код (іноді вимагають довідки банків, де відкриті рахунки). При покупці чеків банк зазвичай бере комісійні (як правило, 1% суми номіналу, не менше 27 грн.) і вимагає, щоб покупець поставив свій підпис на кожному бланку. За кордоном для обміну чеків на готівку потрібно звертатися в банк або агентства компаній, що випускають чеки. Чеки обмінюють на місцеву валюту в 150 країнах світу, а в США дорожні чеки приймаються нарівні з готівкою.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат