На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Операції з дорожніми чеками в сучасній банківській практиці

Реферати > Банківська справа > Операції з дорожніми чеками в сучасній банківській практиці

Обмін відбудеться тільки після того, як буде проведена ідентифікація підпису та перевірений паспорт туриста. При обміні чека на гроші з туриста теж візьмуть комісійні відсотки, причому трохи вищі, ніж при продажі чека. У деяких країнах замість певного відсотка беруть фіксовану суму з кожного чека незалежно від його номіналу, так що бажано заздалегідь з'ясувати, скільки вам доведеться заплатити за переведення в готівку чекових грошей. Іменні чеки приймають інкасо, стягуючи 2% (як правило, не менше 54 грн.).

Громадянам України за наявності дозволу банку на вивіз дорожніх чеків (банк оформлює його безкоштовно) дозволяться провозити дорожні чеки на суму, що не перевищує еквівалент 6 тис. доларів.

Останнім часом спостерігаються певні успіхи в продажі дорожніх чеків. Так, за деякими даними, у низці регіонів збільшення продажів досягає 100%. Звичайно, у першу чергу, це пов'язано зі спільною рекламою, що поки обережно, з оглядкою практикують деякі фінустанови та компанії, що випускають дорожні чеки.

За словами фахівців, у результаті таких спільних проектів при операціях з дорожніми чеками не стягується комісія. Але основна причина нинішньої динаміки обсягів операцій з дорожніми чеками полягає в тому, що люди, які їздили за кордон і розраховувалися там за товари готівковими коштами, починають розуміти, що дорожні чеки - це безпечна альтернатива готівці.

У нашій державі культура користування даною послугою тільки формується. На Заході ж, де обсяги розрахунку чеками дуже великі, вона вироблялася десятиліттями. І хоча навряд чи в нас незабаром дорожні чеки повністю витіснять готівку, позитивні тенденції очевидні, і далі вони будуть тільки розвиватися.

Якщо для того щоб отримати готівку з картки, вам доведеться шукати банкомат, то одержати готівку за чеком можна тільки в банку або фінустанові, що співробітничає з тією, що, власне, видала чек. Більшість туристів воліють мати справу із солідними іменами банків, щоб, загоряючи де-небудь на Барбадосі, не мучитися головним болем про те, як одержати на руки свої кревні.

Дорожній чек, вважають його власники, більш ощадливий, ніж пластикова картка - користуючись чеком, людина чітко бачить всю суму, якою володіє, розрахунок карткою часто здійснюється за принципом "витрачати, поки це буде можливо". За словами Ігоря Фомічева, начальника управління вкладних і розрахункових неторгових продуктів "Укргазбанку", при покупці дорожнього чека клієнтом з нього береться комісія від 0% до 2% залежно від тарифів, установлених у банку, а от при покупці чека в клієнта комісія часто змінюється залежно від того, де був куплений чек.

Перше та головне правило для власників дорожніх чеків: збираючись у подорож із чеками, потрібно записати у свій щоденник телефони технічної підтримки та адреси офісів, у яких можна одержати готівку або заявити про пропажу чеків. Також потрібно врахувати деякі деталі: приміром, із проблемами по чеках Visa прийдеться спілкуватися з оператором служби технічної підтримки англійською мовою. У випадку пропажі або втрати чеків варто звернутися в офіс компанії-емітента протягом 24 годин. Для відшкодування загублених чеків власника попросять пред'явити договір про покупку чеків (або відповідні квитанції, корінці чеків) і посвідчення особи. Можуть попросити і довідку з поліції про пропажу. Як правило, чеки відновлюють протягом доби.

Безкоштовні номери телефонів, за якими можна додзвонитися в офіс компанії - емітента дорожніх чеків, наведені в "Угоді про покупку", що оформляється та видається клієнтові при продажі дорожнього чека. Відшкодування виплачується в обсязі зазначених у цій угоді номіналів дорожніх чеків. Вона є єдиним документом, що підтверджує приналежність загублених дорожніх чеків, тому рекомендується зберігати її окремо від дорожніх чеків, причому бажано не з іншими документами, тому що випадки втрати гаманця навіть у високорозвинених країнах, де не процвітає злодійство, - не така вже й рідкість.

Якщо трапилося так, що важливий елемент чека залитий кольоровою рідиною, вимазаний незмивною фарбою або більше чверті чека деформовано, то чек приймається на інкасо. В інших випадках чек приймається до негайної оплати при одержанні коду авторизації, що касир банку запитує в емітента.

Глобальне питання, що час від часу терзає всіх хазяїв чеків, що сумніваються: а що, якщо банк, що видав цінний папір, розориться? Вас це не повинно хвилювати. Емітентами дорожніх чеків є західні компанії з високим рейтингом надійності, які і забезпечують їхню платоспроможність. А банки, що продають дорожні чеки, - усього лише посередники в поширенні. Тому ви в будь-якому разі одержите свої гроші назад.

На відміну від готівки, чеки мають значні переваги, що захищають гроші від крадіжки або втрати. Тому вони можуть бути використані тоді, коли, великий ризик втратити готівку в поїздці як по Україні так і за кордоном, при зберіганні грошей вдома. Крім того, чеки приймаються в безлічі готелів, магазинів і ресторанів як оплата товарів та послуг, при цьому здача видається готівкою. У випадку втрати, крадіжки або пошкодження чеки будуть відновлені компанією, як правило, протягом 24 годин після звернення.

Приємний момент: через наш кордон можна провозити будь-яку суму задекларованих дорожніх чеків. Але якщо відомості про дорожні чеки, що вивозяться, не внесені в декларацію, вони можуть бути вилучені митною службою. Клієнтові при покупці чеків краще поцікавитися в банку про можливість їхньої оплати в країні, у якій він їх бажає перевести в готівку.

Тепер про недолік. За словами представника "Укргазбанку", він полягає в тому, що перевести в готівку чек може тільки його безпосередній власник, винятком є ситуація, коли чек перейшов третій особі в спадщину. Перевести в готівку чек можна в безлічі ф.інансових установ, а також представництвах компанії - емітента чека. Переведення в готівку чеків обходиться не дорожче, ніж використання пластикових карток, але використання чека більш надійне, тому що його можна легко відновити - за короткий час і безкоштовно. А також, на відміну від банківських карток, при придбанні чека клієнтові немає необхідності відкривати спеціальний рахунок і чекати виготовлення картки, операція продажу чека клієнтові займає всього кілька хвилин.

Момент із форс-мажорних: якщо трапилося так, що власник чека загинув, його родичі вправі вимагати відшкодування за платіжними інструментами. Родичі загиблого з документами про спадкування та дорожніми чеками звертаються до компанії-емітента для одержання відшкодування за цими чеками. Далі відшкодування здійснюється на загальних підставах.

Для негайної оплати дорожні чеки передавати третім особам заборонено. Можна передавати дорожні чеки третім особам для одержання готівки тільки на умові інкасо. Для цього необхідно поставити другий підпис і заповнити передавальний напис на чеку.

Отже. Чи варто використовувати дорожні чеки?

За

· При втраті їх можна відновити протягом доби.

· Їх можна брати із собою в поїздку в якості "недоторканного запасу"

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат