На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Проблеми рівноваги попиту та пропозиції в умовах переходу до ринк

Реферати > Економічні теми > Проблеми рівноваги попиту та пропозиції в умовах переходу до ринк

Графік 3. Використання попиту і пропозиції (старі автомобілі, нафта і земля).

Економісти використовують пропозицію і попит, щоб аналізувати різноманітні ринки. Чи ви можете пояснити ці три приклади?

На графіку (а) показано конкурентний ринок старих автомобілів. Що ста­неться з цінами на старі автомобілі в період піднесення, коли доходи сімей зроста­ють? Графік (б) показує, як різко зросли ціни на нафту, коли ОПЕК (організація країн — експортерів нафти) встановила контроль над ціною на нафту (так званий нафтовий картель). Що станеться з величиною попиту на нафту, якщо ОПЕК розпадеться і ціни на нафту різко впадуть? Третій графік (в) визначає попит і пропозицію на землю в Манхеттені. Зауважте, як мало залежить пропозиція землі від ціни. Чи можете ви пояснити, чому зрослий попит на землю помітно підвищує ціни і майже не змінює величину пропозиції землі?

Це лише невеличкий перелік питань, на які можна дати відповідь, аналізуючи попит і пропозицію. Подальше вивчення поглибить наше розуміння сил, що стоять за попитом і пропозицією, і покаже, як цей аналіз використовується в інших важливих галузях. Проте навіть цей початковий огляд є незамінним знаряддям для розуміння економічного світу, в якому ми всі живемо.

7

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат