На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Порядок призначення субсидій

Реферати > Економічні теми > Порядок призначення субсидій

В Україні була впроваджена нова Програма житлових субсидій, яка мала на меті захистити сім'ї з низькими доходами від шоку , спричиненого ймовірним різким підвищенням розміру плати за житлово–комунальні послуги.

Субсидія – це надана громадянам щомісячна адресна безготівкова допомога для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік готівкова допомога на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. ї 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997р. ї 1050 зі змінами та доповненнями), субсидія розраховується з огляду на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Вона призначається (за деякими винятками) уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу (ЖБК), власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), враховуючи останні 6 місяців перед зверненням на термін 6 місяців (у деяких випадках - на 12 місяців).

В інших випадках громадяни сплачують 20 відсотків.

Субсидія призначається:

Ø уповноваженому власнику (співвласнику) житла,

Ø наймачу державного та громадського житлового фонду,

Ø членові житлово–будівельного (житлового) кооперативу,

Ø власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

У разі, коли у житлових приміщеннях (будинках) прописані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки, субсидія призначається за заявою опікуна і розраховується виходячи з розміру пенсії через втрату годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун на підопічних дітей.

Субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти, маючи батьків прописані в житловому приміщенні (будинку) самі.

Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян , які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово–будівельних (житлових) кооперативів – на утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності – на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується тверде та рідке пічне побутове паливо і природний газ, субсидія надається тільки на один вид палива.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово–комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо в межах споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (15% або 20%). При цьому норма володіння чи користування площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 м2 на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5м2 на всіх прописаних, а для громадян, які проживають в 1 – кімнатній квартирі, - на загальну площу, незалежно від розміру.

Для сімей, що проживають в квартирах (будинках) з індивідуальним опаленням, та складаються лише з непрацездатних осіб, у розмірі 42 м2 опалювальної площі на кожну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21м2 на сім'ю – 11м3 природного газу на 1 м2 площі на місяць в опалювальний період.

Рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 26.02.04 р.№ 79 передбачено: призначати субсидію на додаткову площу 10 м2 на сім'ю за умови наявності загальної площі житлового приміщення (будинку) не більше 70 м2 громадянам, сім'ї яких складаються лише з непрацездатних осіб, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для потреби городництва, сінокосіння, і випасання худоби, пенсія та інші соціальні виплати.

Уряд прийняв нормативно – правові акти, які розширили перелік користувачів житлових субсидій. Тепер це право надано громадянам: котрі проживають в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення за місцем їх реєстрації, використовують побутові електронагрівальні прилади для обігріву приміщення у разі відсутності централізованого теплопостачання, виходячи з норм споживання електроенергії, визначених для будинків, обладнаних електронагрівальними установками.

Також приведено у відповідність до вимог Закону України „Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово–комунальні послуги, спожиті за газ та електроенергію” від 20.02.2003 р. №554- ІV процедуру надання житлових субсидій у разі наявності такої заборгованості. З 01.07.2003 р. договір про реструктуризацію заборгованості та внесення поточних платежів укладаються до 60 місяців та може бути подовжений.

Згідно Постанови Комітету Міністрів України від 7 листопада 2003 р. № 1740 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 грудня 1995 р. №959 „Про встановлення тимчасових норм споживання населенням електроенергії та природного газу на оплату яких надається субсидія” встановлено, що під час нарахування населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату за користування природним газом та електроенергією у житлових приміщеннях, обладнаних лічильниками, використовується об'єм їх фактичного споживання, але не вище норм, встановлених цією постановою та постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. № 619.

Постійно змінюється та вдосконалюється законодавство щодо призначення субсидій, про що свідчить і постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 р. № 973 „Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, в якій зазначено, що субсидія не призначається, якщо у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, що не працювали і не навчались за денною формою у вищих навчальних закладах І – ІV рівнів акредитації, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидій (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми і час догляду яких зараховується до трудового стажу; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат