На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Коран - священна книга мусульман

Реферати > Релігія > Коран - священна книга мусульман

План

ст.

Вступ 3

Основна частина.

  1. Іслам як одна з світових релігій. 3
  2. Пророк Мухаммед – засновник Корану. 5
  3. Структура Коранічного тексту. 7
  4. Мова Корану. 10
  5. Коран як історико-культурна пам’ятка. 11
  6. Зміст та значення Корану для мусульманського суспільства. 11
  7. Історія писаного Корану. 16
  8. Коран роз’яснює сам себе. 17
  9. Історія людства по Корану 19

Висновок. 22

Список використаної літертури. 24

Вступ.

У багатьох релігіях світу маються книги, що шануються віруючими як священні. Такі Веди в індусів, Авеста в зороастрійців, Біблія (Старий завіт) в іудеїв, Біблія, що включає крім Старого завіту Новий завіт, у християн. Звичайно в них містяться сказання про бога і про богів, їхніх вісниках, посланниках і пророках, розповіді про загробне царство, ангелів і чортів, раї і пеклі, про те, як і ким створені світ, земля, людина, тварини і рослини, установлені обряди і звичаї, визначені учинки віруючих, часом навіть перелічується, які з них похвальні, гідні нагороди - земної і загробної і які - засуджувані, переслідувані людськими і небесними законами .

Метою роботи є ознайомлення з Кораном, як з однією з найбільш старовинних книг в історії людства та історичною пам’яткою ісламу. Зрозуміти вплив ісламу на сьогодення.

Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:

- ознайомитися з історією ісламу;

- розглянути Коран, як історичну та культурну пам’ятку;

- ознайомитися зі змістом Корану. Проповідники всіх релігій затверджують, що тільки книги їхньої віри правильні, божественні, боговдохновенні. Наука ж підходить до всім цим книгам однаково, об'єктивно, без упередженості. Так вона розглядає і Коран - головну священну книгу однієї з найбільше розповсюджених і щодо молодих релігій - ісламу. Основна частина.

1. Іслам як одна з світових релігій.

Іслам - наймолодша зі світових релігій, вона існує з 580 р. н. е. (зелений прапор є символом молодості та вічності цієї релігії). Це друга за чисельністю після християнства світова монотеїстична релігія.

За даними всесвітньої ісламської ліги, 1990 р. в різних країнах налічувалося понад 900 млн. послідовників ісламу.

Мусульмани живуть більш як у 120 країнах світу. В 35 країнах вони становлять 95 – 99% населення, в 13 країнах – впливову меншість, у 28 країнах іслам є державною релігією ( Іран, Пакистан, Мавританія та ін.).

Іслам виник на початку 7 ст. н. е. в Західній Аравії на перехресті культур і цивілізацій Сходу і Заходу, в період розпаду родоплемінного ладу і формування там центральної класичної арабської держави, епоху переходу від первіснообщинного до феодального ладу в арабів. Формування феодалізму вимагало відповідної ідеології – монотеїстичної релігії, яка об’єднала б арабські племена – кочівників – скотарів (бедуїнів), серед яких панував племінний політеїзм. Попередником ісламу був ханіфізм. Халіфи називали себе пророками та боролися за об’єднання арабських племен і встановлення єдинобожжя.

Термін «іслам» у перекладі з арабської означає «покірність», а того, хто прийняв цю релігію називають відданим (з араб.: мусульманин). Звідси – друга назва цієї релігії: мусульманство. У Європі її називають ще «магометанство» (від зміненого імені Мухаммед – Магомет).

З Аравії іслам поширився на сусідні країни Середнього Сходу, Єгипту, Північну Африку, Індію, Індонезію, Середню та Малу Азію, Закавказзя, Європу. Нині іслам є найпоширенішою після християнства релігією у світі.

Як і всі релігії, іслам має кілька течій, найпоширенішими з яких є сунітська та шиїтська, що відрізняються одна від одної деякими догматами і обрядами. Важливим стимулом для розвитку ідеології Ісламу виявився його розкол на ці дві течії. Після оформлення 4 богословсько - юридичних толків (мазхабів) в суннізмі і виробленні ісламського догматизму (10 вік) було визнано неможливим подальший розвиток теології, права, моралі, соціальних встановлень. Така позиція, що зберігалася до 20 століття, не могла не зробити негативного впливу на розвиток економіки і культури районів традиційного розповсюдження ісламу. В наші дні багато мусульманських богословів визнають украй шкідливу дію цієї концепції на все суспільне життя народів Сходу, заявляють, що соціальні структури можуть бути змінні людьми. Разом з тим більшість богословів з країн, що знаходяться в капіталістичній системі господарства, або закликають правовірних відродити порядки мусульманської общини часів пророка Мухаммеда, або бачать єдино можливий шлях до процвітаючого суспільства через введення шаріатськіх норм права і моралі. Теологи, виступаючі з подібними концепціями, нерідко приходять на позиції антикомунізму.

Основні визначення ісламу викладено у «святій» книзі мусульман – Корані (у перекладі з араб. Означає «читання»), який, згідно мусульманському переказу, був посланий Аллахом пророку Мухаммеду через ангела Джебраїла (Гавриіла). Вони покояться на семи догматах: вірі в єдиного бога - Аллаха, в ангелів, у всі книги божі, всіх посланників Аллаха, в кінець світу, визначення, воскресіння мертвих. Відповідно до віровчення Ісламу все суще в світі створене Аллахом і всі явища і події, які відбулися і відбудуться у Всесвіті аж до кінця світу і дня страшного суду, зумовлені їм і відбуваються по його волі. Культ Ісламу спирається на п'ять «стовпів віри»: сповідання віри - вимовляння формули «Немає божества окрім Аллаха, і Мухаммед - посланник божий», щоденна п'ятикратна молитва, пост в місяць рамадан (ураза), обов'язкова добродійність (закят), паломництво до Мекки (хадж). На ряду із стародавніми релігійними обрядами і ритуалами, а так само ісламськими святами (курбан - байрам, ураза - байрам, мавлюд) «стовпи віри» мають велике значення для збереження і зміцнення впливу релігії на віруючих. Другим після Корану джерелом віри мусульман – сунітів є Сунна (араб.: поведінка, приклад) збірка розповідей (хадісов) про вислови і дії Мухаммеда. У Корані й Сунні поряд з релігійними догматами і переказами про весілля Аллаха містяться різні моральні повчання, викладено принципи взаємостосунків з іншими народами, ставлення до жінки, до власності тощо. Положення Корану і Сунни покладено в основу феодального мусульманського права – шаріату, в якому чітко виявлено суть ісламу.

Варто звернути увагу на такі особливості віровчення ісламу:

· Віра в одного Бога Аллаха і його посланців – Мухаммеда і Алі. Аллах – один, невіддільний і єдиний. «Доповнюють» Аллаха пророки, ангели, демони, які також шануються як боги;

· Шанування «священного писання» (Корану).

· Шанування «священного письма» (Сунни) – зведення оповідей про діяння, вчинки Мухаммеда, його висловлювання з різних приводів, його автобіографії. Сунна є основою фікха – мусульманського правознавства – і шаріату – зведення мусульман;

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат