На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Прикладне програмне забезпечення

Реферати > Комп'ютерні науки > Прикладне програмне забезпечення

на уроці біології – подивитися, який вигляд мають різні рослини та тварини; дізнатися про їх еволюцію й особливості поведінки;

на уроці астрономії – побачити різні сузір’я і рух зірок на нічному небі;

на уроці фізики – відтворити різні фізичні досліди та вимірювання і зрозуміти зміст процесів.

Навчальні програми застосовуються не тільки в школах. Так само як і відеоігри, сучасні навчальні програми дають змогу відтворити на екрані ситуації, що наближені до реальності, і використовуються як тренажери під час підготовки спеціалістів найрізноманітніших професій.

Особливо популярними є програми вивчення іноземних мов. У процесі навчання користувач за допомогою мікрофону веде з комп’ютером розмову тією мовою, яку він вивчає. Комп’ютер відповідає на безпомилкові фрази або виправляє помилки в будові фраз та у вимові слів. Навчальні тексти вимовляються комп’ютером з різною швидкістю і супроводжуються відеофільмом на екрані. При цьому набуваються знання з граматики і навички розмовної мови.

Більшість навчальних програм має кілька рівнів і методів навчання.

Сучасні навчальні програми використовують засоби мультимедіа і, таким чином, ставлять певні вимоги до апаратної частини комп’ютера.

9. Комп’ютерні ігри і засоби мультимедіа

Найпопулярнішими на сьогоднішній день є програми, що дозволяють, сидячи перед екраном комп’ютера, грати в шахи, пробиратися по лабіринту, долати перешкоди та уникати небезпеки. Йдеться про комп’ютерні ігри.

Легкість керування комп’ютером під час ігри, жвавість зображення на екрані, миттєва реакція на ті команди, що подає гравець, - все це забезпечується найскладнішими програмами, заснованими на суворих математичних розрахунках.

Для створення сучасних комп’ютерних ігор, тренажерів та багатьох інших видів ПЗ використовується комп’ютерна технологія, що називається мультимедіа.

Використовуючизасоби мультимедіа, комп’ютер передає все багатство кольорної гами, що її здатна розрізнити людина.

Програми, що використовують засоби мультимедіа, потребують десятки мегабайтів дискової пам’яті.

Для зберігання таких програм використовуються компакт-диски.

10. Висновок:

Прикладне програмне забезпечення являє собою комплекс прикладних програм, за допомогою яких виконуються конкретні завдання (від виробничих до творчих, розважальних та навчальних). Між прикладним та системним програмним забезпеченням існує тісний взаємозв'язок. Універсальність обчислювальної системи, доступність прикладних програм і широта функціональних можливостей комп'ютера безпосередньо залежать від типу наявної операційної системи, системних засобів, що містяться у її ядрі й взаємодії комплексу людина-програма-обладнання.

Прикладні програми дозволяють розв’язувати різні проблеми користувачів, наприклад: навчаючі програми, які використовуються в школах, інститутах; програми-редактори, які допомагають оброблювати тексти, малюнки, графіки і т.д. Це самий великий клас програм, з якими зустрічається будь-яка людина, якщо вона живе в сучасному комп’ютеризованому суспільстві. Такі програми працюють в житлових конторах, поліклініках, магазинах, офісах, банках, міліції, ДАІ. Без цих програм сучасне суспільство просто не може існувати.

11.Список використаних джерел:

1. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Паланжоглу М.О., “Практичний курс інформатики”, Київ 1997.

2. Інформатика: Підручник для 10–11 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ І.Т.Зарецька, Б.Г,\. Колодяжний; видавництво «Факт» 1998.

3. “Комп’ютер у школі і сім’ї”, №3, 1998.

4. В.В Трапезников, І.І Фурманчук «Windows для початківців» видавництво «Діалектика» Київ 1996.

5. Кишик А.Н. «Досье пользователя Microsoft Word 97» - Киев: «Логос», 1998.

6. Основи інформатики / За ред. Смирнова М.В. - К., 1999.

7. Соколюк Є.І. Комп'ютерні технології сьогодні. - Харків, 2000.

8. Програмне забезпечення / За ред. Ящука С.М. - К., 2001.

9. Windows для чайников. - К., 2000.

10. Стефанюк В.Л. “Інформаційні системи і їх застосування”. – Київ., 1999.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат