На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

РПС Японії


ПЛАН.

Вступ .3

1. Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Японії 5

2. Передумови розвитку та розміщення продуктивних сил Японії 11

3. Сучасна галузева структура й рівень розвитку господарського комплексу території .18

4. Особливості розміщення й територіальна структура провідних галузей господарства Японії 24

5. Економічні зв'язки Японії .31

6. Проблеми та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил .35

Висновки .38

Література 40

Вступ.

Назва країни – „Японія” у всіх європейських мовах походить від перекрученого читання двох ієрогліфічних знаків, що становлять власне назва цієї країни - Ніхон або, у більше урочистому й офіційному стилі, Ніппон. Перший із цих знаків означає сонце, а другий - корінь або основу. Звідси алегоричне позначення Японії як Країни сходячого сонця. Самоназва японців - «нихондзин» («дзин» значить людина). Японія з 1945 р. конституційна монархія.

Можна без перебільшення сказати, що економічний розвиток і зовнішня експансія цієї держави стали однієї з найбільш обговорюваних тем сьогодення. Справді, те що Японія, потерпівши жорстоку поразку у війні, понісши величезні матеріальні, екологічні і моральні збитки, змогла практично протягом життя одного покоління не тільки здійнятися з руїн і розрухи, але й перетворитися в першокласну економічну державу, що лідирує в багатьох областях промисловості й торгівлі, науки й техніки, не може залишити байдужим. Вивчення досвіду Японії допоможе зрозуміти секрети різкої підвищення конкурентоспроможності на світовому ринку і виробити концепцію розвитку українського господарства. Це особливо актуально саме зараз, оскільки Україна планує до кінця цього року вступити в ВТО, що автоматично не тільки відкриє нові ринки збуту для наших товарів і технологій, а й наш ринок для збуту закордонних товарів і технологій. В свою чергу це може призвести до занепаду вітчизняної виробничої сфери, як неконкурентоспроможної. Тому на сьогоднішній день нагальним питанням для України є швидке підвищення конкурентоспроможності вітчизняної промисловості, підвищення рівня захищеності вітчизняного ринку від імпорту, залучення кредитів та інвестицій із розвинених країн, вдосконалення законодавства. В Україні також існує величезна проблема в екологічному питанні. Такі проблеми вже п’яте десятиліття успішно вирішуються в Японії. Тому досвід цієї країни у швидкій відбудові, реорганізації економіки, диверсифікації джерел постачання енергоносіїв(що особливо актуально після нещодавніх ”газових воєн” із Росією), швидкому адаптуванні до нових умов міжнародного попиту, інтеграції на рівних правах у світову спільноту, вирішення локальних проблем з екологією тощо як можна ліпше потрібно дослідити і засвоїти керівництву нашої держави.

В процесі написання роботи нами були використані зазначені нижче друковані джерела і інтернет-видання, ми використовували загальнонауковий, описовий методи, метод системно-структурного аналізу. Із розрахункових статистичний, балансовий та систематичний, а також галузевий метод та метод районування.

Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Японії.

Японія розташована в Східній Азії, розміщуються на чотирьох великих островах: Кюсю, Сікоку, Хонсю й Хоккайдо, островах Рюкю й більш ніж тисячі дрібних островів. На півночі омивається Охотським морем, на сході - Тихим океаном, на півдні - Тихим океаном і Східнокитайським морем, на заході-Корейською протокою і Японським морем. Площа країни 377688 квадратних кілометрів, що становить одну двадцять п'яту території США, однієї двадцяту площі Австралії, але більше Великобританії в півтора рази.

Рівнини Японії лежати, в основному, уздовж плину рік, уздовж нижніх схилів гір й уздовж узбережжя. Найбільш великі долини розташовані на острові Хоккайдо: уздовж ріки Ісікари в західній частині острова, уздовж ріки Токачи на південному-сході й на східному узбережжі навколо міст Немуро й Кусіро. На острові Хонсю також є великі долини: у долині Осака розташовані Кобе, Кіото й Осака; у долині Канто знаходиться Токіо, у долині Нобі - Нагоя. На острові Кюсю головною рівниною є рівнина Цукусі. Найбільш видатною топографічною рисою Японії є гори. Гірські ланцюги тягнуться через острови з півночі на південь. На острові Хоккайдо розташований гірський ланцюг вулканічного походження, що бере початок на Курилах. Цей гірський ланцюг розділяється на дві смуги на південно-західному узбережжі й виникає як два паралельні ланцюги на острові Хонсю. Головний ланцюг тягнеться на південь до гірської маси нагір'я ріки Сінано й там, по ширині острова, утворить найвищий гірський пояс країни. Гора Фудзі (3776 м), найвища точка країни, перебуває в цьому гірському поясі недалеко від міста Йокогама. Один з найбільш низьких гірських ланцюгів острова називаються Японські Альпи через їх мальовничість. На крайньому півдні острова лежить ще один гірський ланцюг, де гора Кіту (3192 м) - найвища точка регіону. На островах Кюсю й Сікоку також є невеликі гірські ланцюги, однак їхня висота не перевищує 1982 м. (гора Ісіцукі на острові Сікоку). На Японських островах розташовано близько 188 вулканів, більше 40 з їх активні. У районах вулканів велика кількість гарячих джерел. Хоча в Японії дуже багато рік, судноплавних серед них майже немає. Найдовша річка Японії - Сінано, на острові Хонсю (367 км), серед інших великих рік Хонсю - Тоні, Кітакамі, Тенрі й Могамі; на Хоккайдо - Іісікарі, Тесіо, Токачі; на Сікоку - Есіно. Більшість японських озер – гірські, тому неподалік, зазвичай, знаходяться популярні курорти. Найбільше озеро Японії - Біва (672 квадратних кілометрів) - перебуває на острові Хонсю.

Корисних копалин мало. Вони представлені головним чином родовищами кам'яного вугілля (північна частина о. Кюсю, Ісікарі на острові Хоккайдо, Дзебан і Мотаяма на Хонсю), нафти (західне узбережжя островів Хонсю й Хоккайдо), чорних і кольорових металів. Родовища залізних руд невеликі (Камансі в північній частині острова Хонсю та ін.). Велике значення мають родовища мідних руд - жильні (Асіо), скарнові (Сасагатані та Ягука) і типу колчеданних покладів (Бессі й ін.). Розробляються руди свинцю й цинку (родовища Калигока й Хосокура на острові Хонсю), олова, вольфраму, нікелю, сурми, родовища алюмінієвої сировини. Велике значення мають родовища марганцю, піриту, сірки. Золото й почасти срібло добуваються з родовища, пов'язаних головним чином з молодими вулканічними породами (район Кагосіми на острові Кюсю й багато інших). Убогість природних ресурсів істотно підвищує значимість зовнішньої торгівлі для народного господарства країни. У той же час багато галузей обробної промисловості країни в найсильнішій мірі залежать від зовнішніх ринків. Японія перетворилася у свого роду гігантську майстерню по переробці промислової сировини й виробництву готових виробів . Вона не може існувати у відриві від світових ринків , що накладає свій відбиток як на основні напрямки економічного розвитку, так і на зовнішню політику країни.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат