На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Проблеми та перспективи ЄС на сучасному етапі

Реферати > Міжнародні відносини > Проблеми та перспективи ЄС на сучасному етапі

Протягом більше 50 років європейці прагнули до близького економічного співробітництва і політичних зв'язків. Вступ десяти нових країн до Європейського союзу в 2004 р. відкрив останній і, можливо, найдраматичніший розділ в цьому процесі. Розширення другого в світі за величиною ринку пропонує історичні можливості для економічного оновлення. Але з розширенням приходять і проблеми. Під час повільного зростання, затяжного високого рівня безробіття і важких фінансових ситуацій в деяких країнах, зрозуміло, що давніші члени ЄС іноді більше зосереджуются на потенційно небезпечних труднощах, ніж можливостях. Ці проблеми реальні, але рішення їх лежить в нових перспективах збільшеного ЄС: більше торгівлі товарами і послугами, інтеграція ринків, кращий розподіл капіталу і потенційно дисциплінуючий ефект, що надається на економічну політику з боку економічного об'єднання.

Прогрес і торгової, і фінансової інтеграції спирається на поліпшену економічну політику. Нові держави-члени повинні продовжувати нарощувати макроекономічну стабільність і фінансову дисципліну, особливо щодо суспільних фінансів.

Приєднання до союзу 10 нових держав зі значно слабшими еконо­міками та сільським господарством, ніж у країнах Старої Європи, поставило питання про перерозподіл дотацій, аби зменшити їх для старих членів і відповідно збільшити для нових з метою вирівнювання загальної економічної ситуації в Євросоюзі.

1997 року було розроблено та введено в дію Європейську стратегію в галузі зайня­тості з метою досягнення прогресу по бороть­бі з безробіттям протягом наступних п'яти років. 2000 року відбувся Лісабонський сам­міт Європейської Ради, яким було ухвалено ключовий стратегічний документ ЄС - «План економічного та соціального оновлення для Європи до 2010 року», що в широкому вжит­ку отримав назву Лісабонської стратегії. Лісабонською стратегією забезпе­чення повної зайнятості визначено ключовою метою економічної та соціальної політики, а її успішну реалізацію - одним з головних пріоритетів Союзу. Головними проблемами у сфері зайнятості, з якими сьогодні зіткнулися у Європейському Союзі, є потреба впровадження економічних реформ з метою пристосування сучасних євро­пейських економік до об'єктивних змін, вик­ликаних глобалізацією, а також демографічні проблеми, пов'язані передусім із процесом за­гального старіння населення, а, відтак, і ско­рочення кількості осіб працездатного віку.

Список використаної літератури:

1. Алезина А. Охлаждение “новых евросоюзных” / А. Алезина, Ф. Джовацци // Компаньйон.- 2004.- №42.- с. 48

2. Дідівська Л. І. Захист конкуренц в Європейському Союзі та сучасні новації // Актуальні проблеми економіки.- 2005.- №9.- с. 117-123

3. Панцир С. Політика зайнятості Європейського Союзу / С. Панцир, Г. Асламян // Часопис Парламент.- 2004.- №3.- с. 25-33

4. Рато Р. Расширение ЕС выгодно всем, но завтра // Компаньйон.- 2005.- №6.- с. 51

5. Романенко Ю. Геть від Європи // Галицькі контракти.- 2004.- №32.- с. 14-15

6. Сіденко В. Важкий шлях до ринку ЄС / В. Сіденко, О. Барановський // Дзеркало тижня.- 2004.- №1.- с. 1,8

7. Терешко С. Рік минулий для Європейського Союзу: підсумки та оцінки // Політика і час.- 2006.- №2.- с. 8-15

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат