На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Розміщення продуктивних сил Японії

Реферати > Розміщення продуктивних сил > Розміщення продуктивних сил Японії

ПЛАН.

Вступ .3

1. Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Японії 5

2. Передумови розвитку та розміщення продуктивних сил Японії 11

3. Сучасна галузева структура й рівень розвитку господарського комплексу території .18

4. Особливості розміщення й територіальна структура провідних галузей господарства Японії 24

5. Економічні зв'язки Японії .31

6. Проблеми та перспективи розвитку та розміщення продуктивних сил .35

Висновки .38

Література 40

Вступ.

Назва країни – „Японія” у всіх європейських мовах походить від перекрученого читання двох ієрогліфічних знаків, що становлять власне назва цієї країни - Ніхон або, у більше урочистому й офіційному стилі, Ніппон. Перший із цих знаків означає сонце, а другий - корінь або основу. Звідси алегоричне позначення Японії як Країни сходячого сонця. Самоназва японців - «нихондзин» («дзин» значить людина). Японія з 1945 р. конституційна монархія.

Можна без перебільшення сказати, що економічний розвиток і зовнішня експансія цієї держави стали однієї з найбільш обговорюваних тем сьогодення. Справді, те що Японія, потерпівши жорстоку поразку у війні, понісши величезні матеріальні, екологічні і моральні збитки, змогла практично протягом життя одного покоління не тільки здійнятися з руїн і розрухи, але й перетворитися в першокласну економічну державу, що лідирує в багатьох областях промисловості й торгівлі, науки й техніки, не може залишити байдужим. Вивчення досвіду Японії допоможе зрозуміти секрети різкої підвищення конкурентоспроможності на світовому ринку і виробити концепцію розвитку українського господарства. Це особливо актуально саме зараз, оскільки Україна планує до кінця цього року вступити в ВТО, що автоматично не тільки відкриє нові ринки збуту для наших товарів і технологій, а й наш ринок для збуту закордонних товарів і технологій. В свою чергу це може призвести до занепаду вітчизняної виробничої сфери, як неконкурентоспроможної. Тому на сьогоднішній день нагальним питанням для України є швидке підвищення конкурентоспроможності вітчизняної промисловості, підвищення рівня захищеності вітчизняного ринку від імпорту, залучення кредитів та інвестицій із розвинених країн, вдосконалення законодавства. В Україні також існує величезна проблема в екологічному питанні. Такі проблеми вже п’яте десятиліття успішно вирішуються в Японії. Тому досвід цієї країни у швидкій відбудові, реорганізації економіки, диверсифікації джерел постачання енергоносіїв(що особливо актуально після нещодавніх ”газових воєн” із Росією), швидкому адаптуванні до нових умов міжнародного попиту, інтеграції на рівних правах у світову спільноту, вирішення локальних проблем з екологією тощо як можна ліпше потрібно дослідити і засвоїти керівництву нашої держави.

В процесі написання роботи нами були використані зазначені нижче друковані джерела і інтернет-видання, ми використовували загальнонауковий, описовий методи, метод системно-структурного аналізу. Із розрахункових статистичний, балансовий та систематичний, а також галузевий метод та метод районування.

Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Японії.

Японія розташована в Східній Азії, розміщуються на чотирьох великих островах: Кюсю, Сікоку, Хонсю й Хоккайдо, островах Рюкю й більш ніж тисячі дрібних островів. На півночі омивається Охотським морем, на сході - Тихим океаном, на півдні - Тихим океаном і Східнокитайським морем, на заході-Корейською протокою і Японським морем. Площа країни 377688 квадратних кілометрів, що становить одну двадцять п'яту території США, однієї двадцяту площі Австралії, але більше Великобританії в півтора рази.

Рівнини Японії лежати, в основному, уздовж плину рік, уздовж нижніх схилів гір й уздовж узбережжя. Найбільш великі долини розташовані на острові Хоккайдо: уздовж ріки Ісікари в західній частині острова, уздовж ріки Токачи на південному-сході й на східному узбережжі навколо міст Немуро й Кусіро. На острові Хонсю також є великі долини: у долині Осака розташовані Кобе, Кіото й Осака; у долині Канто знаходиться Токіо, у долині Нобі - Нагоя. На острові Кюсю головною рівниною є рівнина Цукусі. Найбільш видатною топографічною рисою Японії є гори. Гірські ланцюги тягнуться через острови з півночі на південь. На острові Хоккайдо розташований гірський ланцюг вулканічного походження, що бере початок на Курилах. Цей гірський ланцюг розділяється на дві смуги на південно-західному узбережжі й виникає як два паралельні ланцюги на острові Хонсю. Головний ланцюг тягнеться на південь до гірської маси нагір'я ріки Сінано й там, по ширині острова, утворить найвищий гірський пояс країни. Гора Фудзі (3776 м), найвища точка країни, перебуває в цьому гірському поясі недалеко від міста Йокогама. Один з найбільш низьких гірських ланцюгів острова називаються Японські Альпи через їх мальовничість. На крайньому півдні острова лежить ще один гірський ланцюг, де гора Кіту (3192 м) - найвища точка регіону. На островах Кюсю й Сікоку також є невеликі гірські ланцюги, однак їхня висота не перевищує 1982 м. (гора Ісіцукі на острові Сікоку). На Японських островах розташовано близько 188 вулканів, більше 40 з їх активні. У районах вулканів велика кількість гарячих джерел. Хоча в Японії дуже багато рік, судноплавних серед них майже немає. Найдовша річка Японії - Сінано, на острові Хонсю (367 км), серед інших великих рік Хонсю - Тоні, Кітакамі, Тенрі й Могамі; на Хоккайдо - Іісікарі, Тесіо, Токачі; на Сікоку - Есіно. Більшість японських озер – гірські, тому неподалік, зазвичай, знаходяться популярні курорти. Найбільше озеро Японії - Біва (672 квадратних кілометрів) - перебуває на острові Хонсю.

Корисних копалин мало. Вони представлені головним чином родовищами кам'яного вугілля (північна частина о. Кюсю, Ісікарі на острові Хоккайдо, Дзебан і Мотаяма на Хонсю), нафти (західне узбережжя островів Хонсю й Хоккайдо), чорних і кольорових металів. Родовища залізних руд невеликі (Камансі в північній частині острова Хонсю та ін.). Велике значення мають родовища мідних руд - жильні (Асіо), скарнові (Сасагатані та Ягука) і типу колчеданних покладів (Бессі й ін.). Розробляються руди свинцю й цинку (родовища Калигока й Хосокура на острові Хонсю), олова, вольфраму, нікелю, сурми, родовища алюмінієвої сировини. Велике значення мають родовища марганцю, піриту, сірки. Золото й почасти срібло добуваються з родовища, пов'язаних головним чином з молодими вулканічними породами (район Кагосіми на острові Кюсю й багато інших). Убогість природних ресурсів істотно підвищує значимість зовнішньої торгівлі для народного господарства країни. У той же час багато галузей обробної промисловості країни в найсильнішій мірі залежать від зовнішніх ринків. Японія перетворилася у свого роду гігантську майстерню по переробці промислової сировини й виробництву готових виробів . Вона не може існувати у відриві від світових ринків , що накладає свій відбиток як на основні напрямки економічного розвитку, так і на зовнішню політику країни.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат