Відмінною рисою модів була їх особлива увага до зовнішнього вигляду (спочатку були популярні приталені італійські костюми, потім британські), любов до музики (від джазу, ритм-енд-блюзу і рок-н-ролу).
Як транспорт моди вибирали собі моторолери (особливо італійські), при цьому нерідкими були сутички з рокерами (володарями мотоциклів). Моди, як правило, зустрічалися в нічних клубах і на приморських курортах, таких, як Брайтон, де в 1964 році проходили скандально відомі вуличні сутички між рокерами і модами.
У другій половині 60-х рр. рух модів пішов на спад і відроджувався з тих пір лише епізодично.
Скінхéди.
Перші скінхеди (від англ. skinhead – поголена голова) з’явилися в Англії в 1968 році. Сама назва походить від звичаю голити голови. В той час вони були недалекі від культури модів і носили костюми. Друга хвиля скін-руху почалася у Великобританії у кінці 70-х років ХХ ст.
Сучасні ж скінхеди відзначаються неабиякою агресивністю і дотримуються думки, що в їхніх соціальних негараздах винні «різнокольорові» емігранти.
Обов’язковий атрибут скінхедів – черевики на товстій підошві з металевим носком та високою шнурівкою. Також вони носять вузькі джинси чи камуфляжні штани, куртки-мілітарі на «змійці», чорні широкі шлейки, картаті сорочки. Часто скінхеди мають татуювання із символікою кельтів, друїдів, рідше – свастика. Головна ідея скінхедів у гаслі «Влада – білим!».
Висновок.
Молодіжні субкультури – особлива частина суспільної культури. Таких неформальних рухів багато. Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку, а належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тим більше, що підліткам взагалі характерне протиставлення себе дорослим і, мабуть, тому вони об’єднуються з іншими однодумцями та демонструють те, що у них є власні життєві позиції. Зазвичай бажання належати до певної субкультури з віком зникає. До цього потрібно ставитися лише як до одного з етапів життя. Між іншим, практично всі підлітки проходять через певні групи, хай то якісь гуртки, секції чи ті ж неформальні рухи.
Багато людей упереджено ставляться до представників молодіжних субкультур, зовсім не знаючи, що багато з них не мають ні найменшого відношення до криміналу, розбещеності чи сатанізму. Навпаки – це звичайні у спілкуванні підлітки, більшість з яких початківці-музиканти, письменники, художники та досить обдаровані люди. Вони виступають проти деяких чинних правил і для цього збираються в групи, створюючи тим самим свою маленьку систему (зі своїм одягом та законами) на противагу системі великій. Молодіжні організації існували завжди, лише самовиражалися по-різному хоча, існує й багато агресивних, негативно налаштованих рухів які, на мою думку, є неабиякою небезпекою для підлітків.
Зрештую, кожен має право бути індивідуальним.
Перелік використаних джерел:
1. Козлов Владимир «Реальная культура: от Альтернативы до Эмо».
2. Станислав Свиридов «Молодёжные субкультуры».
3. Бобахо В., Левикова С. «Современные тенденции молодежной культуры. Конфликт или преемственность поколений».
4. Анатолій Івченко «Тлумачний словник української мови».
5. http://uk.wikipedia.org/
6. http://forum.lvivport.com/
7. http://www.grinchuk.lviv.ua/
[1] Ескапізм – прагнення особистості «втекти» від дійсності у світ ілюзій, фантазій.
[2] Гедонізм – ідеалістичний напрям в етиці, за яким насолода, приємність є найвищим благом, метою життя.
[3] Нігілізм – заперечення усталених суспільством норм, принципів, законів.
[4] Тедді-бої (англ. Teddy Boys) – молодіжна субкультура, що існувала 1950-і рр. у Великобританії і кілька разів переживала відродження в 70-і та 90-і рр. Термін «тедді-бої» з'явився в 1953 році як означення молодих людей з робочого класу, які прагнули наслідувати «золоту молодь» і одягалися по моді епохи Едуарда VII (звідси - «Теді»).