На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ

Реферати > Бухгалтерський облік, оподаткування > Облік надходження цінностей і податкового кредиту з ПДВ

21.5. Отже, за підсумковими даними графи «в т.ч. ПДВ» облікових регістрів по кредиту рахунку 51 «Розрахунковий рахунок» та інших рахунків в банку бухгалтерська проводка Дт 68 - Кт 67-2 складається тільки на суму ПДВ, сплаченого за цінності, що надійшли без оплати в минулі місяці (п.п. 21.3, оп. 2, 21.1, оп. 5).

Підсумки ПДВ в графах «в т.ч. ПДВ» в складі оплат за отримані в звітному місяці цінності і в складі не збалансованих передоплат цінностей постачальникам є контрольними до записів за даними відповідно товарних документів і сальдовоі відомості передоплат: Дт 68 - Кт 60, 76 і ін. (п. 21.1, оп.3) і Дт 68 - Кт 67-2 (п.21.1, оп.5).

Спрощений бухгалтерський облік податкових розрахунків з ПДВ доцільний і після 1 січня 1999 р., коли відносно податкових розрахунків з ПДВ буде застосовуватись Закон без зміни від 26.09.97 р., який передбачає розрахунки з ПДВ за подією, що відбулася раніше. Проблема надто великої складності та трудомісткості цього обліку залишиться.

Можна тільки поспівчувати головним бухгалтерам підприємств, що мусять самостійно теоретично розгадувати і практично вирішувати розглянені вище вельми ускладнені питання організації і ведення бухгалтерського обліку, та надіятись на краще вирішення в майбутньому питань методології бухгалтерського обліку Міністерством фінансів України. А для цього в першу чергу необхідно ліквідувати надуманий, непотрібний, що підтверджується практикою, додатковий податковий облік або, по меншій мірі, чітко розмежувати бухгалтерський і податковий облік.

Всі розрахунки з податку на додану вартість повинні би вестись тільки на рахунку 68, субрахунок «З лодатку на додану вартість», розрахунковий період якого настав і не настав. Необхідно видати для цього спеціальну інструкцію з характеристикою цього субрахунку та можливими бухгалтерськими проводками, пов’язаними з нарахуванням та сплатою ПДВ. Тільки належно організований, точний і об’єктивний бухгалтерський облік податку на додану вартість може забезпечити належний контроль за розрахунками з бюджетом з ПДВ, за своєчасністю і повнотою сплати податку на додану вартість всіми платниками податку.

Правильне, що відповідає нормативним документам, відображення в бухгалтерському обліку надходження цінностей від постачальників та іншого надходження цінностей має важливе значення для контролю за їх наявністю та рухом, а також для своєчасності і повноти сплати до бюджету податку на додану вартість, для уникнення штрафних санкцій, пов’язаних з помилками в обліку ПДВ.

Професор і. Павлюк

30 червня 1998 р.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат