На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Державний стандарт професійно-технічної освіти

Реферати > Технічні науки > Державний стандарт професійно-технічної освіти

Біг. Дистанція: 60,100,2000,3000 м.

Крос.Дистанція: 500,1000,2000,3000 м

Спеціальні вправи бігуна.

Стрибки. Стрибки в довжину з місця; потрійний стрибок з місця; багато разові стрибки на лівій(правій) нозі з приземленням на дві ноги; стрибки у довжину з розбігу.

Спеціальні вправи стрибуна.

Метання. Метання предметів (м’ячів, гранати, та ін.) у горизонтальну та вертикальну ціль.

Вправи професійно-прикладного характеру:

1.Вправи на розвиток координації рухів:

- різновиди бігу: біг боком, приставним і перехресним кроком, біг спиною вперед; сполучення різноманітних поворотів та стрибків; біг зі зміною напрямку і швидкості;

- різноманітні стрибки з обертанням на 90,180,3600;

- метання предметів та легкоатлетичних знарядь у ціль поперемінно:однією та двома руками;

- метання предметів у ціль в звичайному і прискореному темпах ; метання в ціль при зміні вихідного положення, після стрибка, з повороту та ін.

2.Вправи на розвиток швидкості в діях:

- біг на відрізках 10-30 м з різного стартового положення: сидячи, лежачи, на спині, животі тощо. Човниковий біг 4х10 м; біг з подоланням перешкод ; біг угору, під схил;

- стрибки на двох ногах через перешкоди з визначенням часу і кількості перешкод;

- метання різних предметів на дальність і точність;

- подолання перешкод (природних та штучних) на швидкість (на місцевості).

3.Вправи на розвиток загальної витривалості (кроси і марш-кидки):

- крос-до 2 км (дівчата) і до 3 км (юнаки);

- марш-кидки - до 3 км (дівчата) і до 5 км (юнаки);

- тривалий біг, що чергується з ходьбою (індивідуально, враховуючи можливості і підготовку учнів), біг з визначеним часом (10-20 хв).

Тема 3. Гімнастика.

Теоретичні відомості. Оздоровче і професійно-прикладне значення гімнастики. Класифікація гімнастики. Характеристика атлетичної, лікувальної, ритмічної та спортивної гімнастики. Ранкова гігієнічна гімнастика, фізкультурна пауза, виробнича гімнастика. Правила і організація проведення змагань з гімнастики.

Практичний матеріал.

Основне завдання: виховання якостей: сили, гнучкості, спритності, координації та силової витривалості, орієнтування у просторі і часі.

Стройові та порядкові вправи на місці й в русі, згідно з тимчасовим статутом Збройних Сил України. Вправи на загальний фізичний розвиток, спеціальні вправи в парах, індивідуальні; вправи з використанням предметів (набивні м΄ячі, гімнастичні палиці, скакалки, гантелі та ін.) Вправи на гімнастичних снарядах (для розвитку рухових якостей): перекладині, брусах, кільцях, колоді, опорні стрибки.

Ранкова гігієнічна гімнастика. Методика складання комплексів. Практичне проведення комплексів вправ індивідуально і з групою.

Фізкультурна пауза і виробнича гімнастика. Методика добору вправ, що сприяють зніманню стомленості та підтриманню високої працездатності. Складання і практичне виконання комплексів з групою.

Ритмічна гімнастика. Ритмічні вправи; вправи з предметами і без них з музичним супроводом. Складання комплексів і практичне їх проведення з групою.

Атлетична гімнастика. Вправи з обтяженням для підвищення сили рук, плечового пояса, шиї, тулуба, ніг; вправи з гирями, гантелями, набивними м΄ячами, зі штангою; вправи на тренажерах.

Вправи професійно-прикладного характеру:

1. Вправи на розвиток уваги:

- різноманітні дії на місці і в русі, що виконуються за звуковим або візуальним сигналом: ходьба похідним кроком, спортивна, випадами, з рівноманітними рухами руками, головою, тулубом;

- біг спиною вперед зі зміною напрямку та швидкості; біг з поворотом на 90, 180, 360 за сигналом.

2. Вправи на розвиток координації та точності рухів;

- одночасне та послідовне поєднання узгоджених рухів руками з рухом ніг, з поворотом та нахилами тулуба, присіданнями, стрибками в різних напрямах у процесі ходьби і бігу в різному темпі і ритмі;

- різноманітні стрибки : на місці – ноги разом, нарізно, навхрест; стрибки на одній нозі, друга – вперед, назад, у сторону; стрибки з поворотами.

3. Вправи на розвиток статичної витривалості:

- різноманітні статичні пози тривалістю 5-10 с; утримання ніг під кутом 45, 90 у висі та лежачи на спині на підлозі;

- упор лежачи на підлозі, ноги на щаблі гімнастичної драбини на різній висоті;

- виси та упори на підлозі, паралельних брусах (на прямих і зігнутих руках);

- статичні вправи на гімнастичній лаві з різним положенням рук, ніг, тулуба.

4. Вправи на рівновагу (низька гімнастична колода):

- пересування ходьбою звичайною, на носках, приставним кроком, уперед, назад, боком, перехресним кроком ліворуч (праворуч), випадами; ходьба спиною вперед, у присіді з поворотом на 180;

- повороти на носках присівши і напівприсівши; повороти кругом махом ногою вперед і назад у різні положення;

- стрибки на одній нозі, друга вперед, назад, у сторону, поворот стрибком на 90; стрибок у глиб із поворотом на 90, 180, 360.

Тема 4. Лижна підготовка.

Теоретичні відомості.

Оздоровче та прикладне значення лижного спорту. Одяг, взуття, інвентар, місця занять. Підготовка лижного інвентаря до занять та змагань. Підбір лижних мастил та їх застосування.

Правила поведінки на заняттях з лижної підготовки. Запобігання переохолоджень, обморожень і травм; надання першої допомоги. Правила, організація та проведення змагань.

Практичний матеріал.

Основне завдання: виховання загальної витривалості; вдосконалення дихальних функцій; загартування дихальних шляхів і всього організму; формування стійкої рівноваги, вдосконалення техніки пересування на лижах вивченими способами. Удосконалення техніки підйомів, спусків, гальмувань і поворотів. Контрольне проходження дистанції: 3км для дівчат і 5км для хлопців.

Прикладні вправи: пересування на лижах по пересіченій місцевості (до 5 км дівчата,. до 10 км чоловіки); подолання перешкод перелізанням та переступанням; підйоми та спуски з вантажем (обтяженням).

Примітка. Заняття з лижної підготовки забороняється проводити при температурі нижче -200 при безвітряній і -180 при вітряній погоді, в безсніжних районах України, а також за відсутністю снігу в період зимових місяців, розділ «Лижна підготовка» замінюється заняттями з марш-кидка, кросової підготовки та іншими видами, які проводять на свіжому повітрі.

Тема 5. Спортивні ігри.

Теоретичні відомості.

Спортивні, рухливі та національні ігри як засіб загальної фізичної підготовки учнів навчальних закладів, їхнього активного відпочинку. Особиста гігієна, одяг, взуття. Профілактика травматизму. Місця занять, обладнання, спортінвентар. Правила змагань.

Практичний матеріал.

Основне завдання: розвиток загальної витривалості; формування навичок орієнтування в просторі; розвиток реакцій на зоровий та звуковий сигнали; удосконалення точності рухів.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат